Skocz do zawartości
pierotez

Jedno Czy Dwu - wieżowiec!?

Rekomendowane odpowiedzi

Naczytałem się na forach i dalej nie rozwiałem wszystkich wątpliwości.

NH-D14, Silver Arrow SB-E, Silver Arrow Extreme a może 'po co szaleć' i pomyśleć o coolerach 1-wieżowych takich jak prolima Megahalems/SuperMega, Armagedon lub T. True Spirit 140.

Zyskiem byłoby mniej zajmowanego miejsca, ~waga, więcej swobody z ramem!?

Co do tych drugich bardzo zaskoczyło mnie że w testach na stresie miały tempy gorsze od podwójnych rywali tylko o 1 st!!!

Za to w NHD14 i SB mamy w cenie (wyższej) 2 wentyle PWM co też jest jakimś tam zyskiem.

Decyzji jeszcze nie podjąłem, może ktoś opisze swoje doświadczenia.

 

ps. a, 3570k / 2600k + spore OC.

Edytowane przez pierotez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadpobudliwość w używaniu znaków przystankowych nie jest mile widziane. Co do samego wyboru trzeba brać pod uwagę konkretne podzespoły od A do Z - płyta, cep i pamięć w jakiejś obudowie.

Jak wyrwiesz cepa który nie potrzebuje zabójczo wysokich napięć wystarczy mniejsze chłodzenie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Orgiusz na wielu polskich forach do pogonienia i5 SB/IB w okolice powyżej 4,6/4,5GB wystarczy mobo pokroju MSI G43 i chodzenie S.PC lub AC.

Ja z autopsji wiem że iść wyżej znaczy lepiej ale może wymieniałem zawsze sporo gorsze elementy na leprze.

Mierzę w As.Extreme4 / MSI GD55 i 3570k/2600k. Budę mam wspaniałą - trafiła mi się Fractal XL z działającymi 3 Fractalowskimi wentylami na Allegro, sorki nie mogłem się powstrzymać Dołączona grafika

Za nadpobudliwość przepraszam, zapomniałem się. I dlatego Wasze spostrzeżenia dla mnie w cenie.

Edytowane przez pierotez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3570k/2600k.

 

Zauważ, że to dwa zupełnie inne procesory.

3570k 4c/4t, wydzielanie ciepła niskie, niestety problem z oddawaniem tego ciepła do czapy.

2600k 4c/8t, więcej ciepała ale lepsze jego oddawanie. Tu lepsze chłodzenie jest w stanie pokazać pazurki. Przy IB dużo więcej da chłodzenie za 150zł + zdjęcie czapy i przesmarowanie porządną pastą niż chłodzenie za 300-400zł.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając to co wskazał Klaus

(...) 4,6/4,5GB (...) leprze.(...) Fractal XL z działającymi 3 Fractalowskimi wentylami na Allegro (...)

 

1. eh

2. eh x2

3. Nie chcę mi się grzebać co montował FD w XL ale jeśli to model z Arc Midi to rozglądaj się za dobrymi wentylatorami do poziomu ( i pionu )

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to dokładnie ten http://www.fractal-d...product&prod=68 z dwoma 12cm pion i w poziomie 18cm lecz z nie wentylowanym topem. O co z nimi było nie tak?

 

Zauważ, że to dwa zupełnie inne procesory.

3570k 4c/4t, wydzielanie ciepła niskie, niestety problem z oddawaniem tego ciepła do czapy.

2600k 4c/8t, więcej ciepała ale lepsze jego oddawanie. Tu lepsze chłodzenie jest w stanie pokazać pazurki. Przy IB dużo więcej da chłodzenie za 150zł + zdjęcie czapy i przesmarowanie porządną pastą niż chłodzenie za 300-400zł.

 

1. Wież że są to 2 różne cpu to ja wiem z tym że IB mimo bardzo niskiego TPD 'rekompensuje je' wysokimi tempami przez tą czapę i chłodzenie właśnie..

2. i7 dlatego że daje przeważnie wyższe możliwości i do tego też chłodzenie.

3. Tego nie brałem pod uwagę i będę musiał poczytać! Może faktycznie Spartan wystarczy Dołączona grafika

 

Faktycznie trzeba zrewidować zamiary co do chłodzenia np. IB. Może pomyśleć o HR-2 Macho (rev-2?) który zbiera dobre recenzje.

Ten Thermalright byłby dobry do ciągłego odprowadzania ciepła z cepa. A może coś cieńszego, łatwiejszego do przedmuchania i szybkiego odprowadzenia tempy od Prolimy albo True Spirita.

Moja praca na PC będzie miała raczej charakter zapodania chwilowych akcji niż pracy kompa non stop przez wiele godzin.

Edytowane przez pierotez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. Nie chcę mi się grzebać co montował FD w XL ale jeśli to model z Arc Midi to rozglądaj się za dobrymi wentylatorami do poziomu ( i pionu )

Są to pierwsze edycje, nie R2. Wolnoobrotowe - 1000 ma 14-ka.

A co powiesz o wentylatorach Thermalright na wylot? 140mm i 1300rpm.

Edytowane przez pierotez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już edytujesz post, to popraw przy tym ortografię, ponieważ to "powież" strasznie kłuje w oczy. :P

 

Co do wentylatorów od Tr to są bardzo dobre jednostki, ale musiałbyś kupić model TY-140 (śmigło ma 140, a rozstaw otworów taki, jak w wentylu 120) - większy mógłby Ci nie wejść rozmiarowo np. na tył obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...