Skocz do zawartości
Mardok

Modernizacja LC - Czyli Mardok myśli czy nie popływać :)

Rekomendowane odpowiedzi

Ufff to się dzisiaj naciąłem, nagiąłem i namordowałem ;)

 

Covery wymagają jeszcze dopieszczenia:

 

- poprawa krawędzie (lepsze dogięcie)

- wyszlifowanie i wygładzenie

- i oczywiście maźnięcie na czarny mat ;)

 

A póki co wyglądają tak:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Na więcej już nie mam siły reszta później ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tej blachy można fajne rzeczy rzeźbić Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Zdjęcie szitowe, ale tylko to się ostało.

Malowałem to sprayem, najpierw podkład potem czarny mat i na grafice złotym napis (na dźwiękową już nie zdążyłem szablonu wyciąć) Dołączona grafika

Edytowane przez Qrchak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_KaszpiR_: to to mnie nawet nie denerwuj!

 

Napisów żadnych nie będzie, tym bardziej czerwonych czy żółtych (jak by już jakiś był to tylko biały) - czarny mat i koniec. Wymienione kolory w ogóle nie pasują do mojej kolorystyki B&W. Dzisiaj po pracy postaram się dokończyć covery i pomalować na weekend, mnie się podobają zdecydowanie bardziej niż te z pleksi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli znowu wszędzie czarny? Hm....pomyślmy.... dawno nie widziałem czarnej obudowy Dołączona grafika

 

Ale o co chodzi, przeca od początku mówiłem jakie będą kolory ?

 

Poprawione covery oraz pierwszy testowo pomalowany, reszta jutro bo już w całej chacie śmierdzi a na dworze to malować się nie da ;)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ufff, wczoraj był bardzo pracowity dzień choć wszystkiego nie zrobiłem ale zawsze coś ;) Oto postęp w pracach:

 

Standardowo już u mnie wszystkie zbędne węże upchane w zatoce 5,25":

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Jak już się uporałem z zatoką zabrałem się za resztę, którą na chwilę obecną ubzdurałem sobie w taki oto sposób:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

No i zabrałem się za elektrykę, w końcu kable też muszą być jakoś sensownie ułożone. Póki co zdążyłem tylko podestowe okablowanie ułożyć:

 

Dołączona grafika

 

No i na koniec całość już z przedłużkami:

 

Dołączona grafika

 

Pozostało jeszcze wiele spraw do rozwiązania, jednak pierwszym jakim muszę się zająć to: jak widać na zdjęciu z ułożeniem kabli SSD wisi sobie w pionie za koszykiem na HDD, w samy koszyku są 4 dyski a problem polega na tym że nie wiem gdzie wepchać jeszcze jeden potrzebny mi dysk 3,5".

 

Na razie tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk 3.5" daj w miejsce gdzie masz obecnie SSD (jest tam ze 4cm do bocznego panela więc luzik)

a SSD przenieś 10 cm wyżej i po sprawie.

 

Tak też myślałem z 3,5" natomiast SSD dać gdzieś za mobo tray ale twoja opcja też ciekawa ;) Wszystko wyjdzie podczas przymiarek. Póki co zastanawiam się czy węża do CPU nie puścić jedna za mobo tray aby tak nie szedł przez całą obudowę ... choć wąż mi się już skończył :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie jak bys cos zrobil z tym wezem do CPU to chyba jedyna rzecz ktora mi srednio pasuje w tym ukladzie.

 

Na razie nie mam jak kurcze 10cm węża mi zostało Dołączona grafika

 

EDIT:

 

Patrzę na te zdjecia i patrzę i stwierdziłem że to muszę poprawić ... 1m węża zamówione :)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_KaszpiR_: To są zdjęcia robocze pod ocenę węży niżej masz całość też roboczo.

Qrchak: Wtedy to już w ogółe węzy prawie w ogóle nie będzie :)

 

Strasznie nie lubię dawać zdjęć z wersji roboczych bo zaraz ktoś marudzi że krzywo czy coś (przeca na tym etapie to oczywiste) ale zarykuję, tak ma mniej więcej to wyglądać:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to wygląda jak płyta głowna w pudełku, chłodzona przez niewidzialne coś....

Ja tam czasem wole widziec całe bebechy ;)

 

a jakby dac lustro na dole, to byłoby widać kartę od dołu, chyba, że tam acetal to szkoda lustra.

A niebieskie radiatry będziesz malowac?

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to wygląda jak płyta głowna w pudełku, chłodzona przez niewidzialne coś....

Ja tam czasem wole widziec całe bebechy Dołączona grafika

 

a jakby dac lustro na dole, to byłoby widać kartę od dołu, chyba, że tam acetal to szkoda lustra.

A niebieskie radiatry będziesz malowac?

 

I tu się bardzo różnimy, ja lubię jak wszystko jest pochowane (co nie znaczy że jak schowane to ma być byle jak!) dlatego nawet kable za mobo tray potrafię dniami układać :P Zastanawiam się czy nie dać SSD na widoku koło mobo ale to dopiero będę się bawił jak LC skończę składać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było pomalować radiatory na biało/czarno tudzież wszystkie inne drobne elementy niebieskie także. Albo zmienić mobo. ;)

 

Mardok, dawaj śmiało zdjęcia robocze, bo wtedy łatwiej o sugestię, zarówno nam jak i Tobie w modyfikowaniu, a że jest coś krzywo i Ty wiesz, że będzie inaczej to się w ogóle nie przejmuj. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest, jest minimalizm. Z wężem było źle, bez węża też źle ? Pff, jest pięknie !

 

Ale jeśli już, to można było pomyśleć o przełożeniu tej chłodnicy 1x120 na prawo. ;) w sensie przymocować ją jakoś do 5,25". Teraz po lewej masz niesymetryczny tłok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...