Skocz do zawartości
sil3nt3000

Grafa do 100zł

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiałem się nad czymś takim i z mojego rozeznania, to do rozważenia są (także wersje pasywne):

Radeon HD 4350, ewentualnie HD4550

Radeon HD 5450

 

Pierwsza i trzecia mają bardzo mały pobór energii, chyba... Mniej niż 20W, dokładnie nie pamiętam. Odpowiednikiem jest chyba

GeForce 210, ale tam są chyba różne wersje z typami pamięci

 

Generalnie ja bym brał HD 5450, żeby mieć wspomaganie w filmach HD. Seria HD 4x ma UVD 2, 5x coś tam jeszcze, ale z tego co pamiętam HD 5450 to tak naprawdę HD 4550 wydajnościowo.

Niech mnie ktoś poprawi.

 

Tu masz przykład z prądożernością:

http://www.behardware.com/art/imprimer/781/

 

a tu masz bliższy przygląd wspomnianemu HD 5450

 

http://www.anandtech.com/show/2931

 

Myślę, że GF210 byłby również dobrym wyborem, bo sam go licytowałem jakiś czas temu, tyle, że jako alternatywę dla HD 4350/4550

Nie wygrałem :->

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepsze byłoby ustrojstwo OEM pokroju GF315 (taki nieco okrojony GF220, 48procesorów),

ale zasadniczo każda z nich obrobi h264. (GF210 najbardziej z nich wszystkich obciąży procesor - a widziałem i wersje skrojone do 8prc co nawet nie umożliwi sprzętowego dekodowania ^^)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepsze byłoby ustrojstwo OEM pokroju GF315 (taki nieco okrojony GF220, 48procesorów),

ale zasadniczo każda z nich obrobi h264. (GF210 najbardziej z nich wszystkich obciąży procesor - a widziałem i wersje skrojone do 8prc co nawet nie umożliwi sprzętowego dekodowania ^^)

 

ja na GB 8600GT 256MB ogladam FHD bez zajakniecia, a mozna taka za 60-70zl kup teraz kupic od reki na aledrogo, po malym upolowaniu to pewnie by sie w 50zl z przesylka dalo zmiescic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na GB 8600GT 256MB ogladam FHD bez zajakniecia, a mozna taka za 60-70zl kup teraz kupic od reki na aledrogo, po malym upolowaniu to pewnie by sie w 50zl z przesylka dalo zmiescic.

 

Tyle, że 8600GT "ssie" do 43W (chyba, że źle patrzę), chociaż to nadal mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niee niee 8400/8600 sobie daruj - te karty były zbyt awaryjne żeby sobie zawracać nimi głowe - do tego brak trybu oszczędzania energii. Również miałem ją na początku w HTPC - ma 16proc - czyli minimum żeby to w ogóle działało - przy materiale fullHD miałem ok. 30% obciążenia procesora. Na GF315 mam 4% Dołączona grafika

 

Dosyc istotne jaki system będzie na tym PC pracował - jak Linux to raczej nie ma co się pchać w ati - konfiguracja będzie bardziej skomplikowana i nie każdy program będzie wspierał sprzętowe dekodowanie.

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Litości...

To gra w gry albo nie gra? Jak nie gra to aktualne są odpowiedzi jak wyżej.

Jak gra w gierki to w jakie? Bo jak w przeglądarkowe to tak samo gf210 wystarczy.

Ma większe ambicje?

 

Bo jak nie wiadomo czym się kierować to wejdź na pierwszy lepszy sklep internetowy, kategoria "karty graficzne" przedział 190-200zł i bierzesz co ci się kolorystycznie podoba.

 

Z wypowiedzi nie gra w jakieś mega gry ciach!o wynika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie gra w jakieś wymagające gry ! i nie po to mam konto na forum żeby szukać karty graficznej za 200zł bo mam 200zł gdy za 150 może być lepsza.

Do 200 z HDMI.

A wcześniejsza konfiguracja to abit A-N68SV i 400W tracer.Nie wiem jaki perocek bo nie moge odpalić.

Edytowane przez sil3nt3000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie gra w jakieś wymagające gry !

Urocze. Wiemy czego a nie robi a powinniśmy wiedzieć co robi/co ma zamiar robić.

400W Tracera to rzeczywiście mocny zasilacz Dołączona grafika

 

Jak ma zamiar grać w coś to proponuję GF315 z allegro jak trafi poniżej 100zł.

Jak ma grać w gry na www to GF210 (ok 60-70zł na allegro, 110 nówka w sklepie) będzie wystarczający.

 

Drożej to już powyżej 200zł:

http://www.proline.pl/?p=GIGA+GV-R667D3-1GI

http://www.proline.pl/?p=VGAPALNVD0335

http://www.proline.pl/?p=ASUS+GT430+1GB+D3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może też być GT220 (ddr3), GT240(ddr5, od biedy i ddr3 ale wtedy wydajnosc GF8600 zamiast 9600)

 

GT315 będe miał na dniach na sprzedaz wiec sie pojawi na allegro ;p

 

Edit: podane karty biora troche pradu pod obciążeniem - ale mają tryb oszczędzania energii - jak nie korzystamy z 3D to pobierają mniej niż seria HD5xxx (ok 6-8W). GT315 pod pełnym obciążeniem bierze 15W ;p

Dołączona grafika

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a o czym pisalem przez caly temat (a nawet w opisie aukcji)

 

FullHD to tylko rozdzielczość - zakodowane h264 w FullHD z palcem w nosie. Divix/rmvb/vlc etc. fullHD nie są wspierane sprzetowo przez GPU (przez żadne) - Chyba że cos tam w CUDA napisali -ale sie nie orientuje. Jak napisali to będzie działalo na tej karcie.

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System xp i była tylko karta muzyczna z płyty do wyboru.

Po podłączeniu dsuba i dvi z analogiem miał dzwięk ale przy hdmi już nie.

I jeszcze jedno pytanie,ja w tym momencie mam podpiętą karte graf. do płyty żeby był dzwięk w hdmi przez spidif,a moge ją podłączyć do Sound blastera ?

Edytowane przez sil3nt3000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SB ma spdif? Korzystaj z SB i nie mieszaj do tego karty. Chcesz mieć dźwięk po HDMI, zainstaluj sterowniki do dźwiękówki na karcie graficznej i to ją wskaż jako wyjście audio w odtwarzaczu lub systemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od HD2xxx jest zintegrowane HD Audio. Żadna inna karta dzwiękowa nie jest potrzebna do puszczenia cyfrowego dzwieku przez HDMI. Z resztą karty Nvidii od GF2xx też tak mają Dołączona grafika Inaczej nie spełniałyby nowych norm HDMI :)

Dołączona grafika

 

sterowniki od niej są domyślnie w paczce z catalystami

 

Jak nie uzywasz analogowego wyjścia na mobo to najlepiej wyłącz całkiem tą karte w biosie

 

pokaż co masz w kategorii audio (ew wszystko z żółtym wykrzyknikiem) w menadżerze urządzeń

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...