Skocz do zawartości
AndyN

AMD o Hyper-Threading Intela

Rekomendowane odpowiedzi

niby fajne ale tak czy siak ht jest zajebicho sprawą a ta ulotka ze strony amd trochę z złym guście - tak jakby tonący sie takich numerów musiał chwytac

 

na dzien dzisiejszy p4 z ht na 800 i dobre mobo na 865/875 rządzi czy sie to komus podoba czy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bleeee... W ogóle ten HT jest przereklamowany - jak dla dzieci! "To tak, jakby twój komputer miał 2 procesory". Czytałem kiedyś artykuł w Chipie - wynika z niego, że Q3 chodzi na 2 procach... wolniej :P. A jeżeli bierzemy pod uwagę jakieś profesjonalne aplikacje to ten HT jest tylko pomiędzy jednym CPU a dwoma jednostkami. Koniec końców - opłaca się bardziej kupić AMD x 2 niż 1x PIV HT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko pojecie względne

 

to ze ht lekko obniza wydajnosc-zgoda -ale naprawde niezauwazalnie natomist korzysci jakie ze sobą niesie są extra

 

u kumpla bawiłem sie tym właśnie-jednoczesne granie w chroma a w tle zgrywa se dvd itd

 

spróbuj tego na amd-ani nie pograsz i zwalisz przy okazji płyte bo jej nie zgrasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, powiedzmy że przekonałem się do dual-AMD, ale 760MPX jest konstrukcją bardzo przestarzałą. Kiedyś głośno było o mającym się ukazać chipsecie od nvidii pod dual-AMD i najwyraźniej wszystko ucichło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

760MPX

 

przestarzaly ,hmm

pamieci ECC nie widzialem nawet ddr333 ECC do kupienia ,a ddr266 ECC sa w cenie ddr400

wiec po co obsluga innej pamieci w 760MPX ,inne cechy przestarzalosci............co???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, powiedzmy że przekonałem się do dual-AMD, ale 760MPX jest konstrukcją bardzo przestarzałą. Kiedyś głośno było o mającym się ukazać chipsecie od nvidii pod dual-AMD i najwyraźniej wszystko ucichło...

przestarzała czy nie, zwykłe 2 athlonki 2000+ biją każde P4 3.0 HT o kilkadzisiąt procent a to wystarczy jako argument. liczy się moc a nie to, czy chipset na miesiąc czy rok.

a cenowo wychodzi znacznie taniej niż pentak, sam P4 3.0 kosztuje tyle co płyta + 2 procki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tym, ze w ht od intela jest niewiele aplikacji ktore dzialaja wolniej, natomiast na prawdziwych systemach dwuprocesorowych wiele aplikacji (w tym duuuzo gier) dziala gorzej niz na 1 procesorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie nieśmiertelne AXP 1700 DUT3C modowane na MP i płytka dual. Koszt znacznie niższy a PIV 3,06 zostaje daleko w tyle i to zarówno w profesjonalnych zastosowaniach np. 3DMax jak i w grach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie nieśmiertelne AXP 1700 DUT3C modowane na MP i płytka dual. Koszt znacznie niższy a PIV 3,06 zostaje daleko w tyle i to zarówno w profesjonalnych zastosowaniach np. 3DMax jak i w grach

W grach ? 8O Serio ? A ktorych ? Podaj przynajmniej 3 tytuly ktore obsluguja 2 procki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie ile kasy kosztuje p4 3ghz z HT i800mhz??? chyba tyle ile mnie moj zestawik wykosztowal. trzymajcie mnie. gdzie tu przewaga INTELA z HT nad AMD?

a musisz od razu mówic o 3.0??

 

2.4 tez posiada ht i taki wykrecony na np 3.2 ghz pogania wszystkie amd jakiekiedykolwiek sie ukazały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie ile kasy kosztuje p4 3ghz z HT i800mhz??? chyba tyle ile mnie moj zestawik wykosztowal. trzymajcie mnie. gdzie tu przewaga INTELA z HT nad AMD?

a musisz od razu mówic o 3.0??

 

2.4 tez posiada ht i taki wykrecony na np 3.2 ghz pogania wszystkie amd jakiekiedykolwiek sie ukazały

2.4GHz kosztuje 700pln ,do tego dobra plyta tez 700pln

za tyle masz 2x 1700+ i plyte (1400pln)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie ile kasy kosztuje p4 3ghz z HT i800mhz??? chyba tyle ile mnie moj zestawik wykosztowal. trzymajcie mnie. gdzie tu przewaga INTELA z HT nad AMD?

a musisz od razu mówic o 3.0??

 

2.4 tez posiada ht i taki wykrecony na np 3.2 ghz pogania wszystkie amd jakiekiedykolwiek sie ukazały

tylko ile kosztuje takie 2.4 w porownaniu w 1700+ ktorego rowie dobrze sie kreci, poza tym co to za zabawa zmieniac plyte przy zmianie procka :? :(

Intel wypada z obiegu - moze sobie tam wciskac swoj kit jelenia albo bogacza ale nie nam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

róbta co chceta

 

ja tam bawiłem sie takim p4 + mobo na 875 i wiem co to warte

 

widze przez Was przemawia albo kompletne lamerstwo albo podswiadoma chce posiadania takiego zestawiku - jak kogos nie stac to trudno

 

2.pawel_k

 

jaka zmiana i kogo to obchodzi ?? logiczne jest chyba ze jak wychodzi nowy proc z nowym fsb to nie wszystkie starsze płyty będą to obsługiwały (845pe-obsługuje)

 

kity skonczyłem wciskac dawno temu - jak kiedys kumplowi w akademiku uszczelnialismy okna

 

proponuje najpierw zapoznac sie z tym co potrafi ht a potem wciskac smutne kawałki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bym mial duzo forsy to bym wolal dwa proce na plycie

wieksze mozliwosci i wieksze bezpieczenstwo pracy

np. Linux nie wiesza sie przy wyjeciu jednej kosci pamieci ,to moze i przy uszkodzeniu jednego procesora by sie nie zawiesil

 

no i szpan wiekszy przy dwoch procach Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeby sie zapoznac to trzeba miec troche wiecej $$ na zabawe w "przyjaciela intela" (i drugie tyle na mobo albo inne wymysly typu "ten prcesor wspolpracuje tylko z rambusami" :lol:) i troche inne nastawienie do "jedynie slusznych produktow" :)

zreszta co to wogole jest Intel Celeron - nastepca cyrixa czy co :?: :?: :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby fajne ale tak czy siak ht jest zajebicho sprawą a ta ulotka ze strony amd trochę z złym guście - tak jakby tonący sie takich numerów musiał chwytac

 

na dzien dzisiejszy p4 z ht na 800 i dobre mobo na 865/875 rządzi czy sie to komus podoba czy nie

tylko to kosztuje tyle co dual xp2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeby sie zapoznac to trzeba miec troche wiecej $$ na zabawe w "przyjaciela intela" (i drugie tyle na mobo albo inne wymysly typu "ten prcesor wspolpracuje tylko z rambusami" :lol:) i troche inne nastawienie do "jedynie slusznych produktow" :)

zreszta co to wogole jest Intel Celeron - nastepca cyrixa czy co :?: :?: :)

nie obrazaj Cyrixa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko to kosztuje tyle co dual xp2000

zgoda

 

tylko powiedz mi po kij komu dual xp?? podaj choc 3 programy i 3 gry wykorzystujace dual xp???

 

ps.zeby była jasnosc o co mi chodzi -nigdy nie byłem zwolennikiem intela i jego <span style="color:red;">[ciach!]</span>nych w kosmos cen- teraz tez nie zachwalam ani samego proca, ani mobo a tylko technologie HT- którą miałem okazje dosyc dokładnie potestować-a która w coziennym intensywnym uzytkowaniu kompa sprawdza sie znakomicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.4 tez posiada ht i taki wykrecony na np 3.2 ghz pogania wszystkie amd jakiekiedykolwiek sie ukazały

ale jesteś głupi. bez obrazy ale to co napisałeś to idiotyzm jakich mało na forum.

a słyszałeś o procesorach AMD Athlon 1.7 DLT3C :?: a wiesz że idą jako 3000+ bez problemów :?: więc nie wyjeżdżaj mi tu z P4 2.4@3.2 :!: AMD wyjdzie i tak taniej, tym bardziej, że do osiągnięcia przewagi nad A 3000+ pentium4 3.0 wymaga płyty na i875, która kosztuje majątek. AMD i tak wyjdzie taniej, zawsze ZAWSZE :!: a A 2000+ (nie pamiętam serii) kręcą się jeszcze wyżej niż 1700+ więc policz, pomyśl a dopiro później pisz.

p.s. możesz mnie nie obrażać bo pewnie i tak nie zajrzę ponownie na ten wątek :) i nie obrażaj się, chcę tylko żebyś przestał takie głupoty pisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko pojecie względne

 

to ze ht lekko obniza wydajnosc-zgoda -ale naprawde niezauwazalnie natomist korzysci jakie ze sobą niesie są extra

 

u kumpla bawiłem sie tym właśnie-jednoczesne granie w chroma a w tle zgrywa se dvd itd

 

spróbuj tego na amd-ani nie pograsz i zwalisz przy okazji płyte bo jej nie zgrasz

a spróbuj tak samo zrobic na p4 bez ht i też qpe zrobisz mojego kolegi p4 1.8 niechcało nagrywac płyty 48x bez oprózniania bufora do puki nie zamknelismy winampa i nie wyszliśmy z neta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.4 tez posiada ht i taki wykrecony na np 3.2 ghz pogania wszystkie amd jakiekiedykolwiek sie ukazały

Z tym twierdzeniem bym uwazal bo amd podkrecony powyzej 2500Mhz

stanowil by powazna konkurencje, ale teraz najwiekszy atut Intel stanowi REAL DUAL DDR, ale chipsety pod plyte Intela i tak sa do niczego w porownaniu z AMD porownajcie opoznienia pamieci z i875 i nForce 2 (moze KT 600 tez) sprawdzalem cachemem (i max bylo 190)

A gdzies widzialem testy i i875 mial cos powyzej 200 (nie pamietam linka) najlepiej niech twoj kolega sprawdzi i poda oto link do programu

http://www.simtel.net/pub/pd/57936.html

chcialbym zobaczyc wynik (ja wzielem maksymalny z listy, nie wiem ktory brali z recenzji)

update:

http://www.vr-zone.com/reviews/Intel/865/page5.htm

nie to co czytalem ale ma opznienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektorzy myla HT intela z wieloprocesorowymi systemami i twierdza ze lepiej jest dual ale przecierz Ht nie jest po to zeby konkurowac z dualem tylko po to zeby podczas pracy dajmy na to w windzie mozna bylo jednoczesnie obejrzec film i zripowac inny a do tego HT nadaje sie znakomicie a ze kosztuje troche wiecej to wynika z drozszych prockow intela

I mam taka prosbe do ortodoksyjnych fanow AMD dajcie troche na luz bo ja tez mam ta firme ale widze ze intel malymi kroczkami ucieka amd ( najpierw HT potem 800FSB) Jeszcze raz tweidze ze HT spelnia swoja role w 100% i tylko zaluje ze nie ma czegos takiego w antkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...