Skocz do zawartości
deridart

potwór obliczeniowy - jak najtaniej!

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę złożyć małego potwora z jak największą mocą obliczeniową. Aplikacje potrafią wykorzystywać wiele rdzeni / wątków procesora.

 

Do zestawu mam obudowę (bez zasilacza) i dysk SSD SATA2.

 

Byłem na WGE i zaproponowali mi:

i7-3770

MSI H61M-P20

8GB DDR3 1333MHz

GT610 2GB

zasilacz 400W PFC SILENT

za 1650-1700zł

 

Symulacje potrzebują karty graficznej z pamięcią min. 1GB i bardzo mocno obciążają CPU (GPU znacznie, znacznie mnie - to GT610 wystarczyj). Nie przewiduję podkręcania. Komputer ma stać w rogu i liczyć, nic więcej.

 

Czy w tej cenie można coś lepszego znaleźć? Podoba mi się mocny procesor w tym zestawie, ale zupełnie nie znam się na płytach i chipsetach obecnych teraz na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można to znacznie lepiej rozegrać Dołączona grafika

 

Xeon E3 1230V2 - 850zł

MSI B75MA-E33 - 200zł

Fortron HEXA 400W - 140zł

 

8GB DDR3 1333Mhz - 120zł

GT 610 2GB - 150zł

 

W sumie 1460zł

 

Procesor to to samo co i7, tylko bez zintegrowanej grafiki i 300zł taniej, z kolei płyta główna ma SATA III i usb 3.0, co może okazać się przydatne w przyszłości. Zasilacz podałeś jakiś no name, nie polecam, minimum to podany przeze mnie fortron z certyfikatem 80+ bronze.

Edytowane przez humanoidal
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywal grafikę, zmień mobo na MSI B75MA-E33 i zasilacz na Fortron HEXA 400W.

Edytowane przez kacperciaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

A na czym będzie wyświetlał obraz jak Xeon nie ma integry , poza tym B75MA-E33 ma tylko 2 sloty na ram , G43 ma 4 sloty na ram co się może przydać za jakiś czas .

 

Zresztą autor napisał że potrzebuje karty z min. 1GB własnej pamięci.

 

@deridart

 

Ten soft co używasz nie wspiera CUDA ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś chyba nie potrafi czytać ze zrozumieniem, że kacperciaster zaliczył dwa minusy...

 

Jeśli kacperciaster radzi zmienić, mobo na B75MA-E33 (ta samo jak humanoidal) i zasilacz na Hexa 400W (tak samo jak humanoidal), znaczy to, że jest propozycja odnosi się do tego co chcieli wcisnąć na WGK. Pozostaje więc i7 3770 który ma iGPU.

 

Różnica w czasie dodani obu postów to 1min.

 

Do tego autor pisał, że karta graficzna ma mieć min 1GB pamięci a nie 1GB własnej pamięci.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak chyba lepiej wziąć GT 610 2GB i tego xeona niż i7-3770, nadal wychodzi taniej (patrz: temat) i jak dla mnie wydajniej. Nie wiem czy jest sens dopłacać 70zł do płyty, żeby potem wcisnąć tam nie wiadomo ile ramu. Można kupić 8GB w jednej kości i nadal będzie możliwość rozbudowy do 16GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to ma byc komp do obliczen to zakladam ze OC wchodzi w gre, wiec wtedy mobo inne + cooler. Te extra 1ghz moze to byc duzo dla kogos za extra 250-350zl.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka burzliwa dyskusja, dzięki chłopaki! Poczytałem o Xeon E3 1230V2, bardzo ciekawa pozycja.

 

Niestety oprogramowanie nie wspiera CUDA i nie zapowiada się, żeby wspierało. Karta graficzna musi mieć min. 1GB (najlepiej 2GB) własnej pamięci, nie może być zintegrowana niestety.

 

Wydaje mi się, że dwa sloty na RAM wystarczą. Kupię właśnie 8GB, później jak by brakowało dokupię drugą kość.

 

Siadam do czytania dalej. BTW, na chińskiej grupie dyskusyjnej wyczytałem, że właśnie E3 1230V2 używają do podobnych obliczeń.

 

Poczytałem, co powiecie na taki zestaw?

 

 

Zasilacz Fortron ATX HEXA 400W 120 mm (HE-400) - 138,01

Procesor serwerowy Intel Xeon® Processor E3-1230V2 [8M Cache, 3.30 GHz] (BX80637E31230V2S) - 875,00

Karta graficzna Gainward GeForce GT 610 2GB 426018336-2630 - 162,00

Płyta główna MSI B75MA-E33 Intel B75 LGA 1155 (PCX/VGA/DZW/GLAN/SATA3/USB3/DDR3) mATX (B75MA-E33) - 199,00

Pamięć G.Skill DDR3 8GB 1333MHz CL9 (F3-10600CL9S-8GBNT) - 129,91

 

Ceny z morele, pasuje mi kupić u nich cały zestaw, mam blisko po odbiór osobisty.

Edytowane przez deridart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez przesady - te pare dyszek warto do płyty z 4 slotami dołożyć.

Do obliczeń ramu nigdy dosyć Dołączona grafika

 

z tą kartą to doczytaj dokładniej - GDDR można zaadresować jako ramdysk co najwyżej - jeżeli jednak wykonuje jakieś obliczenia na GPU to taki 610 z raptem paroma procesorami i szyną pamięci bodaj 64bit bedzie tylko kulą u nogi ...

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dobrą sprawę to HD 4000 z i5/i7 dałoby radę (z tego co wiem od innych, którzy pracują na tym sprzęcie).

 

Jak to jest z tym Xeonem - bo na giełdzie wszędzie przekonywali mnie żebym nie brał tego procesora, bo nie obsługuje wszystkich instrukcji, takich jak i7, że to rzadki model, że mało która płyta go obsługuje i że ta B75MA-E33 nie będzie go dobrze obsługiwać (chociaż facet zapytany "czemu?", nie odpowiedział już)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dobrą sprawę to HD 4000 z i5/i7 dałoby radę (z tego co wiem od innych, którzy pracują na tym sprzęcie).

 

Jak to jest z tym Xeonem - bo na giełdzie wszędzie przekonywali mnie żebym nie brał tego procesora, bo nie obsługuje wszystkich instrukcji, takich jak i7, że to rzadki model, że mało która płyta go obsługuje i że ta B75MA-E33 nie będzie go dobrze obsługiwać (chociaż facet zapytany "czemu?", nie odpowiedział już)...

 

Zajebiste argumenty Dołączona grafika

Sam możesz porównać funkcje i instrukcje:

http://ark.intel.com...-Cache-3_30-GHz

http://ark.intel.com/products/65719/

Podejrzewam że w przyszłości może być większy problem np w od sprzedaży xeona.

Edytowane przez d4r3kdmf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...