Skocz do zawartości
pawel054

i7 920 D0/C0 Czy opłaca się dokładać i jakiej ceny się trzymać.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio postanowiłem zmienić swojego wysłużonego Pentium D 945 wraz z płytą Gigabyte'a jak najtańszym kosztem.

LGA1366 wydawało mi się najrozsądniejszą propozycją.

Płytę mam kupioną - Asus Rampage II Extreme

RAM i chłodzenie ( TR Ultra 120 Extreme ) również.

Został procesor... Jeszcze kilka dni temu było ich kilka na allegro, obecnie jest tylko jeden C0 i to na aukcji.

Znalazłem jeszcze CPU na tablicy.pl, ale koleś chce aż 666zł za D0... Czy to nie przegięcie ?

Na allegro były po 550zł, ale ktoś wykupił mi dosłownie sprzed nosa... Wydaje mi się, że 600zł to max cena za ten procesor, czyż nie ?

A może ktoś z Was ma ten procesor na sprzedaż ( z chęcią kupię - może być przez allegro, ale nie musi ) ?

Czy różnica w OC między C0 a D0 jest faktycznie taka duża ? ( biorąc pod uwagę ceny tych procków kilka dni temu to D0 jest średnio 100zł droższy ).

Dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ile kupiłeś tego Asusa ?

 

Pakowanie się w LGA1366 to nie najlepszy wybór , o wiele lepszym by był S1155 .

 

Taki tandem I5 2400 + płyta na H61 jest o wiele lepszym wyborem niż Asus II Extreme + I7 920 , jak dałeś za płytę więcej niż 300 zł to przepłaciłeś .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@reyden

Płyta pod LGA1155 to koszt ~400zł ( mowa tu o dobrych P67 - na pewno bym podkręcał ) do tego i5 2500k - 800zł. Razem 1200zł do tego DVD na SATA ( bo mam tylko na IDE ) ~75zł. Razem 1275zł

Mobo pod LGA1366 - Dałem za niego 400zł ( a więc tyle samo co dobra nówka na P67/Z68 ), proc i7 D0 - ~550zł ( a przynajmniej po takiej cenie szły ) Razem 950zł

Mówiłem, że składałem jak najmniejszym kosztem.

Przykładowy test CPU w grach jaki oglądałem ostatnio -

Mass Effect 3 GPU & CPU Performance Test > CPU Performance - TechSpot Reviews

I powiedz mi teraz gdzie tu sens kupowania LGA1155 jak za rok i tak nowe podstawki ( a ivy ma być i tak max 5% lepsza od Sandy, podejrzewam, że będzie ze 3% ), a różnica między i5 2500k, a i7 920 jest znikoma ( sięga co najwyżej kilka % ). Jedyna wyraźna przewaga to OC, pobór mocy i temperatury.

Edytowane przez pawel054

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@humanoidal

No i co z tego, jakbym tego i5 nie podkręcił, a i7 920 z wyższym zegarem o te ~200MHz w grach już by mógł go przegonić.

Dodatkowo nie doliczyłeś DVD na Satę.

 

Zresztą decyzja zapadła na LGA1366 i już. Chcę tylko wiedzieć, czy warto dokładać te ~100zł do rewizji D0 w przypadku i7 920. Czy faktycznie różnica w OC jest tak duża ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta podstawka co będzie za rok też jest martwa, bo za 3 lata będzie kolejna. Kto to kupi?

 

Myślę, że bez problemu kupiłbyś używanego 2500K z płytą na p67 za 900, za parę dni premiera nowych prockow to ludzie będą wyprzedawać.

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@humanoidal

Taniej niż 700zł za i5 nie będzie raczej. Płyta dobra 300zł. Do tego DVD na satę - ~1070zł... Już pisałem, że wezmę LGA1366 bo raz że mam płytę i nie mam zamiaru jej sprzedawać, a dwa wyjdzie taniej.

 

Prosiłem o odpowiedź czy warto dopłacić 100zł do wersji D0 i jakiej sumy nie przekraczać za i7 9xx ( rozumiem, że ~600zł ? ). Proszę o odpowiedzi na te pytania, bez komentarzy typu 'bierz LGA1155' - chcę tylko znać odpowiedź na postawione pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...