Skocz do zawartości
Napiecie

Napiecie's ugly PC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym pochwalić się swoim małym projektem.

Założenia:

-cicho

-nietypowy wygląd

-i najwazniejsze: tanio

 

Nie wiem czy pasuje to do działu "obudowy", bo obudowy to tutaj za wiele nie ma ;]

 

Komp to juz staroc, ale dopiero teraz postanowilem sie podzielic.

"bebechy" kompa:

asus m4a79xtd evo

dziadek phenom 955

4x2 gb ramu (corsair i mushkiny)

Bequiet 550w

single pcb gtx295

jakis czas temu wymienilem dysk na ssd - znajduje się z tyłu "obudowy"

 

Wszystkie bloczki były dopasowywane, zaden nie byl kupiony specjalnie do tego kompa.

Mozna powiedziec ze wc powstało z odpadkow.

Bloczek na CPU tzreba bylo dopasowac z s775, wiec rozkrecilem orginalne chlodzenie od phenoma + kawalek gumy i sie trzyma ;)

W mocowaniu nb trzeba było nawiercic nowe dziury(oryginalnie był to chyba bloczek sb), ale się trzyma.

Chciałem kupić bloczek fullcover do grafiki, ale stwierdziłem ze zrobie to z tego co mam na stanie - i udało się.

Przez jakiś czas miałem tez 4870cf - wystają jeszcze kable zasilające.

Chłodnice - stare jakeiś "noname" - dolna ciekła jednak palnik i cyna zalatwiły sprawe.

 

Kabel zasilajązy do mobo (12v) trzeba bylo przedłużyć- w lini prostej był troche za krotki.

 

Krućce mialem część 6/8 i część 8/10. Węże to 6/8. Mogłem kupić nowe końcuwki, jednak stwierdziłem ze wyjdzie za drogo.

Wrzątek i węże 6/8 da sie założyć na krućce 8/10. Wąż jest najtańszy z castoramy.

 

Pompka znajduje się w szawce biurka, w zbiorniku z wodą - tak jest ciszej - dodatkowo szafka ją wytłumia.

Jest to pompka do akwarium na 240v.

 

włącznik przy górnej chłodnicy - sterowanie wentylatorami na chłodnicach i podświetleniem. Na noc wyłanczam i kom staje sie niesłyszalny.

Wnetylatory chodzą na 5v.

 

Płyn:

jakiś czas pracowalem na mieszance alko i wody (alkochol metylowy - do takiego mialem dostęp)

Jedank po czasie stwierdzilem ze chce być bardziej "fajny" i chce mieć płyn UV.

Jednak cena takiego płynu mnie przestraszyła. Udalo się rozwiązać problem inaczej:

Wycisnołem najtańsze markery "podkreślacze" - efekt ten sam, jak nie lepszy a cena duuuuzo niższa.

 

Podświetlanie to fioletowa dioda led za 2zł + rezystor na 5v.

 

Kmputer przez większość czasu wisiał na ścianie, jednak z powodu przeprowadzki ustawiłem go na 2 biurku i dorobilem "podstawke".

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

Jedno zdjęcie tyłu komputera - nie wiem czy jest sens się tym chwalić - ale wrzuce.

 

Dołączona grafika

 

Komentujcie. Jestem otwarty na krytyke ;)

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO za 100-200 zł można dorwać na forach ciekawe obudowy i byłoby ładniej, zgrabniej i bez tego poplątanego syfu, więc nie łapę tej idei. Chyba, że o to chłodziło by było ugly, ale i tutaj mogłeś się bardziej postarać :razz:

 

Wrzuć w GIMPa czy dowolny inny program i przeskaluj.

Edytowane przez Prolog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO za 100-200 zł można dorwać na forach ciekawe obudowy i byłoby ładniej, zgrabniej i bez tego poplątanego syfu, więc nie łapę tej idei. Chyba, że o to chłodziło by było ugly, ale i tutaj mogłeś się bardziej postarać :razz:

 

Jak by kupił obudowę to zapewne było by ładniej, zgrabniej i w ogóle ale według mnie każdy projekt stworzony własnoręcznie zasługuje na podziw. Tym bardziej że teraz ma to co sam chciał, a nie to co producent mu narzucił z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO za 100-200 zł można dorwać na forach ciekawe obudowy i byłoby ładniej, zgrabniej i bez tego poplątanego syfu

 

 

Po 1. Znajdz mi obudowe za 100-200zł, która bedzie "ładna i zgrabna" i zmieści 2 chłodnice 360.

Po 2. Za 200zł to ja miałem większość części do chłodzenia wodnego.

Po 3. Syf z kablami jest tylko z tyłu ( jak w prawie każdej nromalnej obudowie) I po dostawieniu / powieszeniu na ścianie niczego nie widać.

 

 

Brakuje jedynie jeszcze na odwal się mocowania + karty z dwoma blokami wiszącej na samym slocie PCI-E?

 

Mocowanie karty jest dość porządne, karta trzyma się sztywno, mimo że jest oobciażona bloczkami.

Mocowanie obok kabla DVI widać na 2 i 3 zdjęciu

Edytowane przez Napiecie
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FAJNE! :D

 

Moje pomysły na upgrade:

1) jakaś ładna okleina na płytę będącą szkieletem konstrukcji

2) malowanie kątowników

3) wykombinowanie obudowy na ODD

 

Fakt, że obecnie węże wyglądają trochę dziwnie z powodu grubości, ale jeśli rzeczywiście ma być po kosztach, to wymiana węża + złączek to jednak dosyć spory wydatek.

 

Podoba mi się, że jest coś oryginalnego, a nie kolejny projekt w budzie.

Edytowane przez ivanov
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...