Skocz do zawartości
AndyN

AMD o Hyper-Threading Intela

Rekomendowane odpowiedzi

Niektorzy myla HT intela z wieloprocesorowymi systemami i twierdza ze lepiej jest dual ale przecierz Ht nie jest po to zeby konkurowac z dualem tylko po to zeby podczas pracy dajmy na to w windzie mozna bylo jednoczesnie obejrzec film i zripowac inny a do tego HT nadaje sie znakomicie a ze kosztuje troche wiecej to wynika z drozszych prockow intela 

I mam taka prosbe do ortodoksyjnych fanow AMD dajcie troche na luz bo ja tez mam ta firme ale widze ze intel malymi kroczkami ucieka amd ( najpierw HT potem 800FSB) Jeszcze raz tweidze ze HT spelnia swoja role w 100% i tylko zaluje ze nie ma czegos takiego w antkach

skoro kosztuje tyle co dual to pewnie ze nie ma co porownywac ,bo nawet nie ma podejscia

a co do marketingu HT to mnie nie rusza ,to mi tak potrzebne jak uruchamianie kompa z klawiatury

jak by AMD to wprowadzilo to tez bym mial to w [/ciach]

jak by NV to wprowadzila to mialbym to w [/ciach]

jak by ATI to wprowadzila to mialbym to w [/ciach]

jak to wprowadzil Intel to mam to w [/ciach]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znow to samo..... :evil:

 

Ej wy od dualow AMD....jak kcecie konkurowac z P4 dualem w aplikacjach ktore duala nie wykorzystuja....co wam wtedy z 2xAMD, chyba tylko tyle ze jeden z nich podgrzewa powietrzew w pokoju :lol:

 

Rozumiem z cenami.

 

Ale nie rozumiem takiego myslenia....lepiej 2xAMD niz 1xIntel [wasze przyklady 2000+ czy 1700+] .... jak w 10% app bedziecie rzeczywiscie konkurowac :) z intelem.....a reszta....no coz wam po 1xAMD....skoro ktos kto kupi Intela bedzie mial w tym czasie caly czas 3G zamas waszych 1700+/2000+

 

JEszcze raz rozumiem z hajsem....ale skoro kase kcecie oszczedzac....to skupcie sie na 1xAMD [jakis flagowy] i reszte elementow wypascie...i kupcie sobie jeszcze xxx piw :) Kupowanie 2x jakis procek to pomylka.

Po co ? Chyba ze serw...albo zastosowania pro...to rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znow to samo..... :evil: 

 

Ej wy od dualow AMD....jak kcecie konkurowac z P4 dualem w aplikacjach ktore duala nie wykorzystuja....co wam wtedy z 2xAMD, chyba tylko tyle ze jeden z nich podgrzewa powietrzew w pokoju  :lol: 

 

Rozumiem z cenami.

 

Ale nie rozumiem takiego myslenia....lepiej 2xAMD niz 1xIntel [wasze przyklady 2000+ czy 1700+] .... jak w 10% app bedziecie rzeczywiscie konkurowac :) z intelem.....a reszta....no coz wam po 1xAMD....skoro ktos kto kupi Intela bedzie mial w tym czasie caly czas 3G zamas waszych 1700+/2000+

 

JEszcze raz rozumiem z hajsem....ale skoro kase kcecie oszczedzac....to skupcie sie na 1xAMD [jakis flagowy] i reszte elementow wypascie...i kupcie sobie jeszcze xxx piw :) Kupowanie 2x jakis procek to pomylka.

Po co ? Chyba ze serw...albo zastosowania pro...to rozumiem.

Ale masz tu przeważające dwa czynniki

1)2xAthlon będzie szybszy niż P IV z HT

2)Kasa kasa kasa będzie taniej i wydajniej i w końcu jest się czym pochwalić dwuprocesorówka :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

I mam taka prosbe do ortodoksyjnych fanow AMD dajcie troche na luz bo ja tez mam ta firme ale widze ze intel malymi kroczkami ucieka amd ( najpierw HT potem 800FSB) Jeszcze raz tweidze ze HT spelnia swoja role w 100% i tylko zaluje ze nie ma czegos takiego w antkach

I niestety nie będzie, Athlon powoli już się kończy, choćby nawet w FAB40 wymyślono jeszcze jedną nową technologię, która podniesie wydajność:) Jedyna nadzieja AMD leży teraz w procesorze 64-bitowym, i dlatego Intel tak agresywnie stara się 'wyprzedzić' amd, wprowadzając w tak szybkim tempie kolejne nowości (z FSB800 nie ma co dyskutować, HT także, temperatury pracy PIV także, świetna, rozwojowa architektura...). Gdyby 64-bitów od AMD było na rynku to pewnie Intel byłby w tej gorszej sytuacji, ale widać ze coś tam nie jest tak jak powinno z tym nowym procem (Claw Hammerem?)...

A co do porówniań, to nie mają one chyba sensu:) AMD jest ekonomicznie liderem, ale wszystkie pozostałe karty są w rękach Intel-a; AMD nie moze wyjść z sektora komputerów domowych i to domowych dla 'bardziej wtajemniczonych', większość prawdziwego rynku (firmy, profesjonalisci) zdominowana jest przez Intela. Sytuacja troche przypomnina istnienie Amigi, przed kilkoma laty, świetny i tani komputer ale rządził Intel...

Pozdrowki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma sensu się kłócić. powiem wam tyle :

miałem 2 letnią płytę pod AMD z duronem 800. postanowiłem wymienić płytę ale procek został. później wymieniłem procek. można też zrobićto odwrotnie, najpierw procek, później płyta.

u intela tego się nie da zrobić. jeśli na starą płytę wsadzi się nowy procek to będzie chodził sporo wolniej nipowinien (za małe FSB).

a co do celeronów to sami chyba przyznacie, że to pomyłka bo wydajność mają fatalną i jedynym ich przeznaczeniem są komputery z media markt-ów i real-ów.

a 3d fx teżdominował więc jest nadzieja ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD nie moze teraz wypuscic A64 ,bo to by ich zabilo finansowo

Intel pewnie by odpowiedzial 0.09um i AMD w kropce - poniesione wydatki i kupe XP na magazynach ktore trzeba by sprzedac za grosze (taniej niz 1700+)

Intel ma za duzo pieniedzy by z nim walczyc ,K7 i T-bird to bylo co innego ,wtedy mozna bylo kopac P3 ,nawet Palomino moglo skopac P4 Willmanet ,ale z nastaniem 0.13 u Intela AMD zostalo z tylu i ciezko mu gonic z takimi mozliwosciami finansowymi jakie ma

AMD nie jest w stanie wprowadzic 0.09um ,wiec musi pogodzic sie z rynkiem procow popularnych i dobrze mu na tym rynku jak widac

A64 wyjdzie z pewnoscia ,gdy XP nie bedzie juz mogl konkurowac z P4 slabszymi modelami

 

2x 1700+ i plyta w tej samej cenie co 2.4GHz HT i plyta

2.4 to nie 3.0 ,dwa Athlony poradza z nim sobie bez problemu ,a gdy bedzie wykorzystywany jeden procesor to roznic nie bedzie kolosalnych

50pln wiecej i jest 2x 2000+ i dystans jeszcze mniejszy

zalety juz wczesniej wypisalem

porownnie z dualem dla wszystkich ktorzy zakochali sie w HT

dla tych co nie potrzebuja HT lepszy bedzie XP 2600+ ,zamiast 2.4GHz i w mniejszej cenie dodatkowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktonormalnie używa komputera (nie koduje filmów podczas grania) to HT nie potrzebujei nie będzie potrzebował. tak jak ja.

 

ale co do włąściwego tematu : AMD nie powinno pisać że HT cośtam bo widocznie ludzie to kupują więc ktoś widzi w tym sens.

ja zostajęprzy AMD (musiałbym ksywkę zminiać ;) ) bo lepiej traktuje użytkownika i jest lepsze w cena/możliwości/zabawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby fajne ale tak czy siak ht jest zajebicho sprawą a ta ulotka ze strony amd trochę z złym guście - tak jakby tonący sie takich numerów musiał chwytac

w sumie to od 3 tygodni jestem posiadaczem P4 z HT i musze powiedziec, ze nie zaluje decyzji o zmianie platformy. Jest to moj pierwszy procek intel-a bo od czasow 486 uzywalem tylko procesorow AMD.

HT na pewno podnosi plynnosc dzialania systemow operacyjnych na bazie NT i jest to zauwazalne golym okiem. Kiedys ktos napisal "brutalna sila AMD kontra finezji P4" i w jakims stopniu jest to prawda. Najprostrzym przykladem jest gdy trzeba skillowac jaki proces, ktory sie wysypal. Jezeli na AMD trwa to jednak chwilke, bo zawieszony proces zajmuje cale "pasmo procesora" tak na P4 z HT trwa to tyle ile nacisniecie guzika. Oczywiscie wydawanie o wiele wiekszej kasy na P4 tylko z tego powodu jest bezsennsem. W moim przypadku zmiana byla pokierowana ogolnym wkur... gdy moj A2.0+ na plycie Epoxa z KT400 z niewyjasnionych przyczyn spalil sie. Cooler mialem Zalmana i na pewno dobrze zalozony, a temperatura w Idle nie przekraczala 38'C. Uszkodzenie procka nastapilo przy odpaleniu kompa, uklad zabezpieczajacy oczywiscie nie zadzialal i poszlo z dymem (swiec panie nad jego dusza).

Nie bede tutaj glosil hasel jaki to intel jest wspanialy i na pewno zmiana platformy z wzgledu na HT bylaby czysta glupota.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje ze P4 z HT bedzie o wiele wydajniejszy od dwoch Athlonow a przyczyna bedzie podzial pracy. W jednym procku P4 z HT ida rowniutko dwa potoki danych, wiec nawet jak ma jedno zad. to strata w wydajnosci jest minimalna, jeszcze jak siedzi na jakims nowym chpsecie na takiej powiedzmy IC7 od Abita to juz w ogole jest super sprawa i wygoda w windzie. Natomiast jak masz 2 x AMD i masz jedna aplikacje to...cienko to widze na jakims przestazalym chipsecie. Wydaje mi sie ze na takim czyms podzial pracy kuleje.

 

A tak swoja droga jak sa dwa procki to by mogly byc tez dwie karty graficzne :D

 

Dodam jeszcze ze sam juz jestem zdecydowany i zamowie lada dzien P4 2.4 z HT. Mialem Intela, mialem Athlona i wracam do Intela jednak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko slicznie ladnie tyle ze zapomnieliscie o jednej rzeczy. 2xAthlony wymagaja mocnego zasilacza. Przynajmniej 400W, a to jest koszt rzedu 300zl. To wcale nie tak malo. Intel z HT nie wymaga takiej mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje ze P4 z HT bedzie o wiele wydajniejszy od dwoch Athlonow a przyczyna bedzie podzial pracy. W jednym procku P4 z HT ida rowniutko dwa potoki danych, wiec nawet jak ma jedno zad. to strata w wydajnosci jest minimalna, jeszcze jak siedzi na jakims nowym chpsecie na takiej powiedzmy IC7 od Abita to juz w ogole jest super sprawa i wygoda w windzie. Natomiast jak masz 2 x AMD i masz jedna aplikacje to...cienko to widze na jakims przestazalym chipsecie. Wydaje mi sie ze na takim czyms podzial pracy kuleje.

 

  A tak swoja droga jak sa dwa procki to by mogly byc tez dwie karty graficzne :D

wydaje ci sie bo rosniesz Dołączona grafika

reszta argumentow to herezje ,raczej masz blade pojecie o tym - widac

dwie karty graficzne to zaden problem,ale jedna musi byc pci

 

Intel wlasnie jest dla ludzi ,ktorym cos sie wydaje :P ,wiec jak najbardziej dla ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

760MPX

 

przestarzaly ,hmm

pamieci ECC nie widzialem nawet ddr333 ECC do kupienia ,a ddr266 ECC sa w cenie ddr400 

wiec po co obsluga innej pamieci w 760MPX ,inne cechy przestarzalosci............co???

:lol: Czyli cena pamięci ECC jest symbolem nowoczesności 760MPX.

Cechy przestarzalości:

- niska przepustowość pamięci

- brak AGPx8

Zresztą nie o to tutaj chodzi czy coś jest nowoczesne, czy nie. HT nie ma zastąpić systemów dwuprocesorowych, bo jest to niemożliwe :) . HT niesie pewne usprawnienia w działaniu, dla pewnych aplikacji i to wszystko (taka namiastka dwuprocesorowego systemu ale tylko namiastka). Zresztą po co przeciętnemu użytkownikowi DUAL?? Chyba tylko dla szpanu, bo w większości przypadków, nie wykorzysta jego zalet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

760MPX

 

przestarzaly ,hmm

pamieci ECC nie widzialem nawet ddr333 ECC do kupienia ,a ddr266 ECC sa w cenie ddr400 

wiec po co obsluga innej pamieci w 760MPX ,inne cechy przestarzalosci............co???

:lol: Czyli cena pamięci ECC jest symbolem nowoczesności 760MPX.

Cechy przestarzalości:

- niska przepustowość pamięci

- brak AGPx8

Zresztą nie o to tutaj chodzi czy coś jest nowoczesne, czy nie. HT nie ma zastąpić systemów dwuprocesorowych, bo jest to niemożliwe :) . HT niesie pewne usprawnienia w działaniu, dla pewnych aplikacji i to wszystko (taka namiastka dwuprocesorowego systemu ale tylko namiastka). Zresztą po co przeciętnemu użytkownikowi DUAL?? Chyba tylko dla szpanu, bo w większości przypadków, nie wykorzysta jego zalet.

tak agp8x to rzeczywiscie znak nowoczesnosci,zeby jeszcze cos dawalo to by dobre bylo

 

HT to namiastka dauala - tak jest ot KOMPROMISEM i jak kazdy kompromis nie jest w niczym najlepsze

sam osobiscie nie uznaje kompromisow:

prawdziwy system jednoprocesorowy musi kosztowac tyle co jednoprocesorowy

prawdziwy system wielowatkowy ma conajmniej dwa procesory

 

a P4 2.4GHz HT fsb800 nie spelnia ani pierwszego ,ani drugiego warunku

 

przepraszam wszystkich majacych nadmiar pieniedzy za to ze nie uwzglednilem placenia kilku stowek za znaczek Intela na obudowwie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.4 tez posiada ht i taki wykrecony na np 3.2 ghz pogania wszystkie amd jakiekiedykolwiek sie ukazały

ale jesteś głupi. bez obrazy ale to co napisałeś to idiotyzm jakich mało na forum.

a słyszałeś o procesorach AMD Athlon 1.7 DLT3C :?: a wiesz że idą jako 3000+ bez problemów :?: więc nie wyjeżdżaj mi tu z P4 2.4@3.2 :!: AMD wyjdzie i tak taniej, tym bardziej, że do osiągnięcia przewagi nad A 3000+ pentium4 3.0 wymaga płyty na i875, która kosztuje majątek. AMD i tak wyjdzie taniej, zawsze ZAWSZE :!: a A 2000+ (nie pamiętam serii) kręcą się jeszcze wyżej niż 1700+ więc policz, pomyśl a dopiro później pisz.

p.s. możesz mnie nie obrażać bo pewnie i tak nie zajrzę ponownie na ten wątek :) i nie obrażaj się, chcę tylko żebyś przestał takie głupoty pisać.

Ale ty jesteś głupi!!!!!! Myślisz, że antek 3000+ będzie lepszy od P4 3,2Ghz z ht??!!!! A idź lolku bawić się w piaskownicy! :lol: Pentium 3,0 nie wymaga wcale płyty wartej majątek!!! Wystarczy ABIT IS&-E na 865PE!! Po włączeniu PAT jest tak samo wydajny jak 875P A to zdanie, że 2000+ lepiej się kręci od 1700 to już totalny LOL! Przecież to te same procki. Równie dobrze mógłbym powiedzieć, że anthlon 2800 świetnie się kręci, nawet lepiej od 1700+. A przecież to już są granice tego procesora.

CO z tego, że AMD wyjdzie taniej. Jak nie ma kasy, to OK, kupujcie AMD, ale jak ktoś nie oszczędza, nie klepie biedy, to kupuje normalny procesor, na jaki go stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.4 tez posiada ht i taki wykrecony na np 3.2 ghz pogania wszystkie amd jakiekiedykolwiek sie ukazały

ale jesteś głupi. bez obrazy ale to co napisałeś to idiotyzm jakich mało na forum.

a słyszałeś o procesorach AMD Athlon 1.7 DLT3C :?: a wiesz że idą jako 3000+ bez problemów :?: więc nie wyjeżdżaj mi tu z P4 2.4@3.2 :!: AMD wyjdzie i tak taniej, tym bardziej, że do osiągnięcia przewagi nad A 3000+ pentium4 3.0 wymaga płyty na i875, która kosztuje majątek. AMD i tak wyjdzie taniej, zawsze ZAWSZE :!: a A 2000+ (nie pamiętam serii) kręcą się jeszcze wyżej niż 1700+ więc policz, pomyśl a dopiro później pisz.

p.s. możesz mnie nie obrażać bo pewnie i tak nie zajrzę ponownie na ten wątek :) i nie obrażaj się, chcę tylko żebyś przestał takie głupoty pisać.

Ale ty jesteś głupi!!!!!! Myślisz, że antek 3000+ będzie lepszy od P4 3,2Ghz z ht??!!!! A idź lolku bawić się w piaskownicy! :lol: Pentium 3,0 nie wymaga wcale płyty wartej majątek!!! Wystarczy ABIT IS&-E na 865PE!! Po włączeniu PAT jest tak samo wydajny jak 875P A to zdanie, że 2000+ lepiej się kręci od 1700 to już totalny LOL! Przecież to te same procki. Równie dobrze mógłbym powiedzieć, że anthlon 2800 świetnie się kręci, nawet lepiej od 1700+. A przecież to już są granice tego procesora.

CO z tego, że AMD wyjdzie taniej. Jak nie ma kasy, to OK, kupujcie AMD, ale jak ktoś nie oszczędza, nie klepie biedy, to kupuje normalny procesor, na jaki go stać.

np celerona 1.7GHz?? :lol: to jest normalny procesor???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CO  z  tego, że AMD wyjdzie taniej. Jak nie ma kasy, to OK, kupujcie AMD, ale jak ktoś nie oszczędza, nie klepie biedy, to kupuje normalny procesor, na jaki go stać.

O i to jest przyklad podejscia czlowieka ktory jest tylko po podstawowce(ludzie ze wschodu maja podobne motto:świeci sie to kupujemy). Tego twojego celerona zostawie bez komentarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CO  z  tego, że AMD wyjdzie taniej. Jak nie ma kasy, to OK, kupujcie AMD, ale jak ktoś nie oszczędza, nie klepie biedy, to kupuje normalny procesor, na jaki go stać.

O i to jest przyklad podejscia czlowieka ktory jest tylko po podstawowce(ludzie ze wschodu maja podobne motto:świeci sie to kupujemy).

to bylo chamskie. czemu uwazasz ze ludzie ze wschodu sa tylko po podstawowce i "swieci sie to co kupuja" :?: :x :x :x wogole z twojego postu wynika ze ludzie ze wschodu sa jacys gorsi od pozostalych :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sir_emak : popieram cię, skończenie choćby zawodówki powinno być bardziej przestrzegane. ;)

ak47 : a jeśli i865PE po włączeniu PAT jest tak samo wydajny jak i875 to po co kupujecie te 875 ? dla podpisu ?

antek 1700+ to to samo co 200+. hmm, taaa. powinieneś dokończyć edukację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to bylo chamskie. czemu uwazasz ze ludzie ze wschodu sa tylko po podstawowce i "swieci sie to co kupuja"  :?: :x  :x  :x wogole z twojego postu wynika ze ludzie ze wschodu sa jacys gorsi od pozostalych  :roll:

Zaszlo pewne nieporozumienie. Nie chcialem obrazac ludzi ze wschodu. Wcale nie powiedzialem ze sa oni tylko po podstawowce, chodzilo mi o AK47. Rowniez nie napisalem:"swieci sie to co kupuja" tylko "swieci sie to kupujemy" i mialem tu na mysli kupcow, ktorzy przyjezdzaja do naszego kraju a nie ich cały narod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

to bylo chamskie. czemu uwazasz ze ludzie ze wschodu sa tylko po podstawowce i "swieci sie to co kupuja"  :?: :x  :x  :x wogole z twojego postu wynika ze ludzie ze wschodu sa jacys gorsi od pozostalych  :roll:

Zaszlo pewne nieporozumienie. Nie chcialem obrazac ludzi ze wschodu. Wcale nie powiedzialem ze sa oni tylko po podstawowce, chodzilo mi o AK47. Rowniez nie napisalem:"swieci sie to co kupuja" tylko "swieci sie to kupujemy" i mialem tu na mysli kupcow, ktorzy przyjezdzaja do naszego kraju a nie ich cały narod.

peace. ale postaraj sie unikac takich nieporozumien. luz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie ile kasy kosztuje p4 3ghz z HT i800mhz??? chyba tyle ile mnie moj zestawik wykosztowal. trzymajcie mnie. gdzie tu przewaga INTELA z HT nad AMD?

a musisz od razu mówic o 3.0??

 

2.4 tez posiada ht i taki wykrecony na np 3.2 ghz pogania wszystkie amd jakiekiedykolwiek sie ukazały

tylko ile kosztuje takie 2.4 w porownaniu w 1700+ ktorego rowie dobrze sie kreci, poza tym co to za zabawa zmieniac plyte przy zmianie procka :? :(

Intel wypada z obiegu - moze sobie tam wciskac swoj kit jelenia albo bogacza ale nie nam :P

Tylko spróbuj na tym chipsecie AMD do MP - ustawić FSB 200 ... nie da sie ? pewnie że nie, bo ten chipset tego nie obsługuje. to nie wiem jak chcesz by 2 antki 1700+ (nie wiem czy ktoś na tej płycie podkręcił je bardziej niż 2,2+) aby pobiły p4 2,4 podkręcone na 3,2 HT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje ze P4 z HT bedzie o wiele wydajniejszy od dwoch Athlonow a przyczyna bedzie podzial pracy. W jednym procku P4 z HT ida rowniutko dwa potoki danych, wiec nawet jak ma jedno zad. to strata w wydajnosci jest minimalna, jeszcze jak siedzi na jakims nowym chpsecie na takiej powiedzmy IC7 od Abita to juz w ogole jest super sprawa i wygoda w windzie. Natomiast jak masz 2 x AMD i masz jedna aplikacje to...cienko to widze na jakims przestazalym chipsecie. Wydaje mi sie ze na takim czyms podzial pracy kuleje.

 

  A tak swoja droga jak sa dwa procki to by mogly byc tez dwie karty graficzne :D

wydaje ci sie bo rosniesz Dołączona grafika

reszta argumentow to herezje ,raczej masz blade pojecie o tym - widac

dwie karty graficzne to zaden problem,ale jedna musi byc pci

 

Intel wlasnie jest dla ludzi ,ktorym cos sie wydaje :P ,wiec jak najbardziej dla ciebie

To "wydaje mi sie" oznaczalo ze nie jestem do konca pewny, bym musial to sprawdzic.Gdzies, kiedys czytalem, a Intel to moim zdaniem droga ale pozadna firma, wiec nie wypisuj takich bzdur. Dla mnie jest oczywistym ze Intel robi najlepsze procki. A ze w cena/wydajnosc wygrywa AMD to cos z zupelnie innej beczki. Czytalem troche o HT, bardziej doglebnie i nadal uwazam ze jest to genialne.

Ludzie pisza ze polityka Intela sie im nie podoba, a to zagranie AMD bylo takie fair ? " Firma AMD twierdzi, że tak promowana przez Intela nowa technologia Hyper-Threading w procesorach Pentium IV, która miała przyśpieszać dzialanie aplikacji wręcz przeciwnie - pewnych zstosowaniach je spowalania." (cytat z sirius.pl) troche smieszne i dziwne takie otwarte krytykowanie glownego konkurenta. Samo to powinno wyjsc w testach, takiego chociazby PClab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

to bylo chamskie. czemu uwazasz ze ludzie ze wschodu sa tylko po podstawowce i "swieci sie to co kupuja"  :?: :x  :x  :x wogole z twojego postu wynika ze ludzie ze wschodu sa jacys gorsi od pozostalych  :roll:

Zaszlo pewne nieporozumienie. Nie chcialem obrazac ludzi ze wschodu. Wcale nie powiedzialem ze sa oni tylko po podstawowce, chodzilo mi o AK47. Rowniez nie napisalem:"swieci sie to co kupuja" tylko "swieci sie to kupujemy" i mialem tu na mysli kupcow, ktorzy przyjezdzaja do naszego kraju a nie ich cały narod.

peace. ale postaraj sie unikac takich nieporozumien. luz.

ej, no ja nie mieszkam wcale na wschodzie!! Mieszkam 10 km od granicy pol-niem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sir_emak : popieram cię, skończenie choćby zawodówki powinno być bardziej przestrzegane. ;)

ak47 : a jeśli i865PE po włączeniu PAT jest tak samo wydajny jak i875 to po co kupujecie te 875 ? dla podpisu ?

antek 1700+ to to samo co 200+. hmm, taaa. powinieneś dokończyć edukację.

ekhem! a któż to kupuje płyty na 875? Ja na pewno kupię na 865PE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

to bylo chamskie. czemu uwazasz ze ludzie ze wschodu sa tylko po podstawowce i "swieci sie to co kupuja"  :?: :x  :x  :x wogole z twojego postu wynika ze ludzie ze wschodu sa jacys gorsi od pozostalych  :roll:

Zaszlo pewne nieporozumienie. Nie chcialem obrazac ludzi ze wschodu. Wcale nie powiedzialem ze sa oni tylko po podstawowce, chodzilo mi o AK47. Rowniez nie napisalem:"swieci sie to co kupuja" tylko "swieci sie to kupujemy" i mialem tu na mysli kupcow, ktorzy przyjezdzaja do naszego kraju a nie ich cały narod.

peace. ale postaraj sie unikac takich nieporozumien. luz.

ej, no ja nie mieszkam wcale na wschodzie!! Mieszkam 10 km od granicy pol-niem.

stary nie pograzaj sie jeszcze bardziej. juz ten twoj celeron wystarczy. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko spróbuj na tym chipsecie AMD do MP - ustawić FSB 200 ... nie da sie ? pewnie że nie, bo ten chipset tego nie obsługuje. to nie wiem jak chcesz by 2 antki 1700+ (nie wiem czy ktoś na tej płycie podkręcił je bardziej niż 2,2+) aby pobiły p4 2,4 podkręcone na 3,2 HT.

761MPX moze pracowac na fsb140 ,m.in. ogranicza go pamiec ECC

a podkrecac mozna jak sie chce na tej plycie,wystarczy porzadny zasilacz ,

nie uwzgledniles chyba ze mnoznik mozna na XP ustawiac za pomoca drut moda do 24x

To "wydaje mi sie" oznaczalo ze nie jestem do konca pewny, bym musial to sprawdzic.Gdzies, kiedys czytalem, a Intel to moim zdaniem droga ale pozadna firma, wiec nie wypisuj takich bzdur. Dla mnie jest oczywistym ze Intel robi najlepsze procki. A ze w cena/wydajnosc wygrywa AMD to cos z zupelnie innej beczki. Czytalem troche o HT, bardziej doglebnie i nadal uwazam ze jest to genialne. 

Ludzie pisza ze polityka Intela sie im nie podoba, a to zagranie AMD bylo takie fair ? " Firma AMD twierdzi, że tak promowana przez Intela nowa technologia Hyper-Threading w procesorach Pentium IV, która miała przyśpieszać dzialanie aplikacji wręcz przeciwnie - pewnych zstosowaniach je spowalania." (cytat z sirius.pl) troche smieszne i dziwne takie otwarte krytykowanie glownego konkurenta. Samo to powinno wyjsc w testach, takiego chociazby PClab

AMD broni sie jak moze ,Intel artykuly sponsorowane wypuszcza,to i AMD moze ,zwlaszcza ze Intel podawal takie bzdety ze HT przyspiesza obliczenia w exelu o 1000% Dołączona grafika

potwierdze zeby nie wyszlo na literowke 1000% ; 1k%

 

a to ze moze spowolnic niektore programy to prawda,wystarczy znalezc taki program

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...