Skocz do zawartości
Caleb

Need for Speed Most Wanted

Rekomendowane odpowiedzi

Pobawiłem się trochę i jakoś mi ta odsłona nie pasuje.. począwszy od modelu jazdy, na padzie wcale nie jest lepiej, jakoś kartonowo się jeździ a skończywszy na klimacie, którego nie czuje. Niby jest cała mapa do wyboru ale jakoś nie czuję tej głębi i żyjącego miasta, wali sztucznością. Dobrze, że są demka do przetestowania i nie kupujemy kota w worku. ;>

Bez kitu już bym wolał zainstalować u2 i zrobić sobie jakąś odpustową furę z neonami..

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Bez kitu już bym wolał zainstalować u2 i zrobić sobie jakąś odpustową furę z neonami..

 

Mod na rozdziałki HD, FoV hack, mod na tekstury, i jedziemy. Ridge Racerowe NFS-y to nie NFS-y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miały to coś, nowy mw tego nie ma. Już w shift2 mi się fajniej grało, w mw mam wrażenie jakbym grał w jakąś tandetę za 19,90 z kiosku. To oczywiście tylko i wyłącznie moja opinia także no offence. ;>

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Sam nie jestem zachwycony modelem jazdy, czy tez "inteligencją" ścigających się ze mną, ale aż tak źle nie jest.. po wcześniejszych NFS'ach spodziewałem się pogorszenia MW2, ale na cale szczęście, aż tak bardzo nie jestem rozczarowany ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tragedia. Graficznie świetnie, i nawet na i7 @4.0 + 470GTX@800/1600 nie tnie ani trochę na max detalach. Model jazdy z kosmosu, jak już ktoś zauważył, przy dużych prędkościach ledwo da się skręcać a przy niskich jak wariat. To nic, idzie się do tego modelu przyzwyczaić. Najgorsze jest oskryptowanie i przeciwników i policji. Moje nerwy nie dały rady, przeciwnicy przy wyścigach z levelu HARD mają chyba silniki odrzutowe, bo w jednej sekundzie potrafią nadrobić 400m na prostej przy maks prędkości. Policja to samo. Mnie to pokonało, bo nie mam zamiaru wczuwać się w małpę z cyrku i uczyć się "sztuczek" jak dać sobie z tym radę. Powinny wystarczyć realne sposoby.

Przykład : Policja wyprzedza mnie po lewej, jest wyraźnie szybsza, więc kiedy zrówna się ze mną, chcąc na niej zrobić

, przyhamowuję i skręcam... ha ha, nic z tego, bo policja hamuje w tym samym ułamku sekundy co ja, no i w dodatku hamuje równo ze mną, mimo swojej wyższej prędkości... No tak, bo to pewnie hamulce technologi wojskowej niedostępnej dla ludu.

 

 

Nie polecam.

Edytowane przez MaciekCi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlaczylem, pojezdzilem 5 min, wylaczylem. Utwierdzam sie w przekonaniu ze wyroslem juz w NFS, a szkoda bo sie na tej serii wychowalem, teraz jak dla mnie nie reprezentuje soba nic.

 

E tam jak człowiek zebrał w sobie zło całego świata ( powrót z roboty ) to do zimnego browarka i pada jest to lepsze niż stresowanie się urywaniem setnych na okrążeniu w mniej arcadeowych produkcjach. A boty jak boty - dawno temu bot napisany do Q1 teraz wyrżąłby cały oddział dzieciarni w jakimś TP [;

Ale to moja skromna opinia.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tragedia. Graficznie świetnie, i nawet na i7 @4.0 + 470GTX@800/1600 nie tnie ani trochę na max detalach. Model jazdy z kosmosu, jak już ktoś zauważył, przy dużych prędkościach ledwo da się skręcać a przy niskich jak wariat. To nic, idzie się do tego modelu przyzwyczaić. Najgorsze jest oskryptowanie i przeciwników i policji. Moje nerwy nie dały rady, przeciwnicy przy wyścigach z levelu HARD mają chyba silniki odrzutowe, bo w jednej sekundzie potrafią nadrobić 400m na prostej przy maks prędkości. Policja to samo. Mnie to pokonało, bo nie mam zamiaru wczuwać się w małpę z cyrku i uczyć się "sztuczek" jak dać sobie z tym radę. Powinny wystarczyć realne sposoby.

Przykład : Policja wyprzedza mnie po lewej, jest wyraźnie szybsza, więc kiedy zrówna się ze mną, chcąc na niej zrobić

, przyhamowuję i skręcam... ha ha, nic z tego, bo policja hamuje w tym samym ułamku sekundy co ja, no i w dodatku hamuje równo ze mną, mimo swojej wyższej prędkości... No tak, bo to pewnie hamulce technologi wojskowej niedostępnej dla ludu.

 

 

Nie polecam.

 

a ja przy takich wymaganiach polecam zainteresowac sie symulacjami ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jak pomyliłem drogę i jakieś 300m jechałem w złą stroną, wróciłem się na skrzyżowanie, skręciłem w dobra odnogę i po kilku sekundach dogoniłem przeciwnika, z którym ścigałem się łeb w łeb przed zboczeniem z trasy. LOL

Utwierdza mnie to tylko w przekonaniu, że obecnie gry są robione dla debili.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jak pomyliłem drogę i jakieś 300m jechałem w złą stroną, wróciłem się na skrzyżowanie, skręciłem w dobra odnogę i po kilku sekundach dogoniłem przeciwnika, z którym ścigałem się łeb w łeb przed zboczeniem z trasy. LOL

Utwierdza mnie to tylko w przekonaniu, że obecnie gry są robione dla debili.

 

Nic nowego, z tej gry sadzi skryptami na kilometr na zasadzie - jakbym na poczatku nie pojechal to i tak ich zaraz dogonie, albo oni dogonia mnie...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda czasu i pieniędzy .

 

Zmarnowany potencjał jaki drzemał w części 1 , niby lepszy graficznie ale grafika to nie wszystko , gra mocno oskubana .

 

Opcji tunningu tylko parę na krzyż , w MW1 był i tunning mechaniczny i optyczny ( choć nie tak nachalny jak w U1/U2 ) , tutaj to pustynia .

 

Idiotyczne "przemalowywanie" i naprawy wozów , także sposób zdobywania nowych fur wzięty z kosmosu .

 

Do tego niemożność wyłączenia intra ani filmików dystrubutorów/producentów itp. , wkurza mnie jak twórcy jakieś gry karzą mi oglądać te filmiki , jak by mnie zainteresowało to bym oglądał .

Edytowane przez reyden
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Jak już tak narzekasz, to dodaj jeszcze, że producenci jeszcze ograniczają nam ustawienia czy to graficzne, czy typowo "giercowe".. Ostatnio dostajemy ochłapy, np jak MW2 brak wyboru czy manual, czy auto, brak ustawiania wygładzeń, itp, itd.. A Tobie marzy się wyłączanie filmików czy wstawek..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nowego, z tej gry sadzi skryptami na kilometr na zasadzie - jakbym na poczatku nie pojechal to i tak ich zaraz dogonie, albo oni dogonia mnie...

 

Dokładnie. A najgorsza jest policja. nawet jak jedźiemy bugatti to i tak nas wyprzedzają z palcem w du...
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja przy takich wymaganiach polecam zainteresowac sie symulacjami Dołączona grafika

 

No przecież jeżdżę. :> Mam G25 i gram sobie w takie tytuły. Co nie zmienia faktu, że chciałbym czasem pograć w typową arcade "na strzałki". Model jazdy na klawiaturze opanowałem, tak jak pisałem - da się. G25 szkoda by mi było podpinać, chociaż wiem, że Ty grasz na kierze i nie narzekasz. HP 2010 zostaje ostatnim NFS arcade w którego można popykać jak to Orgiusz stwierdził "po pracy i przy piwku" (choć piwa nie pijam - każdy wie o co chodzi). :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. A najgorsza jest policja. nawet jak jedźiemy bugatti to i tak nas wyprzedzają z palcem w du...

 

ale to juz jest od dawna pamietam jak w jakims nfs'ie smigalem Carrera GT na autrostradzie 390-400 po czym Policyjny SUV mnie wyprzedzał obok :D po tym incydencie nigdy wiecej nfs'ow ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie litosci Dołączona grafika jak chcecie zeby gliniarze w arcadowej grze nawiazali z graczem walke?

 

No ok.. Ale w "oryginalnym" MW kwestia pościgów, czy wyścigów była znacznie lepsza.. Konkurent, który obok mnie jechał, ni z tego ni z owego nie nawalał mnie z boku.. Więc EA w tym wydaniu niestety złą drogę obrała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie platformy (przesiadka z Q9400 @3.4GHz na Core i5 3570K) gra zaczęła latać. Ustawiłem wszystko na maxa w Full HD i przejeżdżając przez miasto najmniej widziałem 53FPS. Najniższy zanotowany - 47FPS pojawił się w tunelu. Mimo to miejscami jest wrażenie delikatnego matrixa lub lekkie przycięcie ale zdarza się na szczęście sporadycznie. Nie spodziewałem się, że sam procek załatwi całą sprawę a tu taka niespodzianka :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję małej pomocy.

Gra ma dość słabą optymalizację, ale gdzieś między 45, a 60 fps u mnie działała.

 

Dziś włączyłem i na mapie świata mam 60 FPS, a w grze cały czas 30 (wydawało mi się, że gra nie była blokowana na 30 klatkach, ale może mnie pamięć zawiodła)

W opcjach nie ma możliwości wyłączenia vsync, a wymuszone vsync off w sterownikach nie działa.

Sprzęt raczej powinien dać radę (inna sprawa, że GPU mam wykorzystane w ok 30%)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę posta pod postem bo może ktoś zauważy i jeszcze się przyda choć chyba już wszyscy całkowicie odpuścili tą część NFS.

 

Co do zadanego przeze mnie pytania to odpowiedź w końcu znalazłem.

Gdzieś w plikach konfiguracyjnych wyłączyłem limit klatek, ale niestety wzrost liczby klatek wiązał się z szybszym działaniem całej gry więc w Nvidia inspector ustawiłem blokadę na 45 klatek i dało się grać :)

 

Dziś grę skończyłem.

Na plus na pewno grafika i sprawiająca sporą przyjemność jazda po autostradzie.

Reszta to w zasadzie minus. Samochody prowadzą się słabo - bardzo ociężale. Początek wyścigu w zasadzie nie ma znaczenia. Można wywalić z 5 dzwonów, a i tak przy przyzwoitej jeździe na końcu da się niemal wszystko wygrać (wyjątkiem są wyścigi związane z utrzymaniem wysokiej średniej prędkości). Można w zasadzie powiedzieć, że poziom trudności danego wyścigu spada z każdym kilometrem.

 

Gra jako następca starego MW może konkurować z nim jedynie pod względem grafiki i ewentualnie muzyki (muza chyba we wszyskich NFSach mi się podobała).

Teraz czekam aż Rivals będzie tańszy i zobaczę co tym razem popsuli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie czy da się ustawić skrzynię manualną oraz przyporządkować pod jakiś przycisk kamerę zza pleców?

 

Grę zgarnąłem za darmo. Przegrałem 6 godzin i stwiedziłem, że poprzednie nfs-y były lepsze. Koła zbyt wolno skręcają przez co pływam na zakrętach (swoją drogą mam pada za 30 zł), przeciwnicy przyśpieszają lub zwalniają w magiczny sposób w zależności od tego na jakiej pozycji jesteśmy oraz te płatności :( Żeby mieć wyścigi typu drift trzeba zakupić jakiś dodatek (czy coś takiego). Na całej trasie tyle jest różnego rodzaju śmieci, że jak zacząłęm grać to często nie wiedziałem gdzie jest droga oraz gdzie jedzie samochód ruchu ulicznego. Bawią się w jakieś bajery np. Easydrive. Jakby nie mogli dać normalnie garażu i salonów samochodowych. Znajdywanie pojazdów pominę :) Tuning ogranicza się do zmian podwozia, nadwozia opon i tego typu rzeczy. Wpływ na osiągi naszego auta jest niewielki. Lakier możemy dostosować jedynie wjeżdżając przez stację paliw, która jest także traktowana jako warsztat naprawczy. Podsumowując. Jak dla mnie seria NFS idzie w złym kierunku. Podrkeślam też, że to jest tylko i wyłącznie moja subiektywna opinia. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...