Skocz do zawartości
chemiczny_ali

Problem Gigabyte GTX460 768MB

Rekomendowane odpowiedzi

To nie jest troche lepsze chlodzenie od gigagyta, tylko o wiele lepsze :)

4 ruły to aż 4 ruły a nie dwie, tylko dobre do 800 mhz.

Wyzej gpu dostaje goraczki i wiem co pisze.

Chlodzenie to moj "konik".

 

 

 

Zabytkow ?

Flop to dos, a bez dosa ni puloka sie poruszac.

 

Poszukaj bootowalnego pedrive.

Na forum jest instruktion :D

 

Przy 850 temperatura rzadko u mnie przekracza 72'C. Także nie powiedziałbym żeby chłodzenie było tak cieńkie. Ale to od MSI oczywiście ma większą powierzchnię do rozłożenia ciepła (większy radiator) no i 4 pipy ;) Mnie to tam rybka, bo i tak wymieniam chłodzenie. Może i nawet na tego Shamana jak nie będzie nic lepszego. Pożyjemy zobaczymy. Na razie oszczędzam na Q9550. Tylko żebym trafil na taką sztukę, która zrobi chociaż te 3.8 ghz to będę zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że faktycznie w komputroniku będzie ten Hawk już w poniedziałek. Biorąc pod uwagę cenę oraz to, że można odebrać osobiście karta wydaje się być świetnym rozwiązaniem.

 

Pewnie że się pojawią, ale podejrzewam że nie w takiej cenie :)

 

Zwłaszcza że tu (gdzie zawsze jest taniej niż w KTR) mają drożej, a sprzęt mają od ręki.

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kendo999

kupujcie msi 1024 cyclone przy napieciu 1075v rdzen 920 pamiatki 4300 temperatura max 67 stopni bardzo stabina karta i ma cene dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy chłodzenie w cyclone jest na tyle lepsze od gigusia, aby dokładać do niego 50 zł ??

Taką różnicę mam na miejscu w sklepach.

Nie planuje extremalnego o/c, a w zasadzie zależy mi głównie na ciszy - aktualnie najgłosniejszym elementem mojego kompa to samsungi f2eco .... no i zalman na 8800GT pod obciążeniem ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko napisałem,ze za te pieniądze mamy karty o klasę lepsze.

Swoją drogą moim zdaniem cena za gtx 460 1gb jest lekko chora- wersja 768 mb jest o 250 zł tańsza , a tak naprawdę różni się brakiem 2 kostek pamięci na pcb. Polityka nv jest ździebko dziwna.

 

 

Graphics card GeForce GTX 460 768MB GeForce GTX 460 1024MB

Streaming Multiprocessors 7 7

Shader processor 336 336

Texture Units 56 56

ROPs 24 32

Core Clock 675 MHz 675 MHz

Shader Clock 1350 MHz 1350 MHz

Memory Data rate 3600 MHz 3600 MHz

Graphics Memory 768MB GDDR5 1024MB GDDR5

Memory interface 192-bit 256-bit

Memory bandwidth 86.4 GB/s 115.2 GB/s

 

Część tabeli z guru3d odnoszącej się do specyfikacji... więc to nie tylko "dwie kostki"

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Graphics card GeForce GTX 460 768MB GeForce GTX 460 1024MB

Streaming Multiprocessors 7 7

Shader processor 336 336

Texture Units 56 56

ROPs 24 32

Core Clock 675 MHz 675 MHz

Shader Clock 1350 MHz 1350 MHz

Memory Data rate 3600 MHz 3600 MHz

Graphics Memory 768MB GDDR5 1024MB GDDR5

Memory interface 192-bit 256-bit

Memory bandwidth 86.4 GB/s 115.2 GB/s

 

Część tabeli z guru3d odnoszącej się do specyfikacji... więc to nie tylko "dwie kostki"

 

fizycznie karta różni się brakiem 2 kostek. Wszelkie inne "cięcia" czyli węższa szyna i brakujące rop-y samego chipa są tylko tego wynikiem. Chipy w obu kartach jak i ich pcb są identyczne.

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przepustowość pamięci też jest dosyć istotna jak mamy zamiar grać w wysokich detalach przy wyższej rozdzielczości. Na razie jak patrze po testach to Crysis używa u mnie około 600-700 MB na DX10 V.High przy rozdzielczości 1680x1050. Tekstury się zancznie szybciej doczytują. Na 8800GT musiałem trochę odczekać zanim się doładują. Teraz to trwa ledwie 2-3 sekundy, albo odrazu po załadowaniu save'a. Cinematic Mod 10.42 żre ok 550-600 MB przy detalach na max, AAx8 i 1680x1050. Tam gdzie miałem spadki do 45 klatek mam teraz ok 80-85. Nie zauwążyłem też tzw. "szarpnięć", które się czasem pojawiały na 8800GT. Także podejrzewam, że dodatkowy ram na karcie w tym wypadu pomógł. Oczywiście wersja 768 MB to też dobre rozwiązanie. Zwłaszcza, że cena dość atrakcyjna i dla osób z nieco słabszym prockiem to chyba najlepszy wybór na dzień dzisiejszy. Jedynie AMD ze swoją serią 6000 może coś zmienić. Czas pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fizycznie karta różni się brakiem 2 kostek. Wszelkie inne "cięcia" czyli węższa szyna i brakujące rop-y samego chipa są tylko tego wynikiem. Chipy w obu kartach jak i ich pcb są identyczne.

 

Ale chipy są inne , jakbyś miał ten sam chip mógłbyś odblokować zablokowane ropy bez wlutowywania brakujących kości. Nv kroi chipy i inaczej je znaczy , także pcb/ilość kości nie ma nic do gadania.

 

No przepustowość pamięci też jest dosyć istotna jak mamy zamiar grać w wysokich detalach przy wyższej rozdzielczości. Na razie jak patrze po testach to Crysis używa u mnie około 600-700 MB na DX10 V.High przy rozdzielczości 1680x1050. Tekstury się zancznie szybciej doczytują. Na 8800GT musiałem trochę odczekać zanim się doładują. Teraz to trwa ledwie 2-3 sekundy, albo odrazu po załadowaniu save'a. Cinematic Mod 10.42 żre ok 550-600 MB przy detalach na max, AAx8 i 1680x1050. Tam gdzie miałem spadki do 45 klatek mam teraz ok 80-85. Nie zauwążyłem też tzw. "szarpnięć", które się czasem pojawiały na 8800GT. Także podejrzewam, że dodatkowy ram na karcie w tym wypadu pomógł. Oczywiście wersja 768 MB to też dobre rozwiązanie. Zwłaszcza, że cena dość atrakcyjna i dla osób z nieco słabszym prockiem to chyba najlepszy wybór na dzień dzisiejszy. Jedynie AMD ze swoją serią 6000 może coś zmienić. Czas pokaże.

 

Nie bierz pod uwagę wskazań zczytanych z nvapi(zawyżanie) , jedynie riva podaje dobre wskazania(pamięć lokalna i poza lokalna) , ale działa jedynie na xp. Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sideband myslisz, ze chip gf104 w gtx 460 1 gb jest fizycznie obciety z shaderow czy jest mozliwosc ich odblokowania ?

Gtx 460 1 gb ma 336 shaderow a sam chip gf104 jak nvidia pisze, ma 384 shadery.

Orientujesz sie cos w tym temacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sideband myslisz, ze chip gf104 w gtx 460 1 gb jest fizycznie obciety z shaderow czy jest mozliwosc ich odblokowania ?

Gtx 460 1 gb ma 336 shaderow a sam chip gf104 jak nvidia pisze, ma 384 shadery.

Orientujesz sie cos w tym temacie ?

 

Pisałem o ropach 768 vs 1024mb :wink: , 384sp i 64tmu to są nie sprawdzone teorie i nic więcej na temat nie wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglada pelny chipo gf 104, ktory bedzie napedzac karte gtx 475:

 

Dołączona grafika

 

8x48=384

 

W gtx 460 jest:

 

7x48=336

 

W gtx 460 jeden blok jest nieczynny.

Pytanie czy wyciety/zablokowany fizycznie czy programowo.

Karta dostala by kopa, jak by jej ten zablokowany blok odblokowac :lol2:

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopłacać prawie 50% do wersji z 1gb (768-530zł, 1gb 770zł) i mieć przyrost na poziomie 8% to dla mnie rzecz nieopłacalna.

 

Test 5 kart GeForce GTX 460. GTX 460 768 MB vs GTX 460 1 GB. Benchmark.pl

 

No tak, ale jeśli brać pod uwagę cokolwiek lepsze chłodzenie to już robi się ~ 640 vs ~ 810 zł, to już około 25 %

Sam się nad tym zastanawiam, bo zależy mi przede wszystkim na ciszy, bez zabawy w wymianę chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://pclab.pl/news42408.html

 

Tu pisza, ze jest 16 klastrow :blink:

 

Od kiedy fudzilla to nvidia?? :wink:

 

Nv tego nie potwierdza , czaisz?? Póki taki chip nie pojawi się lub karta oparta na niby pełnym gt104 to zostanie to tylko nie sprawdzoną teorią.

 

Bo jak nv miała by coś kombinować to nie 475gtx tylko kanapki z gt104(384sp).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy fudzilla to nvidia?? :wink:

 

Nv tego nie potwierdza , czaisz?? Póki taki chip nie pojawi się lub karta oparta na niby pełnym gt104 to zostanie to tylko nie sprawdzoną teorią.

 

Bo jak nv miała by coś kombinować to nie 475gtx tylko kanapki z gt104(384sp).

 

No dobra pojechalem z ta nvidia :lol2:

Na kacu pisze i sie przejezyczylem.

Tak czy siak gf104 w gtx 460 jest obciety.

Zobaczymy jak ta wypowiedz fujili sie bedzie miala w praktyce.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci są 'gołe', ale trzeba zwrócić uwagę na to, że w przypadku chłodzenia Twin Frozr II ktoś pomyślał o nich i podstawa chłodzenia nie zasłania żadnej z kości - techPowerUp! - MSI GTX 460 HAWK 1 GB - A Closer Look.

 

 

A co do obrotów wentylatorów w HAWK'u, to raczej można je sobie ustawić wedle własnego życzenia w MSI Afterburner'rze : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tego to nie wiem, myślę, że wygląda to podobnie jak w chłodzeniu GB, ale to tylko moje przypuszczenie.

 

 

Apropo 1GHz na GPU - 1000/1200 easy on MSI GTX460 HAWK :D

 

 

edit:

 

MSI GTX 460 1GB Hawk Edition Overclocking & Performance Linus Tech Tips -

 

Brzmi dokładnie tak samo jak GB.

 

 

Swoją drogą, ten 'zwykły' Cyclone leżał sobie od tak bez niczego na tym metalowym regale'?' :oops: :D

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za taki hajs, a nawet taniej, mozna wyrwac uzywke 5850, ktory w miejscu nie stoi jezeli chodzi o zegary :) z zakupem grafy wstrzymam sie do grudnia/stycznia, az amd wypusci serie 6000

Edytowane przez yeyoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety mój pali właśnie poszedł do piachu, mam tylko nadzieje, że uznają mi gwarancje (choć będe bardzo wkurzony jeśli nie uznają bo nie było tutaj mojej winy kompletnie). Wstaje rano, włączam kompa a tu boom, dym, smród itp, szukam winnego a tu karta usmażona :/

 

to tył:

 

 

 

Dołączona grafika

a to przód:

 

Dołączona grafika

Zero oc bo nie miałem na to czasu, zasiłka stabilna jak skała więc to też nie jej wina :/ niestety kupowałem w ram.net.pl i oczywiście nie mogę się do nich teraz dodzwonić

Edytowane przez boratsc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety mój pali właśnie poszedł do piachu, mam tylko nadzieje, że uznają mi gwarancje (choć będe bardzo wkurzony jeśli nie uznają bo nie było tutaj mojej winy kompletnie). Wstaje rano, włączam kompa a tu boom, dym, smród itp, szukam winnego a tu karta usmażona :/

 

(IMG)

 

Zero oc bo nie miałem na to czasu, zasiłka stabilna jak skała więc to też nie jej wina :/ niestety kupowałem w ram.net.pl i oczywiście nie mogę się do nich teraz dodzwonić

 

ale jak to nie twoja wina to zadna laska zeby uznali gwaar.;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oż... też mam takiego Palita, miejmy nadzieję, że trafiła Ci się wadliwa sztuka, bo jak nie to trzeba będzie opuścić zgary i poważnie pomyśleć o radiatorze w tym miejscu. Dziwne jest jednak to, że stało się tak przy włączeniu kompa, a nie np. podczas gry czy testów :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...