Skocz do zawartości
Oskar2905

Procesor i płyta do 300zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów liczę na nie skarcenie na początek :-P. Potrzebuję pomocy w kupnie płyty i procka. Do wydania mam 300zł. Chciałbym żeby zestaw był jak wydajniejszy jak za tę cenę. Nie oczekuje cudów, bo wiem że ich nie będzie. Mam dylemat pomiędzy amd a intel. Jak na razie wygrywa intel, tylko nie wiem czy dobrze rozumuję(a może o czymś nie wiem;). Wydaję mi się że najlepszym wyborem będzie core2duo.

Edytowane przez Oskar2905

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym wyborem będzie Celeron G530 + mobo na H61. Powinieneś się zmieścić w 330zł. Dostaniesz za to sprzęt nowy, na gwarancji.

 

Witam forumowiczów liczę na nie skarcenie na początek

To doprowadź tytuł tematu do porządku.

 

Sprzedaj ten ram, za 39zł kupisz nowe 2GB ddr3.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G530 będzie gdzieś na poziomie E7200.

 

Nie będzie ci zależało na nowym sprzęcie, do puki nie padnie ci po miesiącu nowo zakupiony zestaw.

Pamięć i tak do wymiany bo na ddr1 nie kupisz nic sensownego.

Nie ma więc co się pchać w używki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cenie 150zł. dostanę ledwo c2d e7xxx(z tego co patrzę na allegro). Czemu nie ma żadnej używki celerona gxx na allegro??? Może mi ktoś wytłumaczyć czmu ddr1 jest takie drogie?

Edytowane przez Oskar2905

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba dobrze, że ddr1 jest drogie? Tylko nie przegnij z ceną bo nikt nie kupi.

Celeron G530 to stosunkowo nowy procesor, dlatego brak używek.

 

Jakaś płyta + G530

Optymalnie byłoby kupić do tego 4GB ddr3 1333MHz ramu w jednej kości (ok. 75zł).

Jak nie dasz rady to kup 1x2GB.

Jeśli masz zamiar pracować na zintegrowanej grafice, szukaj mobo z DVI lub HDMI,

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starego gforca 9500gt (ma hdmi:)) Tez zastanawiałem się nad zmianą na cos za ok.150zł.(ale to już używka) bo nic dobrego w tej cenie nie znajdę (chyba, tak mi się wydaję).

Edytowane przez Oskar2905

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile czego potrzebujesz, ogólnie poleciłbym ci raczej płyty Asusa - dają 36mc gwarancji, umożliwiają prowizoryczne OC przez zmiane bclk, zmiany napięć i ustawień pamięci.

Edit - o, widze MSI też 36mc - nie wiem jakie oni daja opcje, ale jeżeli nie zamierzasz sie bawić to nie ma znaczenia.

Kwestia czy potrzeba ci PCI/ex - jakieś karty TV/WiFi/dzwiękowe etc ? weź pod uwage ze to wszystko na PCIex jest znacznie droższe :)

Edytowane przez Chemik16
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o karte to sprzedaj obecna na allegro po atrakcyjnej cenie tak zeby szybko ktos wzial i kup hd4850/4870/5770. Zalezy ile uzbierasz. Wydajnosc bedzie duzo wieksza i odpalisz na tym nowsze tytuly. Tym bardziej ze zasilacz masz w porzadku

 

Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie potrzebne jest mi PCI(posiadam kartę na aureal vortex). Chyba znalazłem coś.

http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-h61m-s2pv-451519/ (myślicie że będzie dobra)?

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-p8h61-m-le-r3-0-383540/

ta będzie lepsza - masz miejsce na wieloslotowe chlodzenie na GPU :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4850 lepsza ;) tylko przy tym chłodzeniu to będziesz miał z 90*C na GPU i za 110*C na sekcji zasilania :> poszukaj czegoś z lepszym chłodzeniem, a najlepiej wersji na DDR5 / 4870 - jest ~20% wydajniejsza.

 

Nie wiem czy nie lepiej dołożyć pare dyszek i kupić nową na gwarancji ... chociaż słyszałem że ten cały Vertex to awaryjny strasznie ;p

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

250zl za uzywke a 268zl za nowa na 2 letniej gwarancji. Znajomy kupil tego vertexa, temp niskie i w miare sie podkreca. Uzytkuje ja 3 miesiace i jak narazie dziala ;P Ja bym brał nową, w razie czego oddasz na gwarancje, a jak używka Ci padnie to będziesz miał kolejne wydatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się dopłacać do 4870 od 4850 czy nie?

 

4870 to 4850 na pamięciach gddr5 + ew lekko podbite taktowania. 4850 vertexa to 4870.

dopłacać można co najwyżej do 4890 - ale nie za wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem ile wszystko mnie wyjdzie w rezultacie na końcu. Wyszło nie całe 300zł. (chyba mało, tak mi się wydaję). Opiszę jeszcze w tym temacie mój przyszły sprzęt (postaram się pozamieszczać bechnmarki i może gameplaye, ale to się zobaczy;)). Dzięki wszystkim za pomoc, jednakże proszę moda o nie zamykanie tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...