Skocz do zawartości
Lanc

Jaki dysk 2-3TB na magazyn - cichy i niezawodny

Rekomendowane odpowiedzi

1. http://rml527.blogspot.ca/2010/10/hdd-platter-database-western-digital-35_9792.html

Niby czemu musisz miec pewnosc, ze masz wersje z dwoma talerzami?

 

Coś mam wrażenie, że nawet nie jesteś świadom błędów logicznych w tej swojej macierzy RAID 0 :(

Sugeruje sprawdzenie powierzchni itd.

 

2. Samsung 840 EVO 250GB ma grubość poniżej 7mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem prawie nowy (przepracowane zaledwie 700 godzin) 2TB WD AV-GP WD20EURS. Dyski AV-GP podobnie jak RED są przystosowane do pracy 24/7 i mają dłuższą gwarancję 36 miesięcy. Jednak w przeciwieństwie do tych drugich są tylko nieznacznie droższe od zwykłej serii GREEN.

 

Dysk mam dopiero niespełna 2 tygodnie, jednak nawet po tym krótkim okresie użytkowania muszę przyznać że dysk ma bardzo wysoką kulturę pracy. Jest bardzo cichy, wibracje podczas pracy są niemal niewyczuwalne, natomiast by usłyszeć pracę głowic trzeba niemal przyłożyć ucho do dysku (ciche cykanie da się usłyszeć maksymalnie z kilkunastu cm z uchem nastawionym na dysk). W porównaniu do poprzedniego mojego dysku 1TB Samsunga F2EG, szum talerzy podczas pracy jest moim zdaniem porównywalnie głośny choć ma nieco inną tonację, wibracje są zdecydowanie mniejsze (w Samsungu były one wyraźnie wyczuwalne), natomiast stukanie głowic to już w ogóle bez porównania. Pod tym względem samsung chodził jak traktor, nawet wyciszenie go w ustawieniach AAM nie rozwiązywało problemu, choć głośność sporo malała. Jedynie pod względem temperatury Samsung miał niższą, choć w jego przypadku mam wątpliwości czy jego czujnik na pewno jest dobrze skalibrowany bo jego temperatura zawsze była wyjątkowo niska (ale na szczęście i tak zawsze choć trochę wyższa od temp. otoczenia Dołączona grafika).

Pod względem wydajności to jak na magazyn nie jest źle. Transfer liniowy jest lepszy niż w Samsungu, ale za to na czasie dostępu WD niestety sporo odstaje. Czyli typowy dysk na magazyn i do niczego innego raczej się nie nadaje.

 

Dla zainteresowanych tutaj test tego dysku. Natomiast poniżej zamieszczam jeszcze screen z HDTune:

Dołączona grafika

Edytowane przez kamail86
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...