Skocz do zawartości
niewidoczny

[ok. 3000zł] Komputer do pracy i gier

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

chcę złożyć sobie nowy komputer - zupełnie od zera.

Głównym przeznaczeniem sprzętu będzie praca /chodzi głównie o programy obliczeniowe - pakiety statystyczne, analiza danych eksperymentalnych, czasem jakaś obróbka grafiki czy programowanie/ oraz rozrywka /głównie gry, nie mam parcia na nowości, ale przez jakiś czas nie chciałbym się martwić "czy ta gra mi w ogóle pójdzie w FHD"/.

Najpewniej będzie to sprzęt na kolejne 3-4 lata, raczej nie będę planował wcześniej modernizacji /różnie z kasą bywa/.

 

Na podstawie poradnika złożyłem sobie takie coś:

http://www.morele.ne...ory/info/LySnx/

 

Morele są spoko, bo mają punkt 2 przystanki ode mnie, ale inne sklepy z odbiorem w Krakowie też są ok.

 

Mam za to kilka pytań do tego, co jest:

1) Programy, których będę używał bywają mocno obciążające dla procesora (duża ilość danych do przeliczenia - choć nie są to zabójcy procesorów), dlatego zastanawiam się, czy nie poświęcić karty graficznej dla lepszego procka.

Czy zmiana z I3 3220 + HD7850 na I5 3470 + HD7770 jest warta świeczki? Czy może strata na grafice jest większa niż zysk na procesorze?

2) Czy jest wielka różnica pomiędzy poszczególnymi modelami HD7850? Wrzuciłem na chybił-trafił najtańszego Vertexa, ale może ma sens dobrać te kilka dych do Gigabyte'a?

 

3) Obudowa - czy do 200zł jest coś sensowniejszego do wzięcia? Tak w ogóle, to mocno zastanawiałem się nad czymś bardziej kompaktowym, jak Cooler Master Elite 120. Pomijając zmianę płyty głównej, czy wsadzanie takiego zestawu do takiej obudowy ma sens? Sprzęt się ugotuje? Jestem ciągle studentem i im mniejsze mam rzeczy, tym łatwiej mi się np. przeprowadzać.

 

4) Dysk SSD i kartę WiFi dobrałem na chybił-trafił. Może jest coś bardziej ludzkiego w tej cenie.

 

5) nie wiem czy to dobre miejsce, żeby pytać o monitor. wybrałem ten, bo podoba mi się wizja posiadania opcji telewizora /zawsze jakiś meczyk się obejrzy/. Zapewne będziemy chcieli podłączać do niego PlayStation3, bo obecnie mamy 21 calowy stary kineskop.

 

6) Ostatnie pytanie:

Czy warto czekać z zakupem do stycznia? Sądzicie, że ceny mogą znacząco spaść, albo mogą pojawić się nowe opcje? Czy lepiej korzystać z przedświątecznego boomu?

Z góry dzięki za wszelkie rady i krytyczne uwagi.

.m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Programy, których będę używał bywają mocno obciążające dla procesora (duża ilość danych do przeliczenia - choć nie są to zabójcy procesorów), dlatego zastanawiam się, czy nie poświęcić karty graficznej dla lepszego procka.

Czy zmiana z I3 3220 + HD7850 na I5 3470 + HD7770 jest warta świeczki? Czy może strata na grafice jest większa niż zysk na procesorze?

 

Ciezko na to odpowiedziec, ja sie przesiadlem ostatnio z i3-2100 na 2500k@4500mhz bo potrzebowalem do streamowania/fraps/World of warcraft. Aczkolwiek, troche potem sobie plulem w brode ze wczesniej nie kupilem Celerona bo wtedy wlasnie by mi wystarczyl zamiast i3. Trzeba sie zastanowic i popatrzec co dokladnie bedzie komp robil.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...