Skocz do zawartości
Heisenberg

Wymina CPU i GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Aktualnie działam na następującej konfiguracji:

 

Intel Core i3-2120 3,30 GHz 3MB cache s. 1155 Box.

 

MSI Radeon 6850 Cyclone ,1GB GDDR5 (256bit) PCI-E /DualDVI/HDMI/DP (R6850 Cyclone 1GD5 PE/OC)

 

GoodRam DDR3 2x4GB 1333

 

ASRock P67 PRO3 (B3) Intel P67 LGA 1155

 

XFX Core 550W 120mm 80+ (P1-550S-XXB9)

 

oraz 2 dyski HDD Seagate po 500GB

 

Chciałbym zwiększyć wydajność w grach w związku z czym zastanawiam się nad wymianą procka i grafiki. Myślałem nad tymi podzespołami:

 

Intel Core i5-3470 3,2 GHz 6MB cache s. 1155 Box.  i którąś z tych kart:

 

SAPPHIRE AMD Radeon HD7850 2048MB DDR5/256b DVI/HDMI/DP PCI-E (920/5000) (wer. OC - OverClock)

 

XFX HD7850 2GB 860MHz 4.8 GHz Aluminium Cooler Core Edition FX-785A-CNJC.

 

Gigabyte HD7850 2GB 256 PCI-E GDDR5 WF2.

 

Teraz pytanie: czy po wymianie tych podzespołów odczuję znaczną poprawę wydajności? Czy może lepiej zostawić ten procesor, a kupić lepszą grafikę? I czy mój zasilacz to wszystko uciągnie?

Edytowane przez bokus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz spokojnie da radę,

 

Mając taką płytę główną kupiłbym i5-2500K:

http://allegro.pl/intel-i5-2500k-box-gwarancja-okazja-i3207600046.html

 

Nie dość, że taniej to go jeszcze zacnie podkręcisz. 

 

Co do karty graficznej - odczujesz wzrost, ale celowałbym wyżej - HD 7870/ HD 7870 XT.

 

Generalnie w grach będzie odczuwalny wzrost wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz uciągnie to wszystko bez problemu. A po wymianie powinieneś odczuć dość spory skok, nawet na poziomie 30-40%, a może i odrobinę więcej. A kartę weź od sapphire lub Gigabyte. Zakładam, że nie będziesz kręcił, więc dopłata 30zł dla sporo większych taktów w porównaniu do XFX jest mało bolesna.

 

EDIT: 3 odpowiedzi w tym samym czasie, ładnie nam poszło. :)

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dzięki za odpowiedzi, w tej chwili budżet jaki posiadam to 1500zł i gdybym miał robić zakupy teraz to zdecydowałbym się na ten duet: 

 

 

Procesor Intel CORE i5-3470 3,2GHz BOX 6M LGA1155 

Karta graficzna Sapphire Radeon HD 7850 OC, 2GB DDR5 (256 Bit) HDMI, DVI-I, miniDP, LITE (11200-14-20G)

 

Co daję kwotę 1468zł + koszty przesyłki w Morele. 

Dodam, że nie zamierzam podkręcać. No i nie wiem czy czekać czy kupować teraz. Jeszcze pytanko: ile mógłbym wołać za mój procek i grafikę ewentualnemu klientowi?

 

EDIT: i czy ta karta wejdzie do obudowy SilentiumPC Brutus 410 ?

Edytowane przez bokus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to dobry wybór.

 

A co do tego, ile dostaniesz, to tyle, ile ktoś będzie chciał za niego zapłacić. Wystaw na allegro od 1zł i już, ja tak zawsze robię i w 95% wypadków osiągam więcej, niż początkowo chciałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, w grach ważniejsza jest karta graficzna niż CPU - według mnie warto dorzucić do takiego zestawu:

 

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__konfigurator/action__2/laptop__/data__eJyrViooyk8pzS5RsopWMlDSUTI1MQZR2LCpiYkpDinCOFZHKTMnvzgZZo8hDpW4xImyITk1LxFmgZkZLqWWRuRZALWkuDQXaImSoakFSKgosSTRP7sotRgkZAQV8M1MLc5MTa7KAys0MdczMQPKlGfnJKaE5yQW51UChQ2UagH$J0xw

 

Nieznacznie słabszy procesor ale o wiele wydajniejsza karta. W grach będzie spora różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jeszcze się zastanawiam czy nie zmienić tego Sapphire Radka 7850 na MSI GeForce CUDA GTX660 TWINFROZR III 2GB DDR5 192BIT 2DVI/HDMI/DP BOX (N660 TF 2GD5/OC).

Co myślicie panowie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest bardziej opłacalny, niż 7850, ale lepiej rzeczywiście wyjdziesz, jak weźmiesz odrobinę tylko gorszy procesor, ale znacznie lepszą kartę, jaką jest 7870 XT. Dopłacasz 90zł do limitu, jaki sobie ustaliłeś, a masz znacznie lepszy sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno: ostatecznie wybiorę chyba 7870xt od Sapphire, albo minimum GTX660. Chciałbym jeszcze wiedzieć czy te karty są zasilane tak samo jak moja obecna karta czyli MSI Radeon 6850 Cyclone PE OC? Na jeden kabel? Czy będę potrzebował drugi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...