Skocz do zawartości
impact

Komputer do biura/sklepu - 2000 zł?(z systemem)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Byłem ostatnio u znajomych na sklepie i przeraziło mnie tempo otwierania programów potrzebnych do pracy(cos na javie, office, przeglądarki itp).

Komputer jest dość wiekowy(512mb zapełnia sie bardzo szybko nawet po odpaleniu przeglądarki) z jak pamiętam celeronem, więc złożyłem im propozycje, że pomogę im złożyć nowy zestaw.

Zestaw będzie musiał wytrzymać parę lat a nie wiem jakie podzespoły warto zakupić na lata(pewnie dużo ramu i zapas mocy procka).

Granie raczej odpada na tym sprzęcie. Internet, pakiet biurowy, odpalony media player w tle i gierki we flashu ;).

 

Pomożecie mi troche? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywany? Poleasingowy? Zartujecie?

 

Tu 100% sprawdzi sie celeron g540 + kostka ramu i najtansza plyta (h61), do tego ew dysk jak stary jest atowski i najprostsza buda z byle zasilaczem (smieszne obciazenie gerneruje taki sprzet, ponizej 100w w stresie), reszta system i caly nadmiar wladowac w monitor na porzadnej matrycy (ips) ladnie wygladajacy z tylu (sklep-klienci).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie nowy zestaw na g530/40.

 

Lepsza wydajność, niższy pobór prądu (nawet poniżej 60W a nie 100 Dołączona grafika przy normalnej pracy <40W). 3lata gwarancji.

 

do tego jakiś markowy zasilacz i obudowa - można sie nawet pokusić o ITX żeby miejsca wiele nie zajmowało.

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mogłbym prosić o podanie calego zestawu?(mysle, ze w takiej opcji zamknac sie mozna w 1000zl?) Jezeli nie to tez nie ma problemu Dołączona grafika

 

Edit: Podbijam Dołączona grafika. Zlozylem cos takiego:

post-158762-0-30915500-1344675419_thumb.jpg

 

Czy taki zestaw będzie ok? Czy lepiej dorzucic jeszcze karte na pci?

Edytowane przez impact

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie jedna mała sugestia,po co taka droga obudowa?

Może od razu sprostuję,że zakładam ,że:obudowa nie będzie wyeksponowana na widok publiczny(lub właścicielowi nie zależy na walorach estetycznych Dołączona grafika ),oraz to,że standard Micro ATX nie jest wymagany.

Ja bym tam wsadził jakiegoś Fortrona/Deltę 300W,i do tego najtańszą,najgorszą obudowę firmy "krzak".I masz w kieszeni 200zł.To jest energooszczędna konfiguracja,i nie potrzebuje nie wiadomo jakiej obudowy.Co jak co,ale chyba nie warto pakować tyle kasy w komputer,który ma za zadanie tylko "zarabiać" na siebie,a nie być elementem wystroju wnętrza mieszkania/domu.

Edytowane przez Fury161

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci weź te http://www.proline.pl/?p=KVR1333D3N9%2F4G

Zaoszczędzone parę groszy przeznacz na mobo z wyjściem dvi lub hdmi. Zawsze się może przydać, w takim biurze/sklepie taki komp będzie pracować wieki, jeśli tylko nie padnie.

Dopytaj też jakiej drukarki używają. Czy przypadkiem nie jakiegoś sprzęta na LPT. Czy nie potrzebują portu com (szeregowego) np do współpracy z kasą fiskalną?

Na szybko rzuciła mi się ta http://www.proline.pl/?p=GA-H61M-S2PV płyta. Nie ma COM'a na tylnym panelu, jest jednak złącze na mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porty LPT i COM na pewno są nie używane. Ten lenovo to też fajna propozycja. A obudowa droga bo chyba w miare dobrym zasilaczem(osobno cenowo duzo mniej nie bylo, a sprzęt musi troche pracowac) ale zastanowie sie jeszcze nad modyfikacjami, dzieki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw będzie musiał wytrzymać parę lat a nie wiem jakie podzespoły warto zakupić na lata(pewnie dużo ramu i zapas mocy procka).

Granie raczej odpada na tym sprzęcie. Internet, pakiet biurowy, odpalony media player w tle i gierki we flashu ;).

 

Jako że prowadzę sklep to się wypowiem - może jestem dziwny, ale po prostu byłoby mi szkoda wydawać 2000zł na tego typu komputer ;) Dużo pamięci - do czego? Zapas mocy procka - do czego?

 

Aż zerknąłem do księgi, wydałem niecałe 1200 na kompletny sprzęt, z gwarancją: obudowa z zawartością - E3200, 2GB, dyski 2x160GB (raid1), HD5450, Fortron 300W; do tego Vista x64, monitor 20", UPS, poleasingowy laser OKI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...