Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

 

potrzebuje kupić nową płytę na s939! zaznaczam nową!! bo kupiłem już używki DFI LANPARTY i A8N32 i obie są do nie napisze do czego ;/

 

 

tak więc na allegro znalaźlem takie:

 

http://allegro.pl/nowa-msi-7168-socket-939-pci-e-1gbit-lan-4xddr-fv-i3251856715.html

oraz

http://allegro.pl/asrock-939a785gmh-amd-785g-socket-939-pcx-vga-i3253888085.html

 

innych na allegro nie ma...

i teraz pytanko którą wybrać ?!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza nie jest ani nowa, ani MSI. Co najwyżej OEM produkowany przez MSI.

 

Druga? Za 300zł można mieć nową płytę na 1155 + nowy procesor G1610. Zje na śniadanie każdy procesor na s.939.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak... ale jakbym zmieniał platforme.... to i pewnie musiałbym RAMY też wymienić i chłodzenie... a to już większy wydatek...

 

aktualnie mam chłodzenie: ninja scythe REV.B

i DDR jedynki

 

więc ile by mnie kosztowała taka cała wymianka?

 

 

STOP

ninja w sumie ma montowanie pod LGA... więc chyba nie trzeba....

Edytowane przez seagate7200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAM 3 dyski SATA i 1 ATA

z czego 1 SATA to SDD jako systemowy

a pozostałe 2 to 160GB SEAGATE które chce by śmigały mi w RAID 1

 

 

 

no dobra powiedzmy że kupie to:

 

http://allegro.pl/intel-dual-core-g1610-2x2-6ghz-1155-box-sklep-wwa-i3236598131.html

no i do tego te RAMY:

http://allegro.pl/pamiec-kingston-ddr3-4gb-1333mhz-nowa-okazja-i3222190936.html

i płyta:

http://allegro.pl/plyta-glowna-gigabyte-ga-b75m-d2v-s1155-gw-36m-i3222897370.html

 

razem wychodzi: 519zł

 

troche więcej jak 320 zł za AsRocka

no ale może chociaż dobre to? czy może lepiej dołożyć? czy lepiej AsRocka?

Edytowane przez seagate7200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zrezygnujesz z tego dysku na ATA, wybór płyt jest bardzo duży - warto pewnie brać coś z USB 3.0, RAID - tak jak piszesz, wyjściami jakie Ci są potrzebne (nie napisałeś do czego głównie służy komp).

 

Jeśli dysk musi zostać, coś się jeszcze znajdzie ze złączem ATA na pokładzie (np. różne warianty Asus P8H67), ale cena zwala z nóg.... Ewentualnie zostaje kupno przejściówki do dysku - z tego co ludzie piszą, działa to jednak różnie. Z drugiej strony, 3 stówy za płytę na 939 (drugi link) to też kiepski interes.

 

Ile możesz/chciałbyś wydać na wszystko? Jeśli ma być po kosztach, weź płytę z pierwszego linku i po sprawie. Cudów nie ma, ale rok gwarancji i będzie bez żadnych dodatkowych wydatków. Bardzo podobny OEM-owy wynalazek MSI  (tyle, że jeszcze na Socket A) pracował u mnie bezproblemowo przez kilka lat.

Edytowane przez Night_Bird

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaczy aktualnie młóce dużo w StarCrafta 2

no i w sumie czasami ten mój Athlon 64x2 3800+

z radeonem 4870...

nie daje rady...

chociaż radek raczej ok prędzej procek klęka ;/

 

 

więc jakbym zmienił na coś co bedzie mi płynnie obsługiwało StarCrafta niezależnie od ilości jednostek na mapie to będę happy Dołączona grafika

 

no powiedzmy, że do 1000zł chociaż wiadomo chciałbym jak najtaniej...

Edytowane przez seagate7200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak już pisałem trochę wyżej...

posiadam 1 dysk SSD 128 GB OCZ specjalnie na system

oraz 2 dyski 160GB SEAGATE na SATA specjalnie do RAID1

a ten jeden ATA 320GB to po prostu wrzuce w kieszeń i podłącze przez USB :)

 

dziękuję wszystkim za pomoc :)

jakby tu był jakiś przedstawiciel jakiejś firmy komputerowej to mógłbym dać mu zarobić :) a jak nie to lece jutro do sklepa :)

 

pozdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko czegoś tu nie rozumiem...

te niektóre 2 rdzeniowe procki 1155 celerona to mają taktowanie 2,5 GHZ

 

ja mam tego athlona też dwurdzeniowego 2,0 GHZ ale podkreconego na 2,5 GHZ...

i zastanawia mnie jedno.... czy to pracuje podobnie... czy jednak te liczby oszukują i jest rożnica ?!?

nie wiem... technologiczna... czy jak to nazwać??

 

w SC2 mam jakieś 30 FPSów podczas gry na średnich detalach... no ale jak przychodzi do większej zadymy na mapie to jednak zaczyna klatkować...

czy na celeronie się to zmieni?


jak budżet starcza to mozna się pokusić o coś takiego z morele

 

1 459247 Pamięć GeIL GD34GB1333C9SC 113,00 113,00 Usuń
2 545525 Procesor Intel Pentium G2020, Dual Core, 2.90GHz, 3MB, LGA1155, 22nm, 55W, VGA, BOX (BX80637G2020) 224,00 224,00 Usuń
3 543219 Płyta główna Gigabyte GA-B75M-D2V 206,00 206,00 Usuń
Suma 543,00

a tu mały test 

http://www.purepc.pl/procesory/test_intel_pentium_g2020_tani_i_dobry_procesor_lga_1155?page=0,10

 

no jak pisałem gdzieś tam wyżej 1k mam...

jednak do max 800zł chciałbym się chyba jednak zamknąć;)

Edytowane przez seagate7200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

athlony x2, i to jeszcze s939 - żeby dogonić pierwsze C2D potrzebowały ~500Mhz wyższy zegar.

Pentium/celeron ivy bridge będzie conajmniej 2x wydajniejszy, w grach różnica się jeszcze zwiększy Dołączona grafika

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

scytle miało tych drobiazgów - pewnie by szło jakoś zamontować (z przeróbkami)

Oczywiście z tym że nie jest to konieczne - ten procesor bierze jakieś 25W, nie podkręca się - do tego box intelewski ma zdecydowanie wyższą kulturę pracy niż te od AMD

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odcinac sie, koles kupil zestaw ktory jest najbardziej oplacalny przy jego wymaganiach.

 

Nikt o zdrowych zmyslach nie bedzie kupowac plyty na p67+ za 300-400zl pod Pentiuma czy i3. (Ja sobie pluje w brode ze wzialem H67M za 260zl zamiast najtanszej budzetowki za 170zl jak tylko wyszly bo I tak zmienilem na i5 i p67 pozniej)

To ze nie wybral 1x4GB czy 2x4GB to juz jego preferencja. Koles ma i tak zestaw ktory pociagnie mu wszystkie gry.

 

I co ma SSD do jego wyboru? Dołączona grafika Plyta ma Sata 3 I styka. Nic wiecej zadna inna plyta mu nie da pod SSD.

Poza tym SSD to tylko QoL (quality of life)

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ta plyta to kastrat jesli chodzi o sata 3. Nawet nie wiedzialem ze jest Hxx bez S3 ;o Ale jak kupil w okolicach 160zl, sam bym wzial, tylko te SSD.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopak poszedł do sklepu i kupił, to co chcieli mu sprzedać.

 

Nigdy nie jest za późno, aby uświadomić go, że sklep komputerowy działa na innej zasadzie niż warzywniak.

W warzywniaku kupujesz to co jest świeże i dobrze wygląda.

W sklepie komputerowym sprzedawca ma ci sprzedać, to co ty chcesz kupić. Tu akurat było odwrotnie, klient kupił to co sprzedawca miał do sprzedania. 

 

Jak mamy nóż na gardle (praca do oddania na wczoraj, sprzęt w firmie i nie możemy pozwolić sobie na przestój) wtedy bierzemy, to co jest na stanie. 

Przy planowych zakupach, sprzedawca jest od tego, by sprowadzić i sprzedać nam to, co chcemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...