Skocz do zawartości
olo21

CPU, płyta, RAM - 1000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

muszę zmodernizować mojego drugiego, leciwego już kompa.

Do wymiany: procesor, płyta, RAM. Grafika zintegrowana (w płycie lub w cpu). Chciałbym, aby te części były w miarę mocne i stabilnie działały.

Przeznaczenie: praca biurowa, film, net.

System: Windows XP.

Budżet: 1000zł.

 

Propozycje: Intel Core i3-2120 3,30 GHz 3MB cache s. 1155 Box - CORE I3-2120 3,30 • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław 449,00 zł

Płyta: ASUS P8H61-M PRO Rev.3.0 H61 DDR3-1333 PCIe x16 SATA2 GLAN HDMI mATX s.1155 ASUS P8H61-M PRO R3 • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław 305,00 zł

RAM: GoodRam 4GB DDR3-1333 CL9 GR1333D364L9/4G • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław 79,00 zł

 

Razem: ok. 854,00zł.

 

Czy warto coś zamienić?

Chciałbym wszystko kupić w proline.pl ponieważ mam blisko.

 

Dzięki za wszelkie uwagi.

Edytowane przez olo21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie opłaca sie wydawać 300zł na płyte na h61 ...

weź coś co obsłuży 4x dwustronne ramy, jakiś gigabyte na B75 etc.

ps:

widze że już nowe modele na tym chipsecie powychodziły

http://www.proline.pl/?p=MSI+B75A-G43

albo H77

http://www.proline.pl/?p=MSI+H77MA-G43

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow widzę, że nawet radiatory na sekcję wrzucili. Ale bios przy tych płytach pewnie i tak nie umożliwia oc, mam rację?

 

 

Jak masz tysiaka do wydania to bierz i5-2400, asrock h61m/u3s3 i goodramy.

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz tysiaka do wydania to bierz i5-2400, asrock h61m/u3s3 i goodramy.

 

i5 do Przeznaczenie: praca biurowa, film, net. :?:

 

i3 dla tych zastosowań wystarczy na dłużej, niż jest w stanie wytrzymać sprzęt ze względu na niezawodność. Brałbym mobo na B75 ze względu na złącze USB3.0, pamięci przenośne na usb3.0 będą coraz powszechniejsze a z czasem brak tego złącza na froncie może irytować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow widzę, że nawet radiatory na sekcję wrzucili. Ale bios przy tych płytach pewnie i tak nie umożliwia oc, mam rację?

 

nie tyle bios co Chipset :)

te tanie gigabyte co do tej pory wyszły na intelu serii 7 nie mają możliwości zmiany BCLK, nie wiem jak z MSI. Pewnie dopiero Asus da tę możliwość ;)

 

no ale do takich zastosowań to nie ma znaczenia - grunt że mają w standardzie USB3/Sata3 obsługe pamięci 2stronnych i 2x PCIe 16x (czy tam 8x dla drugiego portu - na jakiś SSD na PCIe czy inny twór przyszłości sie przyda :) )

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie planujesz brać i5/i7 i go podkręcać to jak najbardziej. Płyty te mają właściwie wszystko - USB3 na front, Raid, dedykowane pod ivy i to co wspomnialem wyzej.

dziwna gwarancja w tym proline ;p 34mc, czyli już ze 2 miesiące im leżą te płyty czy co ;p

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna wątpliwość:

zasilanie cpu to wtyczka 8pin. Mój zasilacz takowej nie ma. Posiada on 20+4pin, ale to pójdzie w zasilanie płyty.

Czy potrzebuję jakiejś przejściówki z molex na 8pin?

Np. dwie takie: Adapter Molex 4-pin na ATX12V 4-pin http://www.proline.pl/?p=ADAPTER+M4+ATX12V+4 ?

Edytowane przez olo21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież musisz mieć wtyczką atx 12V 4 pin, wystarczy.

 

Mam wtyczkę 20 pin i 4 pin. A w płycie gł. będzie złącze na 24pin.

Więc zostaje problem podłączenia zasilania CPU czyli 8 pin. Stąd pytanie o przejściówkę.

Edytowane przez olo21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wtyczkę 20 pin i 4 pin. A w płycie gł. będzie złącze na 24pin.

Więc zostaje problem podłączenia zasilania CPU czyli 8 pin. Stąd pytanie o przejściówkę.

 

Kolega wyżej miał na myśli że jeśli masz wtyczkę 24 pin to jeszcze musisz mieć 4 pin dla CPU (osobiście nie znam zasilacza, który miałby 20+4 pin, a nie miał jeszcze dodatkowego 4 pin do zasilania CPU). Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/inventory/info/Jrheeu/

 

Dokładając do budżetu 200zł wziąłbym SSD Crucial m4 64gb lub samsung 470/830 64GB. Przyrost wydajności będzie o wiele większy niż kupowanie i5 i to gołym okiem a nie na wykresach.

 

Popieram. Kupić teraz rozwojową płytę pod i3/i5 i z usb3.0 ale wrzucić do niej g530, bo do przeznaczenia o jakim wspomina autor, to w zupełności jeszcze na długo wystarczy. Dysk SSD da za to takiego kompa, którego widać i czuć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki zasilacz: NeoTEC V4200 No-Noise Series http://neotec.pl/produkty/archiwum/v4200-no-noise-series-420w/

 

2 x SerialATA |———-(50cm)—(65cm)

3 x HDD |—–(25cm)–(35cm)—(50cm)

2 x HDD, 1xFDD |———-(50cm)—(65cm)—-(85cm)

2 x HDD, 1xFDD |———-(50cm)—(65cm)—-(85cm)

1 x ATX 20pin |———-(50cm) w czarnej nylonowej osnówce

1 x ATX 12V |———-(50cm) w czarnej nylonowej osnówce

Edytowane przez olo21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz ma tylko 20A na 12v, jak nie będzie karty graficznej to powinno starczyć.

z tego co widze to ma ATX 20pin i P4 4pin (tą o którą nam chodzi)

przejściówka 20->24 byłaby konieczna.

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemyślałem wszystko i tak:

- wymienię zasilacz na NeoTEC Maximus M11-500W ATX12V v2.31 NeoTEC MAXIMUS M11-500W • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław 199zł, ma sporo długich złącz m.in. EPS12V 8-pin co jest potrzebne (chyba) dla płyty MSI B75.

- cpu słabszy ale znacznie tańszy Intel Celeron G530 2,40 GHz 2MB cache s. 1155 Box INTEL G530 • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław 155zł

- dysk ssd Samsung 830 128GB MZ-7PC128D/EU • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław 659zł

 

Czy coś z tego zmienić jeszcze zachowując podobne ceny?

Edytowane przez olo21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to kup w morelach ;p

proline jeszcze sobie gwarancje tnie do 34mc i każe wszystko do producenta wysyłać :)

 

8pin ci nie potrzebne - wtykasz to co masz ;>

 

ten neotec V nie jest wart swojej ceny - 360W na linii 12v - tyle to mają zasilacze 400W o 80zł tańsze.

Edytowane przez Chemik16
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ja wiem - ja tam widze 217zł ;p

 

było 197zł :(

Podliczyłem wszystko i prawie najtaniej wyjdzie w morele i chyba tam też złożę zamówienie po świętach.

Edytowane przez olo21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...