Skocz do zawartości
scratix

PCI-E 2.0 a 3.0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż w niedługim czasie zamierzam zmienić mojego wysłużonego GF 8800 GTS na coś lepszego. Szukałem i zaciekawiły mnie dwie karty GF 570 oraz 660, po sprawdzeniu kilku testów wybór padł na tą drugą. I teraz moje pytanie, moja płyta ma złacze PCI-E tylko 2.0 a 660 jest pod 3.0 wiem że sama karta oczywiście będzie działać ale czy bedą jakieś negatywne róznice w wydajności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po OC tez bedzie slabizna. Co z tego ze w grach max fps bedzie relatywnie wysoki skoro min fps bedzie niski. 9550 po OC do 4ghz+ jest slabszy od P II x4 4ghz. Do 660 wypadalo by miec cos pokroju i5 by w pelni wykorzystac gpu bez spadkow animacji

 

Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9550 po OC do 4ghz+ jest slabszy od P II x4 4ghz.

Raczej na odwrót. Q9650@stock = PII X4 965@stock. 3,0GHz = 3,4GHz. Do tego Quada podkręcisz wyżej niż PII. Wnioski nasuwają się same. No i nie przesadzajmy, to nie jest słaby procesor.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem że pojawią sie odpowiedzi typu "ten procek jest słaby, stary itp". Za 3-4 miesiące zamierzam zmienić też całą platforme, wiec tą karte kupuje też z myślą o nowym PC. 570 wiec w takim razie odpada, jest droższa, wolniejsza, głośniejsza i zużywa dużo więcej prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj, że jest za słaby i za stary.. Jeszcze spokojnie daje radę i przez czas jakiś jeszcze dawać radę będzie, szczególnie, jak zapodasz jakieś ciekawe OC. Fakt, że nowe i5 go prześcigają, ale spokojnie rywalizuje pierwszą generacją i5 a tym bardziej ze wszelkimi Fenomami ;)

Więc póki go masz, to planuj zakup 660 czy nawet 660Ti (zostanie na przyszłość) a do tego czasu kręć ile się da :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q9650 jest dobrym procesorem i jak go jeszcze podgonisz do góry (OC) będzie idealnie współgrał z 660Ti. A tak z innej beczki, tematem jest aby pomóc ci dobrać odpowiednią kartę graficzną, a jak zasilacz ? Bo na przykładzie Gigabyte GTX 660 Ti OC 2GB przy obciążeniu sięga rzędu 300W a przy spoczynku 115W. Pozdro.

 

 

PS. Zobaczcie sobie też ciekawy filmik. Czy procesor ogranicza kartę graficzną? Obalamy teorię!

 

Edytowane przez Spider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj, że jest za słaby i za stary.. Jeszcze spokojnie daje radę i przez czas jakiś jeszcze dawać radę będzie, szczególnie, jak zapodasz jakieś ciekawe OC. Fakt, że nowe i5 go prześcigają, ale spokojnie rywalizuje pierwszą generacją i5 a tym bardziej ze wszelkimi Fenomami Dołączona grafika

Więc póki go masz, to planuj zakup 660 czy nawet 660Ti (zostanie na przyszłość) a do tego czasu kręć ile się da Dołączona grafika

 

 

Ale ja nie twierdze że jest słaby, tylko cytowałem wasze wypowiedzi. Na 660 Ti nie mam kasy, więc 660 musi starczyć, a mój zasilacz to OCZ 600W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że tak post pod postem ale boje się że nikt by nie zauważył.

 

Czy wystarczy że kupie tego Gigabyte http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx660-2048mb-ddr5-192bit-dvi-hdmi-dp-pci-e-wer-oc-overclock-gv-n660oc-2gd-assassins-creed-iii-pc-517458/ ? Czy lepiej dopłacić do Asusa http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-cuda-gtx660-2gb-ddr5-px-128bit-2dvi-hdmi-dp-gtx660-dc2o-2gd5-assassins-creed-iii-pc-518681/ ?

 

Róznica w cenach dość spora a praktycznie niczym się nie różnią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...