Skocz do zawartości
Oooszasty

15" laptop do 3000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W sferach notebookowych jestem zupełnym laikiem. Szukam laptopa do 3400zł, który służyłby do wszystkiego. Chciałbym też, by ruszył na nim wiedźmin 2 (bo skoro ruszy wiesiek to wszystko ruszy ;))

 

Słyszałem, że lenovo Y570 (i5 2,3ghz, GF 555M) jest bardzo polecany w tym przedziale cenowym, jednak zupełnie nie podoba mi się design klapy i nie jestem do niego przekonany.

 

1.Co polecacie? 2.Czy to prawda, że notebooki HP są cholernie głośnie? 3. Czy to prawda, że laptopy Samsunga są awaryjna i ich klapa szybko się rysuje? 4. Czy nvidia jest lepsze w laptopach przez sposób w jaki oszczędza energię?

 

Wolałbym laptop od razu z windowsem 7 (chyba, że wersję oem można wgrać na dwóch komputerach jednocześnie..).

 

 

z góry wielkie dzięki za pomoc :)

Edytowane przez Oooszasty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tego Lenovo i ogólnie dobrze się na nim pracuje, ale ma parę mankamentów. Badziewna, błyszcząca matryca (by kolory były chociaż znośne, musiałem uciąć 40% barwy niebieskiej), jakość wykonania też pozostawia trochę do życzenia (uginające się plastiki ramki ekranu). Poza tym ścieżki do wyjścia słuchawkowego są nieekranowane i idą obok dysku twardego - wiadomo, jak to się kończy, choć wystarczy zmienić opcję wyjścia ze słuchawkowego na liniowe (trochę inne charakterystyki pracy), i jest już przyzwoicie. A ten GT555 to kastrat i bliżej mu do GT540, niż do 555 z np. XPS.

 

Z zalet - bardzo dobre głośniki (jak na laptopa), sprawnie działa, a klawiatura to czysta przyjemność użytkowania - najlepszy chiclet, z jakim miałem doczynienia. Do tego osobne przyciski do regulacji głośności (dziwię się, że nie dają ich w każdym lapku), możiwość ustawienia sposobu działania chłodzenia, USB 3, choć to niestety tylko dla wersji z i7. No i nie wiem, jak w tańszych modelach, ale te droższe mają gniazdo mSata do dysku SSD. Fajną też funkcją jest ustawienie w zarządzaniu energią na "najlepsza kondycja baterii" - ta opcja powoduje, że lapek podłączony pod kabel nie naładuje baterii do więcej, niż 50%, co znacznie wydłuża jej żywotność (mogę siedzieć cały dzień na kablu i przynajmniej nie muszę odłączać akumulatora. No i sam czas działania na baterii też niezły - spokojnie podziała 4-5 godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem zdecydowany wziąć takiego MSI Notebookcheck.pl: Recenzja MSI GE620DX jednak okazał się bardzo głośny, więc sobie podaruję.

 

 

Ew. może jakiś samsung typu Notebookcheck.pl: Recenzja Samsung RF511 tylko z i5?

 

 

Mógłby ktoś coś polecić?

Edytowane przez Oooszasty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może taki acer? http://www.x-kom.pl/p/81201-notebook-laptop-15,6-acer-v3-571g-i5-3210m-8gb-500-dvd-rw-gt640m.html# Czym one się różnią od siebie poza ceną?

 

 

@edit - a już wiem, ilością ramu.

Niestety będę musiał dokupić system osobno.

 

 

No bardzo fajny ten Acer, pewno go wezmę, ale proszę jeszcze o jakieś propozycje. :)

 

 

 

Czy dysk z 5400 obrotami nie będzie zbyt wolny? Rozumiem, że będę mógł go kiedyś wymienić na SDD?

Edytowane przez Oooszasty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie skoro ustaliłeś limit na 3400zł to akurat wpasujesz się w ten model: https://mobilq.pl/la...-59-332603.html

 

Do tego instrukcja jak uzyskać rabat 50zł i wysyłka gratis: http://www.nhl.pl/in...t=0#entry567822

 

Model bardzo chwalony na nhl.pl. Grafa GTX660M jest naprawdę mocna.

 

Nic tylko brać.

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...