Skocz do zawartości
stepnikp

Windows 8 brak Internetu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Posiadam Windowsa 8 i niestety nie mogę się odnaleźć. Jednak co największy problem mi sprawia to brak internetu.

Chodzi o to, że wykrywa internet, łączy się ale ma ograniczoną łączność i Inernet nie działa. Zasięg jest. Hasło jest dobre. Po kablu też ma problem. Proszę pomóżcie :)

PS. Laptop z serii Lenovo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od uszczegółowienia czy mówisz o dostępie do internetu (problem z routerem i NATem lub dostawcy internetu) czy do sieci w której internet jest (połączenie router laptop)?

Podejrzewam że chodzi o to drugie więc przede wszystkim poszukaj najnowszych sterowników do kart sieciowych.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem na 2 routerach. Mam zainstalowany przez producenta system z ich imiczu, wiec wszystko powinno być na bierząco.

Starałem się ustawić połączenie sieci bezprzewodowej ręcznie, ale efekt ten sam. Czemu po kablu też mi blokuje ?

Mam router do którego jest podłączony laptop. Co rozumiesz czy IP przypisuje dobre?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra. To od początku.

 

Odpal cmd.exe jako administrator i wpisz następujące polecenia:

ipconfig /release

ipconfig /renew

ipconfig /flushdns

 

Ping www.purepc.pl /n 20 > c:ping.txt

ipconfig /all > c:siec.txt

 

Pliki które powstaną zapisz na penie i później z innego kompa ich zawartość wklej tu. Zobaczymy co tam masz.

Napisz jeszcze jakiego masz dostawcę netu i jaki router. Też ostatnio bujałem się z win 8 siecią ale problem był poza systemem.

 

Czekamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...