Skocz do zawartości
Hellrais

MAXTOR vs. BARRACUDA

Rekomendowane odpowiedzi

Seagate 7200.7 8mb cachenie jest zlym wyborem. Troche ma kipeskie czasy dostepu w stosunku do WDC lub Maxtora, ale mysle ze do zastosowan typowo domowych jest to dobra propozycja. Jedynym mankamentem Seagate jest 1 rok gwarancji. Jezeli stanowi to dla ciebie problem to wez WDC 120GB 8MB Cache dostaniesz 3 lata gwary :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz mnie tak to wkurza te teksty: 3 lata gwarancji !! I h u j Ci z tej gwarancji !!!!

 

Ja wole miec niezawodny dysk z jednoroczna gwarancja (ktorej i tak niewykorzystam) anizeli miec j e b i a c e g o sie WDC z 3 letnia...

Bierz Seagate i sie niezastanawiaj !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz mnie tak to wkurza te teksty: 3 lata gwarancji !! I h u j Ci z tej gwarancji !!!!

 

Ja wole miec niezawodny dysk z jednoroczna gwarancja (ktorej i tak niewykorzystam) anizeli miec j e b i a c e g o sie WDC z 3 letnia...

Bierz Seagate i sie niezastanawiaj !

:lol:

Barakuda IV 40GB padla kumplowi z pokoju po roku ,ale ta jeszcze z 3 letnia gwarancja

o zawodnosci sie nie wypowiadaj,jezeli nie masz o tym pojecia ,bo jak narazie to najwiecej jest zwrotow Barakud ,a najmniej Samsungow

moze to kwestia popularnosci na rynku,ale nikt tego nie wie

jak chcesz to mozesz sobie kupic dysk z roczna gwarancja za 500pln ,a jak ci padnie po pol roku to masz HDD w plecy i musisz nowy kupic

ja juz wole zeby mi padl WD po 4 latach (jak to mialo miejsce w tamtym roku) bo juz sie zamortyzuje (mial 2.1gb)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz mnie tak to wkurza te teksty: 3 lata gwarancji !! I h u j Ci z tej gwarancji !!!!

 

Ja wole miec niezawodny dysk z jednoroczna gwarancja (ktorej i tak niewykorzystam) anizeli miec j e b i a c e g o sie WDC z 3 letnia...

Bierz Seagate i sie niezastanawiaj !

:lol:

dobry zart :lol:

masz wd ze sie tak wypowiadasz ja jakos niemam najmniejszych problemow z moim dyskiem :/

a i z tego co mi wiadomo to seagate czesciej padaja od wd wiec ...... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam WDC i odradzam zakup dysku tej marki każdemu (oprócz głuchych ). huczy najbardziej w kompie i zagłusza wszystko.

 

teraz zaczynam coraz poważniej myśleć nad maxtorem (chociaż fubaf kupił maxtora i 2 padły, każy po pół roku) i ma teraz trzeci i jak dotąd chodzi ponad rok.

o barracudach krążą różne opinie, jedni są zadowoleni a innym padają. WDC ostatnio padały jeden za drugim więc jak polecić taki szmelc ? ogłuchnąć jeszcze można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zależy Ci na szybkości to weź Maxtora. Posiadam i Barracude i Maxtora i Maxtor szybszy.

taka sama sytuacja u mnie i taki sam pogląd...

 

na marginesie : miałem 2x B4 60GB spięte w RAID 0 - kiepściutko jak na RAID , bo maxtor niewiele wolniejszy , a poza tym ma ATA133...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seagate 7200.7 8mb cachenie jest zlym wyborem. Troche ma kipeskie czasy dostepu w stosunku do WDC lub Maxtora, ale mysle ze do zastosowan typowo domowych jest to dobra propozycja. Jedynym mankamentem Seagate jest 1 rok gwarancji. Jezeli stanowi to dla ciebie problem to wez WDC 120GB 8MB Cache dostaniesz  3 lata gwary :D

looknij tutaj i przestaniesz pisac o tej gwarancji ;)

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=6839

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam WDC i odradzam zakup dysku tej marki każdemu (oprócz głuchych ). huczy najbardziej w kompie i zagłusza wszystko.

 

teraz zaczynam coraz poważniej myśleć nad maxtorem (chociaż fubaf kupił maxtora i 2 padły, każy po pół roku) i ma teraz trzeci i jak dotąd chodzi ponad rok.

o barracudach krążą różne opinie, jedni są zadowoleni a innym padają. WDC ostatnio padały jeden za drugim więc jak polecić taki szmelc ? ogłuchnąć jeszcze można.

skoncz juz te swoja smutną spiewke która uporczywie w kazdym poscie dotyczacym hdd fundujesz innym

 

jak masz przedpotopowe hdd które swiszczy to je zmień a nie wypisuj bzdur ( pomiedzy twoim 20gb a tymi aktualnymi 80gb czy 120gb z 8kaszy jest ogrmna róznica technologiczna)

 

sam mam 2 wdc -przez moje rece przeszło ich koło 200 sztuk i do tej pory żaden nie padł- wszystkie mają się swietnie a te które posiadam i te które sprzedałem znajomym są praktycznie niesłyszalne

 

wiec odpusc juz sobie te spiewke-zmień płyte na inną daj sobie spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HA HA HA !!!! Nie no WDC niepadaja - ROTFL, NO CO SIE TUTAJ DZIEJE.. Zreszta co tu sie dziwic jak koles pisze ze Samsungi sa niezawodne - ROTFL !!!

Wejdz sobie lepiej na forum bravo.pl bo tam sie tak kazdy wypowiada.

Jak chcesz tutaj pogadac to umotywuj swoja krytyke. Pracujesz w serwisie ? Miales 5 dyskow WDC i wszystkie Ci padly ? Jak nie potrafisz sie normalnie wypowiedziec to nie wypowiadaj sie wogole. Ciekawe co bys pisal gdyby padl CI dysk po 15 miesiacach i musialbys kupic nowy, wtedy by sie przydal Caviar z 3 latami nie ?

 

Wracajac do topicu. Ja mam Caviara, kupilem wlasnie ze wzgledu na gware - tylko wybieralem pomiedzy nim a Maxtorem bo nie bylo wtedy Barracud 7. Glosny ? Hmm na razie zaglusza go wentyl na grafie. SZybki ? Owszem - bardzo - szczegolnie w stosunku do Seagate U5 30 GB :D Bo taki mialem wczesniej. Co do wydajnosci Baraka to nie wiem - nigdy nie widzialem. Lepiej poszukaj troche testow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HA HA HA !!!! Nie no WDC niepadaja - ROTFL, NO CO SIE TUTAJ DZIEJE.. Zreszta co tu sie dziwic jak koles pisze ze Samsungi sa niezawodne - ROTFL !!!

nie ma to jak rzetelne wypowiedzi nacechowane emocjonalnie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HA HA HA !!!! Nie no WDC niepadaja - ROTFL, NO CO SIE TUTAJ DZIEJE.. Zreszta co tu sie dziwic jak koles pisze ze Samsungi sa niezawodne - ROTFL !!!

nie ma to jak rzetelne wypowiedzi nacechowane emocjonalnie :lol:

 

a co nieprawde napisal?????????

 

dyski WD nie padaja????????

 

samsungi sa najlepsze na swiecie???????

 

gosc napisal prawde nie po waszej mysli i juz sie nie podoba?... ehh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SuChyY... jak ty jestes taki wspanialy i opierasz swoj sad o dyskach na najwolniejszym HD ostatnich lat czyli seagate u5... to sam napisz do bravo.pl

a powiedz mi skad pajac moze wiedziec czy Samsungi padaja ,skoro sprzedaja ich tak malo ze pewnie nawet na oczy nie widzial Samsunga ,nie mowiac juz o jego uzywaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SuChyY... jak ty jestes taki wspanialy i opierasz swoj sad o dyskach na najwolniejszym HD ostatnich lat czyli seagate u5... to sam napisz do bravo.pl

a powiedz mi skad pajac moze wiedziec czy Samsungi padaja ,skoro sprzedaja ich tak malo ze pewnie nawet na oczy nie widzial Samsunga ,nie mowiac juz o jego uzywaniu

zle interpretujesz to po pierwsze

 

gosc wcale nie napisal, ze samsungi padaja tylko, ze nie sa zbyt dobrymi dyskami... i ja ci tez to moge napisac bo widzialem takie dyski w akcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się nad kupnem dysku 120GB i nie wiem co wybrać Maxtor 120GB 7200rpm ATA133 8MB cache 

czy Seagate 120GB Barracuda 7200.7 8MB cache. A może jakieś inne propozycje...

MAXTOR the best !!! Weź go wogóle jest lepszy od Barki !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SuChyY... jak ty jestes taki wspanialy i opierasz swoj sad o dyskach na najwolniejszym HD ostatnich lat czyli seagate u5... to sam napisz do bravo.pl

a powiedz mi skad pajac moze wiedziec czy Samsungi padaja ,skoro sprzedaja ich tak malo ze pewnie nawet na oczy nie widzial Samsunga ,nie mowiac juz o jego uzywaniu

zle interpretujesz to po pierwsze

 

gosc wcale nie napisal, ze samsungi padaja tylko, ze nie sa zbyt dobrymi dyskami... i ja ci tez to moge napisac bo widzialem takie dyski w akcji

co do Samsungow to zawsze im zarzucano ze sa wolniejsze od reszty i tylko tyle

mi osobiscie nie przeszkadzaja slabe osiagi dysku za to kusi 3 lata gwarancji i cicha praca,a to przy przystepnej cenie

 

stwierdzenie ze kupienie Seagate z 1 rok gwarancji jest lepsze od kupienia WD z 3 lata gwar ,bo Seagate sie nie zepsuje to tak jak powiedziec ,ze lepszy WV z 1 rok gwar niz Toyota z 5 lat ,bo WV sie nie psuje,a zdziwilby sie jak potrafia sie sypac WV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Maxtora będzie szybsz i to duuuużo!!!.Wszystkie nowe Maxtory są szybkie.Szczególnie 7200 z 8MB cache.Ja mam Maxtora 7200 40GB,porównywałem go z Baracudą Caviarem,Samsungiem i stwierdzam ze Maxtor bije te wszystkie dyski na łeb czas dostępu to zaledwie 8ms a jakie piękne transfer z Maxtorka na Maxtorka 40MB/s 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAXTOR the best !!! Weź go wogóle jest lepszy od Barki !!!

no, prosze- to jest zajebiscie rzeczowa odpowiedź

 

poparta pewnie wielkim doswiadczeniem piszącego wynikającego z praktyki , pracy na poszczególnych hdd itp itp

 

 

ach-qr... czasem recę opadają -ludzie zastanówie sie nad sobą -zanim napiszecie podobne "epopeje"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zalezy, czy chcesz zaryzykować. Ja mam Maxtora i mnie wk.... te "wrrrrr"- do mojej starej U6 nie podchodzi :? Mam za to 2 lata gwarancjii, wiec jak padnie w 23 miesiąc, to mi dadzą nowy- coś za coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stwierdzenie ze kupienie Seagate z 1 rok gwarancji jest lepsze od kupienia WD z 3 lata gwar ,bo Seagate sie nie zepsuje to tak jak powiedziec ,ze lepszy WV z 1 rok gwar niz Toyota z 5 lat ,bo WV sie nie psuje,a zdziwilby sie jak potrafia sie sypac WV

nie wiem o co tobie juz chodzi... jakbys przeczytal ten watek to to trafilbys na moja wypowiedz gdzie podaje linka do 120GB Barki z 36 miesieczna gwarancja... i tak sprzedaja te dyski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SuChyY... jak ty jestes taki wspanialy i opierasz swoj sad o dyskach na najwolniejszym HD ostatnich lat czyli seagate u5... to sam napisz do bravo.pl

Przeczytaj to co napisalem w swoim poprzednim poscie jeszcze raz, pozniej jeszcze raz, i jeszcze raz. Pozniej zastanow sie nad tym, przeczytaj, zastanow sie i moze zrozumiesz oco mi chodzilo. A jak nie to Ci wytlumacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SuChyY... jak ty jestes taki wspanialy i opierasz swoj sad o dyskach na najwolniejszym HD ostatnich lat czyli seagate u5... to sam napisz do bravo.pl

Przeczytaj to co napisalem w swoim poprzednim poscie jeszcze raz, pozniej jeszcze raz, i jeszcze raz. Pozniej zastanow sie nad tym, przeczytaj, zastanow sie i moze zrozumiesz oco mi chodzilo. A jak nie to Ci wytlumacze.

wiem o co tobie chodzilo i dalej twierdze zebys sam napisal do bravo.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie podales linka do Baracudy

juz nie mozna kupic Seagatow ATA100 z 3 lata gwarancji,wczesniej mozna bylo ,ale 80pln drozej ,co stanowilo 20% ceny dysku,to juz lekka przesada

(IBM mozna kupic na tych samych zasadach)

a WD jest jedynie 30pln drozszy i ma dluzsza gwarancje,jest szybszy tylko glosniejszy

zalezy co komu potrzebne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SuChyY... jak ty jestes taki wspanialy i opierasz swoj sad o dyskach na najwolniejszym HD ostatnich lat czyli seagate u5... to sam napisz do bravo.pl

Przeczytaj to co napisalem w swoim poprzednim poscie jeszcze raz, pozniej jeszcze raz, i jeszcze raz. Pozniej zastanow sie nad tym, przeczytaj, zastanow sie i moze zrozumiesz oco mi chodzilo. A jak nie to Ci wytlumacze.

wiem o co tobie chodzilo i dalej twierdze zebys sam napisal do bravo.pl

Pisze, codziennie - tam jest wiecej takich jak Ty a ja lubie sobie podyskutowac "na poziomie".

 

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...