Skocz do zawartości
camaro17

Lian-Li A05 by Camaro17

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów, nadszedł chyba ten moment gdzie trzeba coś popisać na forum i pokazać to i owo.

Przygodę w wodnych chłodzeniem zacząłem jakieś nie całe dwa lata temu, początki jak u każdego bardzo mizerne i słabe, nie markowa obudowa jakieś pozostałości z bloczków i co najważniejsze jak najniższym kosztem...

 

Tak, tak to wyglądało, rok temu bawiłem się na obudowie CM Stacker 830 Silver , bardzo mocna i solidna obudowa , kilka modów pojawiło się w niej jak przeniesienie zasilacza na dół obudowy i wykonanie piwniczki, w między czasie pozbierałem troszeczkę ciekawych zabawek do LC i tak trwało...

 

Jednak postanowiłem iż mega monstrumentalny Stacker 830 prężący swoje muskuły ustąpi miejsca o połowę mniejszej i bardzie subtelniejszej Lian-Li A05 na mim biurku ... również w wersji Silver

 

Pierwsze wrażenia w porównaniu z Stackerem 830 który jeszcze stoi i moim pokoju, całkiem odmienne, jak ona delikatna, cieniutka oraz mała... ale w pozytywnym słowa znaczeniu, z ciekawszych elementów jakimi mnie od razu zaskoczyła to iż bez problemu pomieściła wszystko ze Stacker do siebie i to bez najmniejszego problemu...

 

Co do samej platformy, to nie jest to cud techniki którą zmieniam co pół roku aż wyjdą najnowsze podzespoły, tylko dobrze poskładane elementy które tworzą bez problemową pracę na co dzień oraz zabawę już od dawien dawna.

Generalnie bardziej interesuje mnie tworzenie ciekawych układów i ciągle coś zmieniani niż podkręcanie platformy.

 

Ale do sedna ...

 

Podzespoły :

 

- Asus Commando LGA 775

- ramiki 4GB Mushin

- Palit GTX 260 referent

- dysk 160 GB sata

- dysk 64 GB SSD systemowy

- zasilacz Corsair 620 W

 

 

Zabawki do LC :

 

- pompa DDC z elektroniką Sanyo + top Bitsa

- full cover EK na Plita

- panel kontrolny Lamptron Touch

- cover 2x120 aquacomputer

- chłodnica 2x120 slim

- wentylatory 120 mm Noiseblocker

- rez 250 ml

- rez 150 ml multi option

- GMR

- PA 2 Ultra

- czujnik temperatury

- kostka Enzotech

- złączki skręcane,kątowe 10/16, choinkowe NK10, kranik itp

 

 

A tak wygląda obudowa po dzisiejszym rozpakowaniu :

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buda bardzo fajna do LC bo wymagająca bardzo dokładnego rozplanowania układu.

Jak mało jest w niej miejsca przekonasz się gdy zamontujesz już cały hardware.

Screamer to przerabiał jakiś czas temu i zatrudnił żonę do pomocy bo łapska mu się nie mieściły przy montażu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie mogę tylko życzyć powodzenia.

Sam 'pracuję' (strasznie się obijam) nad tą budą - daje sporo frajdy, ale jak pisał elder - chociażby podłączenie jakiegoś kabelka, gdy cały sprzęt jest już w środku, wymaga niemałego skilla i cierpliwości :D

 

Jedno pytanie. Całość (gpu+cpu) będzie chłodzone tylko jedną chłodnicą 240? Biorąc pod uwagę podzespoły i fakt że buda jest ciasna i z przeciętną cyrkulacją powietrza, obawiam się, że będzie ciepło.

Proca nie wymieniłeś, quad będzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim, powiem TAK zabawy jest co nie miary i ciągle wychodzi COŚ, tak to już jest że nie można na sucho zaplanować całego układu, montaż weryfikuje wszystko nawet już na samym starcie :) A brak jednej nieraz najmniejszej części utrudnia złożenie całości w zaplanowany układ.

 

Ale o to chodzi aby się tym cieszyć i dobrze bawić ...

 

A o to taki układzik został dzisiaj przez zemnie stworzony, brakuje kilka elementów , na pewno blok CPU idzie na wymianę bo ścina cały flow po bandzie :(

 

No i trzeba będzie się zabrać za porządek w środeczku bo na chwilę bałagan z kablami które fruwają tu i tam...

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

A tak z ciekawości wygląda flow bez bloku CPU ..... tornado w rezerwuarze na maksymalnych obrotach pompy

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Układ ma potencjał , jak sie postarasz to moze byc cos naprawde super.

O flo sie nie martw , masz na tyle maly uklad ze jest to bez roznicy. Pompka spokojnie jeszcze by dala rade z kolejna chlodnica , a bloczek ladny szkoda zmieniac , chyba ze na ladniejszy ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie na 2 blokach i chłodnicy tak jak na zdjęciach wyżej mam flow na poziomie 165-171 l/h także spadek jest mocno drastyczny, a względem poprzedniego testu nie została zmieniona żadna złączka na inną. Na bloku CPU jak widać są dwie proste skręcane .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się fam flow nie przejmował póki temperatury są OK. Ja strzelam że mam nawet niższy niż u Ciebie i wszystko chodzi jak należy ;) Osobiście zrezygnowałbym z przepływomierza ze względów estetycznych albo chociaż zamontował go zaraz przy chłodnicy. Tyle ode mnie, walcz dalej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, przepławka od GMR do najmniejszych nie należy i ciężko dla niej odpowiednie miejsce znaleźć, biorąc pod uwagę wielkość A05 .

Co do zmiany jej umiejscowienia będę na pewno myślał gdyż w nie długim czasie i tak muszę układ rozkręcić na poczet montażu czujnika temperatury od aquacomputer .

 

Trochę poszperałem na necie w projektach poświęconych A05 i ciężko znaleźć układ który by miał zamontowany przepływomierz, no chyba że ja szukając nie natrafiłem na odpowiedni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bałagan w kablach musi być .... to jest cały urok tej zabawy .... a tak na poważnie to i tak wszystko w niedługim czasie pójdzie w oplocie na odpowiednio wymierzonych długościach przedłużek, to nie widzę sensu układania tego teraz itp.

 

Pamiętaj iż cały układ ma dopiero 2 dni bo był na szybko składany z tego co miałem akurat pod ręką, także biorąc szybkie przenosiny z Stackera 830 i od razu rozplanowywanie elementów wyszło bardzo ciekawie - jest to oczywiście moje zdanie Dołączona grafika

 

W miedzy czasie i tak pewnie będą jakieś przemeblowania układu itp. także zdążycie się jeszcze naoglądać tego i owego ....

 

A co do temperatur to układzik pracuje dzisiaj od 10 bez przerwy i masie następująco :

 

CPU - 37 st

VGA - 39-41 st

 

temperaturka układu nie mam pojęcia bo nie mam podpiętego termometru ale szczelam iż jest na pograniczu 28-30 st

Edytowane przez camaro17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka mała zmiana, zostało wycięte okno na laserze oraz doszły okpolty na zamowienie pod VGA i jeden molex :) Co prawda ciągle zmienia się konfig układu.... obecie braku już GMR bo jego gabaryty przeszkadzaly osięgnięcie przejżystości, z nowinek to jest pomysł aby wsadzić rezeruar w zatoki 5,25"

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Blok na cpu mógłbyś obrócic o 180st aby było widac ładnie logo.

2. ten wązod pompki do cpu jakiś taki matowy... to tak dziwnie wygląda...

3. kabelki bys spiął, schował

4. jak pompka? specjalnie ten wiatrak tam jest? Dołączona grafika

5. dla maniaków - zabarwić miedziany radiator na czerwono - tak lekko w klimacie węży a nie na paznokcie .....

Wersja z oknem bardzo mi sie podoba Dołączona grafika

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...