Skocz do zawartości
Vinek

Dobór karty graficznej [P31-DS3L + C2D E6550]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję karty graficznej do niżej podanego zestawu. Do wczoraj była to jeszcze NVIDIA GeForce 8500 GT 512 MB ale niestety zaniemogła.

Proszę o dobór jakiejś dobrej taniej karty. Dzięki.

 

 

System Manufacturer: Gigabyte Technology Co., Ltd.

System Model: P31-DS3L

Processor: Intel® Core2 Duo CPU E6550 @ 2.33GHz (2 CPUs)

Memory: 2046MB RAM

Zasilacz: Codegen 450W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki budzet? Jakie zastosowanie komputera? Zdajesz sobie sprawe, że zasilacz jest również do wymiany? Jeśli do giet to do tego CPU pozostają jedynie karty ze stajni AMD. Optymalnym był by 4850/5770. Po oc procka max 7750. Jeśli myślisz o grach to dołóż drugi moduł 2 GB bo z tym co masz to i tak nie pograsz komfortowo w większość gier nawet na low.

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem świadomość, że zasilacz do wymiany będzie. Jakiś konkretny polecicie? Komputer standardowo, internet, muzyka, jakiś film i gry również ale wiadomo, że od tego kompa za dużo wymagać nie można. Budżet na chwilę obecną nie jest ustalony, chodzi mi o to aby dobrać te brakujące elementy, sprawdzić jak to cenowo wyjdzie i wtedy myśleć. Zaznaczam jednak, że zbyt wysoka cena nie wchodzi w grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego procka max to hd4850ddr5/hd5770 i to po podkręceniu do 3ghz lub wiecej, i tak będzie ograniczał kartę bo to tylko 2 rdzenie.

 

Nv nie proponuje ze względu że sterowniki lubią się z 4 rdzeniami, na 2rdzeniach będzie spadek wydajnośći.

 

Oczywiście do gier trzeba dołożyć 2gb ram jeszcze.

 

Zasilacz taki jak kolega wyżej "fortron" podał będzie najlepszy cena/jakość.

Edytowane przez Kuba83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuzyn kupił już kartę radeon hd 5450 i ten zasilacz, który wymieniliście wyżej będzie pasował? Bo na tym codegenie za mało prądu chyba dostaje, bo się komputer włącza i wyłącza Edytowane przez Vinek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5450 to jest kompletny LOW-END - nie wiem czy nie mniej wydajny od GF8500* ;p

ta karta weźmie ci w porywach z 5W ...

 

*zależy z jakimi pamięciami i szyną trafiłeś

 

http://www.benchit.p...n/HD 5450/-/512

tak dla porównania - proponowany HD4850 uzyskałby znacznie lepszy wynik od 9800 GTX Dołączona grafika

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż ja mogę na to poradzić. Kuzyn do komputronika poszedł i tak mu gościu jakichś bzdur nagadał i kupił tę kartę, na tym obecnym zasilaczu, który ma nie chce chodzić, więc trzeba go wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na cholere mu taki zasilacz do takiego sprzetu Dołączona grafika

 

HHN/HLN z allegro od użytkownika z aukcji wyżej - on ma ich bardzo duze ilości - pytaj o HLN albo kup HHN - w twojej sytuacji to jeden czort Dołączona grafika

Edytowane przez Chemik16
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...