Skocz do zawartości
Oskar2905

Procesor i płyta do 300zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra ostateczna decyzja decyduję się na AMD. Przemawia za za amd: tańsze części np.płyty główne, kompatybilność wsteczna, większa ilość rdzeni(nowsze gry będą korzystały z większej ilości rdzeni, a wtedy amd może pokazać pazury), można je podkręcać(tego również bardzo chciałem spróbować). Dla mnie to wystarczające zalety. Za intelem przemawia to że jest wydajniejszy (na dzisiaj), a ja chciałbym żeby komp służył mi co najmniej 3 lata w obecnym konfigu. Znalazłem taką mobo Płyta główna ASUS M4N68T V2 - Nowa ! Okazja ! (2171546075) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. może być? proc amd athlon II x3 455(będzie odblokowywany jeżeli będzie się dało) http://www.morele.net/procesor-amd-athlon-ii-x3-450-3-2ghz-adx450wfgmbox-box-335394/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co ci 3jajowiec ?

http://www.morele.net/procesor-amd-athlon-ii-x4-631-box-fm1-100w-45nm-ad631xwngxbox-414341/

 

edit, sry .. ty w AM3 idzesz ....

 

do tego potrzebujesz jeszcze jakieś chłodzenie i mocny zasilacz, będzie pobieralo ~100W więcej od pentiuma ;)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zdecydowałeś się na amd to odpuść sobie tanią płytę bez chłodzonej sekcji. To, że płyta jest tańsza od Intela (co jest nie prawdą bo intel ma równie tanie płyty) to nie znaczy, że będzie lepsza - wliczając OC. \\

Edytowane przez Maks88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do intela może i ma tanie płyty, ale dopiero droższe są fajne mają to czego potrzebuję, a tanie AMD mają to w standardzie. Nie jestem przekonany co do fm1, wszędzie opisują że jest do d... wole am3/am3+. Z tego co widzę mało płyt ma chłodzoną sekcję zasilania (nie mogę żadnej znaleźć w małej cenie, może byście coś polecili).

P.S Przydała by się aktualizacja tematu o płytach dla amd.

Edytowane przez Oskar2905

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej pisałes, że za AMD przemawiaja tansze płyty główne. Teraz znów, że intel ma tańsze. Zdecyduj się wreszcie, czytając ten temat nie mam pojęcia czego Ty w końcu oczekujesz - masz wszystko podane jak na tacy i nie widze w czym problem.

 

Najpierw chciałeś 1 PCI, potem 2x PCI, nastepnie sataIII i USB3.0, zrezygnowales z sataIII, potem Cie zdenerwował Intel, potem amd okazalo sie do pupy, znów się zdecydowałes na intela i potem znów na amd bo ma tańsze płyty :damage_wall: Gorzej niż kobieta mająca okres

 

Chcesz amd? bierz tego x3 + M4A77TD PRO

 

chcesz intela? Bierz g530 + h61

 

Nie wiem co jeszcze chcesz usłyszeć w tym temacie.

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M4A77TD PRO nie ma dlatego się pytam. Potem mi ktoś wyjeżdża z fm1 który jest do niczego. Już byłem zdecydowany na athlona x3+ mobo asusa, ale ktos mi je gwizdnął. Kobietą nie jestem i nie chciałbym być :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby dlaczego ? jakieś bzdury <_<

 

Raczej nie panują o nim za przychylne opinie. Nie jest dobry np. do gier. Płytę znalazłem taką ASUS M5A78L-M USB3 AM3+ AMD7 60G 4DDR3 RAID *EM* (2192053011) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. może być? Ma chłodzoną sekcję zasilania :razz: . Edytowane przez Oskar2905

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie może(sekcja jest goła) chyba, ze bez oc a fm1 jest moim zdaniem najlepszą platformą dla ciebie, jest tanio i jest sporo przydatnych złącz.

A i fm1 to platforma stworzona do gier i multimediów więc nie wiem skąd te głupoty.

Edytowane przez łopian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie może(sekcja jest goła) chyba, ze bez oc a fm1 jest moim zdaniem najlepszą platformą dla ciebie, jest tanio i jest sporo przydatnych złącz.

A i fm1 to platforma stworzona do gier i multimediów więc nie wiem skąd te głupoty.

 

Ja też nie wiem tak pisali :huh: szczerze mówiąc to teraz sam nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Uznałem że konfiguracja która jest post wyżej będzie mi odpowiadać, (już przecierpię ten brak 2 pci). Czytałem test athlona II x4 631 w sieci i nie jest źle. W przyszłości najwyżej kupię jeszcze 2 4gb ramu i będzie dobrze.

 

Dobra decyzja zapadła. Proc amd athlon x4 631, płyta asrock a75 pro4, ram 8 gb adata gaming.

Edytowane przez Oskar2905

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra teraz naprawdę się zdecydowałem części już idą :razz: Przybyło mi jeszcze trochę kasy. Moja ostateczna konfiguracja:

amd a8 3850, gigabyte Gigabyte GA-A75-D3H, Corsair Vengeance 4GB 1600mhz (w przyszłości 8gb). Co do grafy to będę korzystał ze zintegrowanej w procku.

P.S co od posta wyżej. Wspominałem że obraziłem się na intela :lol2:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogą kolidować a chłodzeniem innym niż box'owe. Może będą chciały bez problemu pracować w dalszych slotach, wtedy da redę lepsze chłodzenie założyć.

 

Właśnie liczę na to że będą chciały pracować w dalszych slotach, bo docelowo chce kupić silentumpc fera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu po prostu nie kupisz normalnych, niskich ramów?

 

Ponieważ te mają dobre możliwości podkręcania. Koleś wykręcił na nich 2000mhz. na cl10 i 1.65v(były stabilne). Edytowane przez Oskar2905
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

humanoidal, ty się udzielaj, rozszerzaj jednak horyzonty myślowe ;)

 

Nie wybrał SandyBridge a APU od AMD. Przy APU taktowanie pamięci ma duży wpływ na wydajność grafiki. Wpływ ma też DualChannel i dlatego warto jak najszybciej dorobić się drugiej kości.

 

 

Edit: przyznać się kto zminusował post #115 od Oskar2905 :?:

Edytowane przez Klaus
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieważne, ja w tym temacie się już nie udzielam :P

 

Nie chodziło mi o to że jak są wysokie to się lepiej podkręcają. :lol2: chodziło mi o to że jak przeglądałem testy to drugich takich tanich pamięci o takich możliwościach OC nie znajdę, to że są wysokie przecierpię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...