Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o poradę odnośnie wyboru dysku zewnętrznego. Chcę wybrać pomiędzy Samsung M2 1TB PORTABLE USB 2.0 a Seagate External FreeAgent GoFlex 1 TB USB 3.0 - oba 2,5 cala. Zastanawiam się czy ta różnica USB 2.0 i 3.0 jest itotna przy wyborze. Dysk ma byc do przechowywania zapasowych danych, będzie używany od czasu do czasu. Czytałem, że Samsungi są mniej awaryjne, co przemawiałoby za tym wyborem. Myślałem jeszcze o WD My Passport o podobnej pojemności, ale o tym producencie spotkałem jeszcze więcej zastrzeżeń co do trwałości. Potrzebuję fachowej porady, bo to spory jak dla mnie wydatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma większego znaczenia który producent. Poziom awaryjności mają podobny (patrzymy na dyski 2.5" a nie 3.5") i jest on niski. U każdego może zdarzyć się wada fabryczna i nic na to nie poradzisz. Właśnie po to jest gwarancja.

Gdyby ustalić kolejność najlepszego wyboru (ale trochę z przymrużeniem oka) to najpierw wybrałbym WD Passport, potem Seagate i na końcu Samsung.

USB 3.0 oczywiście że ma znaczenie ale pod warunkiem że w swoim komputerze też masz takie złącze. Inaczej nie wykorzystasz całych możliwości. Jednakże dziś dyski z tym standardem są tak popularne i nie różnią się cenowo od tych ze starszym interface, więc bez sensu jest jego kupowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy ta różnica USB 2.0 i 3.0 jest itotna przy wyborze.

 

Po USB2 max transfery są ~30 MB/s , po USB3 z ostatniego testu kontrolerów wynika że gdzieś przy ~200 MB/s . Więc jeśli taki dysk 2,5" fizycznie potrafi przesyłać średnio 70 MB/s to przy USB2 będziesz miał ~30 MB/s, a po USB3 pełne 70 MB/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...