Skocz do zawartości
v0lv0

[2000-MAX] Upgrade Procka/Mobo/Ram

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chcialbym sie dowiedziec i uslyszec wasze propozycje co do Upgrade PC. Jaki sprzet dobry w odpowiedniej cenie i wydajny.

 

i3 530 ---> i5 2500k (slyszalem ze bardzo dobry procesor) i teraz sprawa wyglada jakie MOBO? Zamierzam robic OC , wiec przydalo by sie takze chlodzenie.

 

Zastanawiam sie takze nad wymiana RAM, obecnie posiadam Kingston HyperX DDR3 2x2GB 1600Mhz Non-ECC CL8 DIMM XMP Tall HS (z tego co wiem juz ich nie produkuja). Myslalem nad 8GB,

tylko jaki przedzial? 2x4GB czy 4x2GB? Predkosc? i jakiej firmy?

 

Zasilacz.. ta kwestia tez mnie zastanawia czy obecny zasilacz pociagnie to wszystko, co o tym myslicie?

 

Czekam na opinie i sugestie.

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez v0lv0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 2500K wystarczy Asrock P67 Pro3 za ~310 zł .

 

Chyba że potrzebujesz płyty pod CF/SLI , mającej dużo portów SATAIII/USB 3.0 to bierz Asrock Z77 Extreme 4 .

 

Co do ramu - do czego potrzebujesz kompa ?

 

Może obecne 4GB wystarczy , ew. dokup 4GB DDR3 1 333 mhz .

 

Zasilacz na razie da radę , co innego jak za jakiś czas wymienisz kartę na mocniejszą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba że potrzebujesz płyty pod CF/SLI

NIE

SATAIII/USB 3.0

Przydaloby sie

 

Najwazniejsze zeby plyta pod tego procka byla jak marzenie i zeby OC wyszlo z rezultatem podwojnego zadowolenia - MOJ i PC Dołączona grafika

 

A jakie chlodzenie ?

 

BARDZO PRZEPRASZAM ALE ZAPOMNIALEM W SYGNATURZE ZMIENIC NOWY SPRZET JAKI OBECNIE MAM!

Edytowane przez v0lv0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspomniany Asrock to bardzo dobra płyta - mocna , chłodzona sekcja zasilania CPU ; SATAIII/USB 3.0 ( choć USB 3.0 to tylko na śledziu z tyłu ) .

 

Co do chłodzenia - Thermalright HR-02 - Macho 120 za 145 zł w morele.net .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówi się, nowy komp=nowy zasilacz. Ale według mnie bezpiecznie możesz go zostawić.

 

Chłodzenie to wspomniany Macho 120. Jaką masz obudowę, bo może Ci wejdzie Macho BW?

 

4GB na razie spokojnie wystarczy. Co do upgrade - spokojnie możesz dołożyć do nich http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__katalog_produktow/id_gl__5/id_produktu__3429/__Pami_RAM_Kingston_Dual_4GB_2x2GB_1600MHz_HyperX_DDR3_Low_Voltage/

 

I albo ustawić agresywnie CL8, albo stare pamięci trochę zluzować na CL9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy Asrock Z77 Extreme 4 możesz pokusić się po i5 3570K, leprzy stosunek wydajność/TPD. Ta płyta też niedroga i mamy 'ive'. Ramu brałbym od razu 2x4 - dla mnie to i tak minimum.

No myśle że na przewietszną budę i zalilacz też starczy na styk. Z czasem chłodzenie i OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...