Skocz do zawartości
jarek21212

Komputer 10 000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym poprosić kolegów o złożenie komputer za 10 000 netto. Komputer ma służyć do gier(wiem idiotyzm, ale to nie dla mnie) w skład zestawu ma wchdzic:

-skrzynka

-monitor

-kable

-peryfer

 

 

Za wszelkie propozycje dziekuje ;)

 

Ps. Zestaw ma byc przyszloscowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gier, Płyta główna, karta graficzna procesor zasilacz ram chodzenie wodne dysk sata i ssd buda klawiAtura mysz głośniki słuchawki kable monitor 21-27 jeżeli czegoś zapomnialem proszę mnie poprawić

Edytowane przez jarek21212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw: Zestawy komputerowe na Marzec 2012 | PurePC.pl

 

Tylko kartę graficzną zmienić na GTX 680 albo HD7970, do tego Dell U2711, obudowa fractal design define r3, klawiatura i myszka microsoft sidewinder.

 

 

Chyba zostało trochę kasy, więc można myśleć nad chłodzeniem wodnym, z blokiem na karcie graficznej, z tym, że co do tego to już nie doradzę.

 

 

Kurcze, widzę, że piszesz 10 000 netto czyli 12 300 brutto. W takim razie ten zestaw: http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/zestawy_komputerowe_na_marzec_2012?page=0,15

 

Tylko zamiast HD7970 wrzuć dwie HD7950 ;)

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 GB pamięci DDR3 SDRAM 1333 MHz — 4 x 4 GB

Czterordzeniowy Intel I7 3.4 ghz

AMD Radeon HD 6970M z 2 GB pamięci GDDR5

Dysk Serial ATA 1 TB lub 2TB

 

To jest iMac ALL IN ONE

 

 

Koszt tego to 12900 zł brutto ( wiem ze sie nie opłaca ale mam swoje powody by wybrać maca) nie patrząc na cenę czy componenty ma dobre?

Edytowane przez jarek21212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę sie nie znam więc kłócić sie nie będę ale czy moglibyscie zajść na stronę Apple i zobaczyć jakiś zestaw do gier?? No patrzyłem na maca pro i do tego dokupić ekran Thunderbird ( bo o ten ekran mi sie najbardziej rozchodzi)

Jeden czterordzeniowy procesor Intel Xeon „Nehalem” 3,2 GHz

 

Dysk twardy Serial ATA 3Gb/s 1 TB (7200 obr./min)

 

ATI Radeon HD 5870 1 GB lub Dwie karty ATI Radeon HD 5770 1 GB [+ 200,00 zł]

 

6gb ram

Edytowane przez jarek21212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz najtańszego Maca pro i przy zamawianiu zaznaczasz Radeona HD5870. Kompletnie nieopłacalna sprawa. Złóż sobie hackintosha. Zeby grać i tak musisz zainstalować windowsa.

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za moje nieobeznanie w tej sprawie ale co to jest hackintosh?? Sorki w te klocki jestem kompletnie zielony :/

 

 

PS.

Czy istnieje jakiś monitor podobny jakością to tego od Apple którego podłączyć można do PC?

Edytowane przez jarek21212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykły pecet, o odpowiednio dobranych komponentach, na którym zainstalowany jest Mac OSX. Ja mam coś takiego u siebie, właśnie piszę ze Snow Leoparda (lepszy niż lion moim zdaniem). Ale żeby to zrobić musiałbyś poświęcić parę dni, żeby zgłębić temat. Przy okazji zaoszczędzisz bardzo dużo pieniędzy.

 

Dell U2711 ma tą samą matrycę.

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje :) widzę ze cena 50%< niż ten od Apple więc jest OK a czy ten "skladak" za 8900 co podał mi kolega wyżej to pasowalby to tego monitora?? Aha i poradzilmi 2 karty graficzne co ja uważam mi zbytnio nie pomoże a cena podskoczyw górę

 

I moje ostatnie pytanie czy chłodzenia wodne będzie potrzebne jak nie będę podkrecal procerora itp?

 

Zestawy komputerowe na Marzec 2012 | PurePC.pl chodzi o to

Edytowane przez jarek21212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO lepiej wziąć ten zestaw na 2600K + Radeon 7970 + 3 monitory 22. Za taką kasę (głupota) ja bym po prostu złożył pewne centrum do grania i 3 monitory to podstawa IMO.

 

EDIT: Zaraz zaraz bo nie doczytałem. Ty chcesz wziąć zestaw z GTX 570 + drugą kartę, ale już GTX 680 ? Dwie różne karty. Nie wiem jak to się będzie skalować. Fakt budżet wysok. Ale może lepiej nieco przyoszczędzić na procku i wziąć i5 2500 K ( do gier wystarcza) + 2x Radeon 7970 i do tego 3 monitory fullHD. Musiałbyś podliczyć ile to wyjdzie. Ew. zamiast Radeonów 2xGTX 680. Przy 3 monitorach w SLI te karty powinny sobie dać radę. No i jak mowa o SLI to chyba ta płyta ASrock P67 Perfomence i tak odpada. Więc P67 Extreme 4 byłoby ok.

 

Co znaczy że procesor da radę ? To obecnie jeden z najwydajniejszych procesorów.

 

 

P.S Daj sobie spokój z wynalzakami od Apple. To strata kasy. Tożto to samo co w normalnym PC. Tylko znacznie drożej i inny system. Większość gier i tak wymaga Windowsa. Złóż coś podobnego co ja poleciłem I5 2500K + ASrock P67 Extreme 4 + 16 GB, + SSD może być ten samsung z tego zestawu co podałeś wcześniej jak i reszta. Buda + chłodzenie + monitory to niech już ktoś inny Ci doradzi.

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S Daj sobie spokój z wynalzakami od Apple. To strata kasy. Tożto to samo co w normalnym PC. Tylko znacznie drożej i inny system. Większość gier i tak wymaga Windowsa. Złóż coś podobnego co ja poleciłem I5 2500K + ASrock P67 Extreme 4 + 16 GB, + SSD może być ten samsung z tego zestawu co podałeś wcześniej jak i reszta. Buda + chłodzenie + monitory to niech już ktoś inny Ci doradzi.

 

Ja bym nawet powiedział, że w Apple nie tego samego co w PC. Znaczy w sensie technologii to tak ale jeżeli chodzi już o nowości to raczej nie ma się tam czegoś wielkiego spodziewać. Tam ładują wszystko to co jest już prawie end of sell polewają swoim 'emejzingiem' no a wyznawcy i tak kupią, bo wiadomo że jest najlepsze i najwydajniejsze, nie ma wirusów a system operacyjny jest najdoskonalszy na świecie ;)

Ja dalej od czasu do czasu spotykam się z fundamentalnymi i niepodważalnymi stwierdzeniami, że do grafiki to tylko Mac. Ale jak zapytam dlaczego, to panuje głucha cisza albo pada odpowiedź w stylu 'bo tak'. Kiedyś jeszcze jak w Mac były procesory PowerPC, no to jeszcze ale teraz? Co do tego super Monitora? Przecież tam jest zwykła matryca od LG i co zabawniejsze to jak kupisz monitor od LG, to w razie 'bad pixel' nie ma problemu z wymianą a sprawdź jak to wygląda w Apple dla tej samej matrycy hi hi.

Do grania to już w ogóle Mac jest porażką. W co tam można niby pograć? W Tomb Rider II? :D

 

Tutaj kilka linków dla zachęty:

Uwaga-na-17-macbooki-pro-2011

Dobry piksel to martwy piksel

Edytowane przez xbartx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma wirusów a system operacyjny jest najdoskonalszy na świecie

 

To jest akurat prawda. W tym systemie nigdy nic się nie sypie, ma kilka genialnych rozwiązań znacznie uprzyjemniających korzystanie z komputera a co najlepsze na zwykłym talerzowcu jest responsywny jak windows postawiony na SSD. I właśnie dlatego jest najlepszy również do grafiki.

 

Pod względem technologicznym nie są zacofani ani odrobinę. Od stycznia zeszłego roku w ofercie są komputery na sandy bridge. Jak tylko pojawi się ivy bridge to też w salonach zobaczysz przede wszystkim komputery oparte na tych procesorach. Jeśli chodzi o laptopy to nie ma nic tak dobrze wykonanego jak ich sprzęt.

 

 

Oczywiście prawdą jest, że ilość gier jest mocno ograniczona (chociaż jest np. starcraft 2, wiele części call of duty, ogólnie ok 1000 gier) oraz że ceny są kosmiczne. Jednak jak widać po tym jak apple radzi sobie na rynku wcale nie są za wysokie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

że do grafiki to tylko Mac. Ale jak zapytam dlaczego, to panuje głucha cisza albo pada odpowiedź w stylu 'bo tak'. Kiedyś jeszcze jak w Mac były procesory PowerPC, no to jeszcze ale teraz? Co do tego super Monitora?

 

Totalna bzdura. ;) Jeszcze do niedawna Photoshop chodził ciut szybciej na MACu , nie ze względu na sprzęt, tylko ze względu na kod. Nie mniej jednak z wejściem CUDy to się pozmieniało. Na żywo byłem uczestnikiem testu monitorów Apple vs. Eizo. :lol:

Efekt był taki :

Dołączona grafika

 

a co najlepsze na zwykłym talerzowcu jest responsywny jak windows postawiony na SSD. I właśnie dlatego jest najlepszy również do grafiki.

Skoro jest responsywny jak windows na SSD to znaczy, że nie jest najlepszy - jest równie dobry. ;) Zresztą co to za wymysł, jaką przewagę daje Ci ten ułamek sekundy responsywności na Mac'u skoro za takie same pieniądze kupisz PC znacznie wydajniejszego? Wystarczy lepsza grafa, żeby tą "responsywność" rozłożyć na kolana. W grafice siedzę bardzo długo, na wielu Applach pracowałem i te mity o jego wyższości do grafiki to chyba taka "ostatnia deska ratunku" , ostatni punkt, jakiego mogą się zaczepić wyznawcy Apple'a. Tonący brzytwy się chwyta...  Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest akurat prawda. W tym systemie nigdy nic się nie sypie, ma kilka genialnych rozwiązań znacznie uprzyjemniających korzystanie z komputera a co najlepsze na zwykłym talerzowcu jest responsywny jak windows postawiony na SSD. I właśnie dlatego jest najlepszy również do grafiki.

 

Pod względem technologicznym nie są zacofani ani odrobinę. Od stycznia zeszłego roku w ofercie są komputery na sandy bridge. Jak tylko pojawi się ivy bridge to też w salonach zobaczysz przede wszystkim komputery oparte na tych procesorach. Jeśli chodzi o laptopy to nie ma nic tak dobrze wykonanego jak ich sprzęt.

 

Oczywiście prawdą jest, że ilość gier jest mocno ograniczona (chociaż jest np. starcraft 2, wiele części call of duty, ogólnie ok 1000 gier) oraz że ceny są kosmiczne. Jednak jak widać po tym jak apple radzi sobie na rynku wcale nie są za wysokie.

 

Nie będę rozwlekał tematu, bo się jeszcze jakiś flame zrobi jak się wyznawcy zlecą. Mówisz technologicznie nie są zacofani? Znajdź mi w jakimś sprzęcie Apple USB 3.0? Podłącz do jakiegoś Appla monitor z DVI albo HDMI? Nie mówię o hackach MacOSX. Thunderbolt - wielka nowść kupiona od intela - używa się tego pięknie z racji tego że wszystko trzeba szeregowo podpinać czyli komputer do monitora, monitor do klawiatury, klawiaturę do myszki itd. Poza tym ile to można do tego thunderbolta podpiąć rzecz fiu fiu pewnie na palcach jednej ręki, góra dwóch da się policzyć. O czymś takim jak czytnik kart SD to jeszcze w Apple nie słyszeli ale nie ma się co martwić niedługo to wynajdą i obieszą jako nowość w kolejnym swoim gadżecie. O i to jest dobre określenie na ich sprzęt w większości przypadków to gadżety.

Hmmm poza tym MacOSX to już powoli historia. Bez hackowania nie wgrasz sobie do komputera nic poza tym co jest w app store i co zostało poświęcone przez Apple. Czytałeś może ostatnio jak w iTunes ludziom ocenzurowali piosenki, bo były brzydki słowa he he mi się takie korzystanie z komputera średnio podoba ;)

Pamiętasz jak jakiś czas temu składałem komputer dla graficzki. Wyszło około 3,5k pln. Ile by trzeba dać za Appla o podobnych parametrach? x3 albo i lepiej a i tak nie miałbym pewnie wszystkiego tego co tam jest i do tego nie na takiej gwarancji.

Co do Appla i stwierdzeń 'I właśnie dlatego jest najlepszy również do grafiki' to mówię, to jest obiegowa legenda. Dobrze skonfigurowany w7 jest tak samo dobry jak nie lepszy ale na pewno minimum dwa razy tańszy.

Edytowane przez xbartx
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MaciekCI

 

Co do monitorów w pełni się zgadzam, eizo znacznie wyprzedzają matryce stosowane w macach. Ale nikt nie każe ci kupować iMaca (który jest ogólnie rzecz biorąc produktem wadliwym, matryce żółkną z czasem od ciepła)

 

Myślałem, że nie dyskutujemy o pieniądzach tylko o sprzęcie. To, że poskładasz szybszy sprzęt za te same pieniądze to niezaprzeczalny fakt. Takim samym faktem jest to, że możesz sobie włożyć quadro do maca pro, możesz sobie również włożyć dysk SSD do niego i podpiąć pod EIZO. Cięzko wtedy będzie o lepszy sprzęt do grafiki.

 

 

@xbartx

 

Podłączysz każdy monitor z DVI albo HDMI. W macu pro masz normalne wyjścia DVI i cokolwiek karta graficzna dała, w macu mini masz HDMI, a w każdym kompie masz thunderbolt, pod który podłączysz wszystko przez przejściówkę (o zgrozo, trzeba użyć przejściówki!).

 

Uważasz, że szeregowe podpinanie peryferiów to jakaś wada? Lepiej, żeby do np laptopa prowadziło 6 kabli zamiast 1?

 

Czytnik kart jest w każdym macu.

 

Hmmm poza tym MacOSX to już powoli historia. Bez hackowania nie wgrasz sobie do komputera nic poza tym co jest w app store i co zostało poświęcone przez Apple.

 

A to gdzie przeczytałeś?

 

 

Generalnie nie chce mi się nikogo do niczego przekonywać, EOT z mojej strony.

Edytowane przez humanoidal
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz ze o pieniądze nie chodzi. Dla mnie głupotą jest pakowanie się w Mac'a skoro taniej mogę dostać sprzęt klasy PC o wiele bardziej przyszłościowy. Nie mówiąc już o wydajności.

 

Komputer Mac Pro — czterordzeniowy Mac Pro - Apple Store (Polska)

 

 

przecież to jest śmiech na sali. Podejrzewam że można znaleźć taniej, ale i tak zakładam że PC wyjdzie taniej i wydajniej. Dla mnie Mac to przerost formy nad treścią. Coś dla ludzi z kasą i wyznawców. Dla takich co może sobie cenią wygląd i markę, tyle że w przypadku PC i nad tym można popracować szukając odpowiedniej obudowy z ładnym dizajnem. Dla mnie też EOT, bo ta dyskusja nie prowadzi do niczego. Jest tak samo głupia jak pakowanie w koma 12 tysiecy złotych.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takim samym faktem jest to, że możesz sobie włożyć quadro do maca pro, możesz sobie również włożyć dysk SSD do niego i podpiąć pod EIZO. Cięzko wtedy będzie o lepszy sprzęt do grafiki.

Dokładnie to samo zrobisz z każdym PC, quadro + tesla , ssd i wcale nie jest ciężko o lepszy/taki sam sprzęt. Różnica polega jedynie na systemie operacyjnym ale nawet ta responwsywność o której mówiłeś, będzie się ocierać o granicę błędu a nie o jakiś sensowny wynik. A my wciąż słyszymy tylko argument "bo tak" :

 

Generalnie nie chce mi się nikogo do niczego przekonywać, EOT z mojej strony.

 

KLIK, z mojej strony również EOT.
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xbartx

 

Podłączysz każdy monitor z DVI albo HDMI. W macu pro masz normalne wyjścia DVI i cokolwiek karta graficzna dała, w macu mini masz HDMI, a w każdym kompie masz thunderbolt, pod który podłączysz wszystko przez przejściówkę (o zgrozo, trzeba użyć przejściówki!).

No trochę się zapędziłem. Z tymi brakami DVI/HDMI to chodziło mi o MacBook Air i Pro. O ile jeszcze w Air mogę zrozumieć, mały i w ogóle ale w Pro? To chyba to Pro nie jest początkiem słowa Professional. Co do 'zgrozowej' przejściówki to napisz ile ona jeszcze kosztuje 20 czy 30 dolarów? To jest według mnie klasyczne dojenie klientów i nic poza tym.

 

Uważasz, że szeregowe podpinanie peryferiów to jakaś wada? Lepiej, żeby do np laptopa prowadziło 6 kabli zamiast 1?

No jak jedna rzecz padnie to reszta działa sobie normalnie dalej o to mi tylko chodziło.

 

Czytnik kart jest w każdym macu.

To fakt, znowu nie dopisałem, że chodzi mi telefon i tablet.

 

A to gdzie przeczytałeś?

Generalnie nie chce mi się nikogo do niczego przekonywać, EOT z mojej strony.

 

No chociażby Lion to już jest OS X nie zauważyłeś? Za 2-3 wersję będą mieli wszyscy na laptopach i komputerach iOS i applowską erę Post-PC, tak mi się przynajmniej wydaje.

Ja też nie chce nikogo namawiać i zrażać do czegoś ot mam po prostu swoje zdanie w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...