Skocz do zawartości
whatever

Dysk SSD do płyty z ICH9R

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie mam RAID 0 na 2x320GB Seagate NS, aczkolwiek jakaś rakieta to nie jest, więc rozważam zakup jakiegoś dysku SSD 120GB na system i najważniejsze programy. Kontroler w mojej płycie to ICH9R czyli SATA II, nie przewiduję zakupu dedykowanego kontrolera pod SATAIII więc dysk musi działać z tym co jest. Sprzęt jak w sygnaturze, celem jaki chcę uzyskać jest większa responsywność systemu(czyli np. jak otwieram przeglądarkę z 20 kartami, to chciałbym żeby otworzyła się od razu, a nie po kilku sekundach namiętnego szurania dyskami). Dedukuję, że SATA II jedynie obetnie mi maksymalne transfery. Obiło mi się o uszy, że OCZ potrafią się gryźć z starszymi kontrolerami, nie mam preferencji do firm, zależy mi na niezawodności, ma działać 24/7...zatem jaki dysk wybrać? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ICH9 to bardzo dobry kontroler, będzie ładnie śmigać. Masz racje co do transferów.

 

Nie napisałeś jaka kwota wchodzi w grę.

Najlepszy stosunek wydajności do ceny to Plextor M5S 128GB

Coś mocniejszego + 5 lat gwarancji Plextor M5Pro 128GB

Najmocniejszy SSD na rynku Samsung 840pro 128GB

 

resztę info znajdziesz http://forum.purepc.pl/topic/270332-wszystko-o-ssd-faq-1-strona/

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o cenę to preferowałbym się w 400zł zmieścić. Więc dylemat chyba zawęża się do Plextora M5S i Samsunga 840, ewentualnie Crucial M4. Plusem samsunga jest chyba najniższa cena i 7mm dzięki czemu ewentualnie kiedyś można go będzie go w jakiegoś lapka upchnąć, aczkolwiek chyba nie rekompensuje to tych kilku GB różnicy w pojemności. Natomiast patrząc na testy Plextor vs Crucial nie widzę jakiejś istotnej wyższości jednego nad drugim, więc chyba wyboru spośród nich powinienem dokonać po prostu na podstawie ceny.

Edytowane przez whatever

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...