Skocz do zawartości
elomelo

Sensowność zmiany 775 na 1155

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Sprzęt jak w podpisie. 'Wożę się' z zamiarem zmiany platformy w ciągu najbliższych dni ale są za i przeciw:

za:

- nie opłaca się kupować już DDR2

- jakbym pogonił teraz Q6600+Asusa P5B+2x1GB RAMu DDR2 MOŻE dostałbym koło 400zł, po wprowadzeniu nowych proców Intela w kwietniu spadną ceny Sandy Bridge i automatycznie stare graty też pojadą w dół

 

przeciw:

- gram sporadycznie w kilka gier, które wpadnie mi w oko (chciałbym pomłucić w Skyrima i odświeżyć Wiedżmina)

- na początku kwietnia pojawią się nowe procki Intela, ceny obecnych spadną pewnie

 

NA PEWNO zmienię obudowę (na Fractal Design Arc Midi), bo obecnie mam 10 letnią (!!!) obudowę po starym Compaq ;) i myślałem o dołożeniu do obecnej konfiguracji SSD 128GB (Crucial M4 bądź Samsung 830).

 

Myślałem także o i2500K, ASRocku P67 Pro3 B3, 2x4GB RAMu, 8800GT by zostało, bo kupując do tego obudowę FB Arc i SSD trochę bym się wykosztował a mocno mi to nie na rękę. ;)

 

Jak uważacie - kupować teraz wszystko czy tylko obudowę (ewentualnie z SSD) i czekać na 'rozwój zdarzeń' ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak obliczyłeś cały komplet za 400zł? Sam Q6600 chodzi powyżej 300 ;) No chyba, że masz procka który bardzo kiepsko się kręci.

Tak jak kolega wyżej pisał - jak Ci się nie spieszy to nie ma chyba sensu na razie zmieniać. Co najwyżej możesz podkręcić tego Q6600, kupić lepszą grafikę, którą za te kilka miesięcy będziesz mógł użyć z i5 2500k i żadna gra nie powinna się opierać.

 

Też się ostatnio noszę ze zmianą na 1155, tyle że mnie łatwiej podjąć decyzję ze względu na kiepskiego e5200 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niech wezmę 350zł za Q6600 (ja go kręciłem na 3GHz, wyżej nie próbowałem), za płytę Asus P5B i 2x1GB DDR2 Patriot jak dostanę 50zł to będzie dobrze, więc jak nic wychodzi 400zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...