Skocz do zawartości
humanoidal

Wszystko o GeForce GTX 780 / 770 / 760

Rekomendowane odpowiedzi

Po przetestowaniu mojego palita gtx 770 jetsream, moge śmiało go polecic. Karta bardzo cicha, obiawiałem się , że będzie głośna po testach na stronkach ineternetowych. A jest odwrotnie jest praktycznie niesłyszalna nawet po obciążeniem, czylli grając kilka godzin. :-)

Wykonanie tez na bardzo dobrym poziomie.Wcześniej miałem MSI i tu jest wszystko porównywalnie wykonane.

Wybierałem między MSi a gigabytem i a ciesze się Palietem. :-)

Do tego w booooscie ta karta ma aż 1202 MHz. Wiecej niz konkurencja.

Temperatury nie przekraczają u mnie 60-70 stopni  grając w nowe tytuły. (karta jest wtedy niesłyszalna)

Polecam tą karte jako alternatywe dla GB i MSI, nie dośc, że szybsza od konkurencji to jeszcze tańsza.

Mam nadzieje, że będzie rónie bezawaryjna co wydajna. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest problem z edycją biosu? Dołączona grafika

 

 

No jak dla mnie jestDołączona grafika Jeszcze nigdy tego nie robilem z uzyciem tego voodoo nvflash -4*&^$%$, nie bylo potrzeby, ale jak bedzie trzeba to bedzie trzebaDołączona grafika

 

*brak polskich znakow

 

 

przecież cała sztuka polega na tym żeby zgrać własnego bios np gpu-z, zedytować go (nie pamiętam tylko jak nazywało się do tego narzędzie - sideband na pewno wie) i potem go sobie wgrać z powrotem. nie warto wgrywać biosów innych producentów skoro można sobie samemu biosa spreparować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witam, posiada może ktoś SLI z Gigabyte GTX 760 i mógłby się wypowiedzieć/ porobić parę testów... ?
pewnie i ktos posiada taki fajny zestaw ale tutaj masz test http://lanoc.org/review/video-cards/6602-gtx-760-sli-results btw gdy kupowalem druga 680 do sli to smiali sie ze mnie na tym forum ze pewnie to zaraz sprzedam i kupie 780 i powiem ci szczerze ze trzeba bylo ich posluchac bo niestety ale mikroprzyciecia widac i dla jednego jest to niezauwazalne a dla drugiego w[ciach!]iajce ja narazie jestem po srodku i czekam na ruch nvidii - jak wydadza jednoprocesorowa karte szybsza od sli 680 bede pierwszy w kolejce po jej zakup. reasumujac jak masz kupic od podstaw 2x760 to lepiej kupic 780 jezeli masz 760 i chcesz dokupic to musisz sie liczyc z mikroprzycieciami Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W idle mam tak (dane z gpu-z):

1. core clock 135 MHz

2. temp. skacze 28-31 stopni

3.fan speed 30%

4. rpm skacze z 780 do 810

5. power consumption  6,4%

 

Obudowa to enermax giant z trzema wiatrakami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jak wygląda sprawa z naklejkami/plombami gwarancyjnymi na śrubkach mocujących chłodzenie? Czy któryś producent to jeszcze stosuje? 

Na pewno Palit, bo nawet sample testowe mają takie plomby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos wie czy nVidia planuje wypuscic cos pomiedzy 760 a 770 ? Moze np. 760Ti, no i kiedy w jakiej cenie orientacyjnie. Bo 770 troche za droga dla mnie, a 760 niewiele lepsza od 660Ti, w FC3 to nawet ta druga ciut lepiej wypada i niewiem co brac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos wie czy nVidia planuje wypuscic cos pomiedzy 760 a 770 ? Moze np. 760Ti, no i kiedy w jakiej cenie orientacyjnie. Bo 770 troche za droga dla mnie, a 760 niewiele lepsza od 660Ti, w FC3 to nawet ta druga ciut lepiej wypada i niewiem co brac.

Nie, na chwilę obecną GTX 760 Ti nie jest planowane. Jeśli szukasz czegoś między GTX 760 i GTX 770, to ASUS DCU II albo MSI PE GTX 670 wyrwiesz za około 1200 PLN nowe:

 

http://www.agito.pl/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-670-2gb-ddr5-pci-e-box-84-576399.html?utm_medium=Feed&utm_source=TradeDoubler&utm_campaign=wszystkie_wszystkie&utm_content=576399

 

http://www.agito.pl/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-670-pe-oc-2gb-ddr5-pci-e-box-84-593847.html?utm_medium=Feed&utm_source=TradeDoubler&utm_campaign=wszystkie_wszystkie&utm_content=593847

Edytowane przez Caleb
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakieś info na temat 780 classified od evga(data wydania) jest może? bo na stronie głównej evga ni widu ni słychu a kingpin już ma(swoją drogą 1,4ghz na rdzeniu robi wrażenie), a może się nie opłaca kupować evga z jakiegoś powodu? wg mnie za nimi przemawia 5 lat gwarancji producenta i w razie uszkodzenia nie wynikającego z winy usera dostajemy odpowiednik naszej karty z powrotem(zakładając ze jej nie znajdą w magazynach). dodatkowo jak to jest z wymianą chłodzenia na serii 7x0, powstały jakieś wydajne rozwiązania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano.. myślę nad pc do 1k vs 1k hołoty ;D.

 

te 4gb wygląda trochę jak przerost formy nad treścią, zwłaszcza ze w wyższych rozdzielczościach 780 jest minimalnie za titanem to tutaj ten dodatkowy gb nie pomoże no chyba ze pracujesz przy robieniu modeli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4GB sie przyda jak robisz SLI i grasz w rozdzielczosci pow 1920x1080, szczegolnie mutli-monitor.

Średnio to się sprawdza w praktyce ja gram w 2560x1440 i zużycie ramu nie przekracza 1.5gb, no chyba że na dwóch trzech monitorach jest inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...