Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, mam małe pytanie do bardziej doświadczonych kolegów ponieważ mimo że trochę ogarniam problemy związane z PC to z tym nie mogę sobie poradzić i proszę o pomoc.

 

Mianowicie zakupiłem jakiś miesiąc temu dysk " SSD 2,5" Kingston V200 128GB SATA3 " równocześnie z karta graficzna Radeona 7850 i pojawił się mały błąd podczas użytkowania komputera. Wygląda on następująco na początku wyskakiwał błąd pliku Bootmgr który naprawiłem resetując biosa, potem pojawił się inny problem mianowicie czy gram, oglądam film, korzystam z przeglądarki komputera to kilka razy dziennie komputer się zacina ( wszystko jak by się zamraża nic nie działa myszka, klawiatura alt+ctrl_delete .itp nic nie reaguje. Ponadto jak go resetuję po tym incydencie wyskakuję znowu błąd pliku bootmgr a gdy wyłączę PC(nie zresetuje) odczekam z 5s i włącze na nowo to problemu nie ma z uruchamianiem. Dziwne jest to że jak mam skypa w tle i rozmawiam z kimś to mimo iż komputer nie reaguje na nic i znowu ma FROZEN to normalnie mogę mówić i słyszeć.

 

Wspomniałem o karcie ponieważ problem pojawił się od kąt te dwa elementy kupiłem karta się wymieniłem z znajomym na Radeona 7770 i błąd nadal nie ustąpił więc wykluczyłem kartę bo sterowniki chyba by tak nie psociły ??.

Dlatego stawiam na dysk mogę się mylić że to on dlatego chciałbym poznać opinie na ten temat innych użytkowników komputerów stacjonarnych.

Z góry serdecznie dziękuje za poświęcony czas na odpowiedź i przeczytanie mojego posta:)

Jeżeli coś nie jasno napisałem mówicie postaram się to bardziej wyjaśnić.

Edytowane przez Dejff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na sterowniki ale na pewno nie od grafy. Instalowałeś system od nowa? Czy instalowałeś jakie sterowniki do chipsetu?

Jaki system? Np XP pod SSD niezbyt jest wskazany.

 

Mam windowsa 7 system instalowałem z 2-3 razy nadal nic... po tych 15-20 sec zamrożenia że tak to ujmę dostaję zawsze blue screna (zapomniałem o tym wspomnieć) i pc się sam resetuję.

Jakieś sugestie które sterowniki spróbować przeinstalować ? Orginalną płytę cd od Gigabyte H61 d3v i z niej cały pakiet zainstalowałem może nowe po ściągać i ręcznie po instalować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy firmware to podstawa. A sterowników nie instaluj żadnych! chyba że nie ma jakichś w systemie. Systemowe są najczęściej najmniej problemowe.

Poza firmware dysku blue screeny moga robić np sterowniki USB ale tak na prawdę każdy sterownik z błędem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kopiłem wczoraj Intel SSD 330 series 120GB i mam taki sam problem jak kolega. Tylko ze u mnie po kilkunastu sekundach freez całego kompa i nic nie mam BSOD. System zainstalowałem nowy na ssd.

 

Zacząłem wiec szukać po internecie jakichś rozwiązań, znalazłem aby włączyć AHCI w biosie ale jak to robię to podczas instalacji nie widać mojego ssd a na stronie intela nie ma sterowników do ssd. Również znalazłem sposób na zmianę w rejestrze kilku opcji ale także nie pomogło.

 

Jak włączę system na moim starym hdd z podpiętym ssd to wszystko jest ok.

Sprawdzałem firmware ale mam najnowszy. Wyłączyłem indexowanie, hibernacje, i inne opcje pozmieniałem na takie jakie powinny być.

 

Walczę z tym problemem już kilkanaście godzin i nadal się wiesza system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co dymek84 należało wspomnieć w poscie jaki masz sprzęt. jeżeli włączasz ahci to system nie widzi dysku nie dlatego że nie masz sterowników do ssd tylko że nie masz sterowników do kontrolera dysków. jeżeli byś napisał jaką masz płytę główną oraz sprzęt wtedy można by ci było pomóc a tak nie licz na cud nikt tutaj nie jest jasnowidzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to że podczas instalacji musisz użyć jako sterownika dodatkowego do kontrolera dysku tego oto drivera ze strony producenta. wtedy powinien zaskoczyć ci tryb ahci i dysk powinien pracować normalnie.

 

http://www.foxconnch...3.1.1540.38.zip

 

nie wiem jak jest teraz z instalatorem 7 bo nie musiałem z tego korzystać przy intelu ale chyba wystarczy jak wrzucisz rozpakowane pliki na pendrajwa lub dyskietkę jeżeli taką jeszcze posiadasz.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych przypadkach (freez, albo brak bootmgr) to po prostu dysk "znika" i nie widzi go komputer. U mnie dzieje się to po prostu regularnie na Intelu SSD 330 (który nota bene wygrałem tu w konkursie) na mobo z desktopa (sygnatura). Nie ma żadnego sposobu na rozwiązanie problemu oprócz wymiany dysku (jeżeli najnowszy firmware zawiódł a pewnie tak, u mnie nie pomogło kompetnie nic, ani reinstalki, ani zmiana IDE/AHCI, dokładne formatowanie, wymiana taśmy, zmiana portu do którego podpięto dysk, odłączenie wszystkich dodatkowych dysków i napędów itd.) - jest to po prostu Sand Force. Wydaje się jednak, że ten sam dysk w innym komputerze może działać całkowicie poprawnie - Intela od dwóch dni testuję z laptopem, dziś w ogóle migrowałem na niego cały system z XP i jeszcze mi się zniknięcie nie zdarzyło. Ale może dysk ma lepsze dni (miewał już tak, że parę dni było ok).

 

Wygląda na sterowniki ale na pewno nie od grafy. Instalowałeś system od nowa? Czy instalowałes jakie sterowniki do chipsetu?

Jaki system? Np XP pod SSD niezbyt jest wskazany.

 

Eee tam. Byle sobie ręcznie ustawić alignment, AHCI, zoptymalizować parę pierdółek. Mam XP z SSD od roku. Edytowane przez ketyow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem że niemożliwy w działaniu czy zabroniony tylko nie wskazany...jak niewiele robisz na komputerze to brak Trim ujdzie, ale dla bardziej wymagającego użytkownika mogą być sytuacje gdzie dysk zwolni wyraźnie.

Pod XP musisz wszystko robić ręcznie, pod win 7 czy 8 wszystko działa z automatu i utrzymuje optymalną wydajność.

 

Twoje BSODy to problem nie lubienia się Intela z tą płytą. U mnie 330 działa świetnie (jak na swoje możliwości).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BSODów ja akurat nie mam - wiem z forum Intela, że wymiana dysku na drugą sztukę załatwia sprawę - więc nie do końca jest to tylko gryzienie się, skoro inny egzemplarz z tym samym kontrolerem chodzi już ok. Mój kontroler mimo, że jest padaką, z lapkiem póki co działa dobrze i może z nim w ogóle nie wejdzie w konflikt. Generalnie, tam gdzie się zaczyna SandForce, tam się kończy logika. Pod Win7 i 8 też nie wszystko działa z automatu, generalnie to tylko odpada problem z alignmentem, a i tak optymalizacje trzeba robić ręcznie przecież - cache przeglądarek i inne [ciach!]ły do RAM disku, wyłączanie defragmentacji czy indeksowania. A odnośnie TRIM, to w obecnych SSD masz dość agresywne Garbage Collection i działa ono na tyle sprawnie, że roczny Crucial M4 nadal wykazuje u mnie tę samą wydajność co przy zakupie, a nigdy nie bawiłem się w ręczne zerowanie komórek - czyli GC się spisuje ze swojego zadania.

 

Ale żeby pie-rdo-ły cenzurować? Dołączona grafika

Edytowane przez ketyow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zainstalować system po zmianie na AHCI ale po kilku minutach działającego systemu freez + BSOD. Postanowiłem na razie używać SSD jako dysku D ale gdy chciałem pograć w gre która jest na SSD to mi wyskoczył błąd ze nie można odnaleźć pliku i dysk zniknął z Mój komputer. Niedługo mam zamiar kupić nowa płytę główna procesor i ramy, mam nadzieje ze już nie będę miał problemow takich jak teraz.

 

Czy nowe podzespoły rozwiążą problem?

Oto co mam zamiar kopic - http://www.conrad.nl/ce/nl/product/873950/Upgradekit-AMD-FX-6100-6x-33-GHz-NA-Gigabyte-GA-970A-UD3/0412049&ref=list

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki cache przeglądarek jakie optymalizacje??? kto robi takie rzeczy?

 

najwyżej indeksowanie a reszta jest zrobiona automatycznie podczas instalowania systemu.

 

Gadasz głupoty. Sam sobie musisz RAM disk założyć i ręcznie przenieść cache i foldery tymczasowe, jak chcesz, żeby niepotrzebne zapisy nie były robione na SSD.

 

 

 

Czy nowe podzespoły rozwiążą problem?

Oto co mam zamiar kopic - http://www.conrad.nl...412049&ref=list

 

Może rozwiążą, a może nie. Dysk jest felerny, i może z jakimś komputerem działać jak należy (mój przykład), a może nie działać z żadnym. Najskuteczniejsza opcja, to wymiana dysku.

Edytowane przez ketyow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gadasz głupoty. Sam sobie musisz RAM disk założyć i ręcznie przenieść cache i foldery tymczasowe, jak chcesz, żeby niepotrzebne zapisy nie były robione na SSD.

Nie ma sensu tego czynić, to w starych dyskach pierwszej generacji miało jakis sens może, teraz możesz tempy, foldery, wszystko zostawić, dyski mają taką wytrzymałość że byś musiał codziennie system instalować żeby ci zaczął umierać po ładnych kilku latach ... zobacz testy wytrzymałościowe, zapisy po 100TB i nadal pracuja spokojnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inna sytuacja, jeśli dysk jest mocno zapchany i zapisy są na niewielu komórkach. Poza tym - RAM disk jest szybszy, sam się czyści ze śmieci, no i w ogóle - jeżeli można wydłużyć (nawet wysoką) żywotność paroma klikami, to czemu nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gadasz głupoty. Sam sobie musisz RAM disk założyć i ręcznie przenieść cache i foldery tymczasowe, jak chcesz, żeby niepotrzebne zapisy nie były robione na SSD.

Ja bym na Twoim miejscu ten dysk w ramkę w ogóle wsadził i tylko na niego spoglądał, żeby się zapisy nie robiły...
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po waszych komentarzach mam rozumieć że mimo że dysk mam nowy( (SSD 2,5" Kingston V200 128GB SATA3) ma zaledwie niecałe 2 miesiące to trzeba go wymienić tak? bo nie współgra z resztą sprzętu ? i nie będzie?

Mam Intela i5-2400 3,4ghz , radeona 7850 , 4gb ram, płyte główną Gigabyte H61 D3V, zasilacz Ocz 550 w, 80 plus bronze.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po waszych komentarzach mam rozumieć że mimo że dysk mam nowy( (SSD 2,5" Kingston V200 128GB SATA3) ma zaledwie niecałe 2 miesiące to trzeba go wymienić tak? bo nie współgra z resztą sprzętu ? i nie będzie?

Mam Intela i5-2400 3,4ghz , radeona 7850 , 4gb ram, płyte główną Gigabyte H61 D3V, zasilacz Ocz 550 w, 80 plus bronze.

Przede wszystkim nie odpowiedziałeś na pytanie czy masz najnowsze firmware, to jest w ogóle punkt wyjściowy do dalszych rozważań!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Frimeware tyczy się tylko napędu ? bo to sprawdziłem i mam wersje 1.01 według nero info tool. Jeżeli nie tylko napędu będę wdzięczny za wskazówki jak resztę sprawdzić i jaki frimewere powinien być na nich.

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...