Skocz do zawartości
domas

monitor ips do 1400zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , szukam dobrego monitora na matrycy IPS o przekątnej od 21 do 23 cali . Komputer na jakim będzie używany to: i5 2500k, gtx 680 ,8gb ramu 1600mhz. Zależy mi na w miarę dobrym czasie reakcji bo będe go używał głównie do gier oraz może w przyszłości do obróbki grafiki. Narazie jedyną propozycją jest Eizo Foris FS 2331 , przekonuje mnie w nim głównie firma, jakość ich produktów itp. Jednak jestem otwarty na jakieś propozycje, bo może nie warto wydawać te 1400zł, może znajdzie sie coś dobrego/lepszego w mniejszej cenie , fajnie bybyło jakby miał też 3D- ale to nie jest priorytetowy wyznacznik. Jak myślicie ?

Edytowane przez domas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście HP odpada, nie mam zaufania do tej firmy, wszystko co od nich mam jest "szybko psujące się". Czyli narazie zostaje dell u2412 który w moim odczuciu nie dorównuje w.w Eizo. Może jakieś inne propozyjce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EIZO FS2331 jest na xVA a nie IPS. Wyszedł natomiast niedawno (12 czerwca 2012, więc moze go jeszcze nie być w Polsce) bardzo szybki model (niski czas reakcji), właśnie na IPS, a mianowicie FS2333:

FORIS FS2333 | EIZO

 

Jeszcze na IPS jest FS2332, ale ja bym poczekał na tego FS2333.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yhm. z tym foris'em fs2331 to moje przeoczenie. A co do twojej propozycji to owszem wyszedł, narazie cenie nie jest znana , ale biorąc pod uwagę cene poprzednika Eizo foris fs2332 który kosztuje aktualnie ponad 1800zł . To foris fs2333 bedzie oscylował w granicach 2000zł ,a na taki wydatek juz mnie nie stać niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

domas - Ja działam na HP LP2475w od 2009 roku i jestem bardzo zadowolony, doskonale wykonany i jakość obrazu też świetna,a wykonanie podobno lepsze niż w Dellach z serii u2x12.

 

Proszę, nie przekonuj kogoś na podstawie tego, że oglądasz swój monitor i on Ci pasuje, dodatkowo "podobno" coś tam jest lepsze niż w czymś. No gdzie z taką opinią. ;)

 

domas, jeśli Cię nie stać na EIZO zaproponowanego przez Kyle'a, to weź to co sam napisałeś w pierwszym poście. Nie wierz w mit, że każdy IPS będzie lepszy od każdego VA. Ja mam model CG241W właśnie na VA i uwierz mi, że nie miałbyś na co narzekać względem IPS. Zawodowo zajmuję się obróbką grafiki i zdjęć, wybór o VA a nie IPS podjąłem świadomie, mimo, iż budżet miałem właściwie nieograniczony.

 

Widziałem na żywo Forisa którego zaproponowałeś i zapadł mi w pamięć, ponieważ dałbym sobie rękę uciąć, że za takie pieniądze, tak dobrego monitora nie dostaniemy. Niespodzianka. Jak dla mnie gra do jednej bramki, to co sam znalazłeś. Pzdr. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaciekCi - mnie tylko chodziło o pokazanie, że nie powinno się kierować metodą "nie mam zaufania do...".

A co do różnic pomiędzy HP i Dellem, wystarczy poczytać recenzje. Biorąc pod uwagę, że niemal wszystkie są zgodne co do wniosków końcowych, można to więc wziąć pod uwagę. :)

 

No i za tę samą cenę mamy 24" 16:10, a nie 23" 16:9, a różnica, wbrew przewidywaniom, jest ogromna.

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...