Skocz do zawartości
Tomas_1

HD6770 vs HD7750

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w tytule, zastanawiam się nad wyborem karty graficznej do ok400zł, która w grach będzie generowała znośny hałas i temperatury. Zastanawiam się nad jednym z 4 modeli HD6770:

1) Gigabyte HD6770 1GB 775/1000

2) MSI HD6770 1GB 800/1100

3) PowerColor HD6770 1GB 850/1200

4) PowerColor HD6770 1GB 900/1225

Co do OC to jedynie w 1 i 2 karcie graficznej chciałbym osiągnąć standardowe taktowania dla HD6770 czyli 850/1200, w przypadku 3 i 4 pozostałbym na fabrycznych zegarach.

Czy warto dopłacić 50-60zł do Powercolora (4) z podwyższonymi taktowaniami i czy to chłodzenie jest dużo lepsze od tego w tańszym Powercolorze?

 

Ewentualnie biorę jeszcze pod uwagę HD7750 , jednakże z tego co wyczytałem w testach prawie zawsze przegrywa z HD6770, ale za to na pewno jego przewagą jest mniejsza prądożerność.

5) Gigabyte HD7750 1GB 880/1125

Jeśli chodzi o zasilacz to posiadam Modecom MC430 Carbon (szału nie ma;), ale mam nadzieję, że każdej z tych kart podoła :)

 

Co proponujecie wybrać?

Edytowane przez Tomas_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłbym tego gigabyte 7750, to chłodzenie jest bardzo ciche i wydajne, a sama karta jest tylko minimalnie słabsza, za to oparta na nowszej technologii. Różnicę w cenie pewnie zaoszczędzisz na rachunkach, a karta będzię zupełnie niesłyszalna. Polecam ją podkręcić bo pewnie podkręca się nieźle i ostatecznie będzie bardziej wydajna niż te niepodkręcone 6770 generując mniej ciepła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Martwi mnie tylko wydajność HD7750 nawet po podkręceniu:

Wydajność HD7750 po O/C - benchmark.pl

Wydajność HD7750 po O/C - pclab.pl

 

a co do tych HD6770, które wg Was jest najbardziej opłacalne?

Edytowane przez Tomas_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tego co ja widzę to wydajność jest na poziomie właśnie 6770, raz wyżej, raz niżej. Pewnie te karty dostaną jeszcze lepsze sterowniki i będzie odrobinę lepiej. Ja polecam chłodzenie gigabyte, miałem i nie słyszałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz zbytnio wielkiego ciśnienia na nową kartę to proponuję jednak poczekać na Keplery. Nie spodziewam się, że będą jakieś "super ekstra", ale mam nadzieję na lekką korektę cen AMD. Jeśli miałbym wybierać z proponowanych przez Ciebie kart to jednak chyba nr 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na keplery w tym segmencie to sobie jeszcze poczeka a poczeka.

Jak dla mnie 7750 jest kartą raczej lowednową, a wyski zegar braków w architekturze nie nadrobi. Bierz pierwszego lepszego 6770 z wysokim zegarem i też będziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na keplery w tym segmencie to sobie jeszcze poczeka a poczeka.

Jak dla mnie 7750 jest kartą raczej lowednową, a wyski zegar braków w architekturze nie nadrobi. Bierz pierwszego lepszego 6770 z wysokim zegarem i też będziesz zadowolony.

 

mea culpa

Myśli mi się zapętliły wokół 7850, a ta nie mieści się we wskazanym przedziale cenowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...