Skocz do zawartości
gryzzli

Płyta główna, proc, grafika, ssd, karta dźwiękowa do 2000zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chciałbym złożyć sobie zostaw komputerowy głównie do internetu, filmów hd i gier internetowych, jakieś diablo, LoL ew. jakieś MMO, Crysisy i tego typu historie zupełnie mnie nie interesują. Głównym moim priorytetem jest szybka praca komputera przy korzystaniu z przeglądarki internetowej, pakietów biurowych, odtwarzania filmów i muzyki czy innych czynnościach jakie się wykonuje na komputerze, gry są na dalszym planie.

 

Aktualnie posiadam IP G840, 2x4GB ramu GoodRam, i płytę ASRock H61M/U3S3 oraz dysk 1TB i zasilacz OCZ StealthXStream 400W

 

Myślałem żeby zmienić to na:

 

Intel Core i3-3220

Plextor M5S 128 GB

GeForce GTX 650 Ti Boost GS(?)

i własnie nie wiem jaka płyta główna, i co z ramem czy zostawić to co jest czy kupić coś innego co do karty dźwiękowej to myślę nad Xonarem DS. Jeżeli chodzi o płytę główną to na pewno musi to być coś z mATX ponieważ zwykłego ATX nie zmieści moja obudowa.

 

Zestaw chce złożyć na trochę dłużej żeby nie wymieniać go znów za rok czy 2. 

 

Aktualna płyta  została już zagospodarowane więc nie wchodzi w grę przy rozbudowie kompa i potrzebuję coś nowego.

 

Za wszelką pomoc będę dozgonnie wdzięczny

Edytowane przez gryzzli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź Dołączona grafika

 

A co z resztą? Procesor ok czy lepiej dołożyć i kupić i5 kosztem np właśnie grafy i co z ramem zostawić czy kupić np Crucial Ballistix 8GB.

 

I co powiesz na tą płytę.

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-p8b75-m-lx-b75-dualddr3-1600-sata3-gblan-matx-p8b75-m-lx-500556/

Edytowane przez gryzzli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta jest w porządku. RAMu nie zmieniaj bo nie ma większego sensu.

 

Core i5 na pewno będzie dobrym wyborem. Skoro masz zewnętrzna kartę to ten:

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__katalog_produktow/id_gl__2/id_produktu__5430/__Procesory_Intel_Ivy_Core_i5_3350P_QuadCore_64_Bit_3_1GHz_Lga1155_BOX/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź Dołączona grafika

 

A co z resztą? Procesor ok czy lepiej dołożyć i kupić i5 kosztem np właśnie grafy i co z ramem zostawić czy kupić np Crucial Ballistix 8GB.

 

I co powiesz na tą płytę.

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-p8b75-m-lx-b75-dualddr3-1600-sata3-gblan-matx-p8b75-m-lx-500556/

Jak ma być na dłużej to i5 zdecydowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi czyli reasumując najlepiej będzie jak kupie:

 

i5-3350P

Asus P8B75-M LX lub MSI B75MA-E33

HD7770 lub Gainward GeForce GTX 650 Ti (też będzie ok?)

Plextor M5S 128 GB

xonar ds

ram zostaje

 

Jeżeli coś złe napisałem to proszę mnie poprawić lub zasugerować jakieś zmiany.

Edytowane przez gryzzli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus czy inne płyty  Gigabyte mają lepiej usytuowaną podstawkę procesora. JAk zachce ci się założyć inne chłodzenie, na MSI B75MA-E33 może ono kolidować z k. graficzną. PAmiętaj też, że 3350p nie ma zintegrowanego układu graficznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem. To jeszcze tylko zapytam o 2 rzeczy i to wszystko co chce wiedzieć.

 

Co do tego procka czy różnica między 3330, 3470 a 3350P (oprócz wbudowanego układu graficznego) jest znacząca i warto dopłacać do modelu z wbudowaną grafą? 

 

I co do płyt głównych z przedziału 200-270zł będzie jakaś znacząca różnica czy nie ma jakiegoś większego znaczenia co wybiorę ważne tylko aby podstawka się zgadzała i posiadała interesujące mnie złącza (nie jestem zainteresowany jakimś podkręcaniem itd.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Procki wyżej się kręcą, np i5 3470 może osiągnąć 4 Ghz. Ale ty nie możesz skorzystać z tego, bo płyta w twoim budżecie musi być na chipsecie b75, a ten nie oferuje możliwości oc. Czyli bierz 3350p.

2. W tym budżecie  jedyny chipset z usb 3 i sata 3 to b75. Płyty zbytnio się nie różnią, jedynie asrock b75 pro 3 ma 3 złącza sata 3 zamiast 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź

 

W takim razie finalnie myślę nad takim oto zestawem

 

Gigabyte GA-B75M-D3H

I5 3350p

Gainward GeForce GTX 650 Ti

Plextor M5S 128 GB

Xonar DS

 

Jeżeli coś nie tak to proszę krzyczeć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...