Skocz do zawartości
tonyxxl

płyty FM1

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Spodobała mi się platforma FM1 ze względu na niezłą grafikę zintegrowaną w cpu. Chodzi mi konkretnie o procesor AMD A8 3870. Potrzebuję małego, cichego komputera, który bedzie służył też do gier ale raczej rzadko, głównie www, filmy. Chodzi mi o to, że jak rozumiem, gdy np kupię płytę: Asus F1A75-V Pro, to pisze w specyfikacji że ta płyta już zawiera zintegrowaną grafikę radeon 6000, a ja chciałem kupić procesor i grafikę w jednym czyli A8 3870. Więc teraz nie wiem, czy ta płyta będzie bez sensu pod ten procesor, czy mam wybrać inną np: MSI A55M-P33 która nie ma zintegrowanej grafiki i jest sporo tańsza. I wogóle co polecacie złożyć w formacie mATX żeby było tanio, bo ja myślę, że ten procesor AMD z gpu wziąźć i pod to jakąś fajną płytke z bajerkami w stylu BT czy USB 3.0 , ale może jest coś ciekawszego żeby mieć mały, wydajny i przede wszystkim cichy komputerek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zastanawiałeś się, żeby wziąć coś na LGA 1155? Asus, którego wymieniłeś i Llano A8-3870 to koszt przynajmniej 750 zł, za tyle masz już spokojnie i3-2120 i jakąś płytę na B75. Integra co prawda trochę słabsza, ale do filmów czy internetu w zupełności wystarczy, poza tym i3-2120 jest mniej prądożerny od A8-3870 i łatwiej będzie go schłodzić przy zachowaniu względnej ciszy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie to wyczytałeś?

 

skapiec pl

 

Nie zastanawiałeś się, żeby wziąć coś na LGA 1155? Asus, którego wymieniłeś i Llano A8-3870 to koszt przynajmniej 750 zł, za tyle masz już spokojnie i3-2120 i jakąś płytę na B75. Integra co prawda trochę słabsza, ale do filmów czy internetu w zupełności wystarczy, poza tym i3-2120 jest mniej prądożerny od A8-3870 i łatwiej będzie go schłodzić przy zachowaniu względnej ciszy.

 

na moje oko to wychodzi drożej, i3 mniej pradu bierze, ale jak dolożysz jakas grafike to wyjdzie ze bierze wiecej, prosiłbym o podanie konkretnego zestawu płyta+procesor dla I3 i A8 z naciskiem na cena do wydajności (płyta mAtx i żeby można było pograć lepiej niż na 8600gt)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie możesz się zastanowić nad czymś w rodzaju Pentium G840 + tania płyta na H61 + Radeon HD7750. Karta w spoczynku pobiera kilka-kilkanaście W, w stresie nie więcej niż 50W. Z procesorem będzie to maksymalnie 100-110W pod obciążeniem. Problem w tym, że "tania płyta na H61" nie zapewnia fajerwerków w postaci SATA 3 czy USB 3.0. Może zatem faktycznie warto przemyśleć zakup Llano, zwłaszcza, jeśli grasz mało, a jeśli już, to w starsze i mało wymagające od sprzętu gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...