Skocz do zawartości
Gosu

GTX 670 Podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, napisałem ten post w głównym temacie dotyczącym serii GTX 6xx , jednak do tej pory nie mam odpowiedzi. Zależy mi na czasie także pozwolę sobie wkleić owego posta tutaj, moderatorów bardzo proszę o nie usuwanie :)

 

Mam pytanie co do GTX 670. Swojego wysłużonego Radeona HD 6970 sprzedałem i kupiłem ASUSA GTX 670 DirectCU II. Jak testowałem go po podkręceniu jak i w grach na zegarach 1100 (1215 boost) i 7012 pamięci to ani mi artów nie wali, ani się zbytnio nie grzeje *GPU-Z pokazuje iż temperatura maksymalna sięga do 74 stopni przy wentulu ustawionym na 85% - niemal niesłyszalny).

Chciał bym jeszcze bardziej podciągnąć zegary tylko z racji tego że jest to moja pierwsza karta NV od lat (ostatnia to był GeForce 2 64 mb Titanium Dołączona grafika ) boję się czy jej nie zakatuję. Jest jakiś  bezpieczny limit ustawień na pamięci czy rdzeń? Przy tym wszystkim jak ustawić power target? I czy bawić się napięciem? Z góry dzięki za pomoc Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli w GPU Tweak (X-Precision od EVGA mi coś nie podchodzi) dam napięcie max (z tego co widzę mogę podciągnąć z 0987 do 1150) to nie ma ryzyka uszkodzenia karty? Po za tym jeśli chodzi o pamięci to nie mają radiatorów. Nawet jeżeli nie będą sypać artami a będą mocno przetaktowane (z 6008 na 7016 czy nawet w granicach 7200) to czy na dłuższą metę ich to nie zakatuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz regulacji napięcia w 670/680 , także daj sobie spokój z regulacją w msi czy evga to ci nic nie da. Napięcie możesz tylko podnieść przez bios z 1.175v do 1.212v i na tym koniec.

 

Chcesz mieć lepsze oc gpu/mem to musisz podkręcić ręcznie obroty wentylatora , bo i tak od 70stopni wchodzi throtling i zbije ci takt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odpowiedzi. Zabieram się za testowanie. Powrzucam później wyniki. Tak swoją drogą sprawdzałem jak ta grafika śmiga u kumpla na Core I 7 2600 k @ 4.5 ghz, jest te 3-5 fps więcej niż na moim Quadzie q9550@ 3.9 ghz. Nie wiedziałem że aż taka różnica będzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpal gre ktora ma wymagania wobec cpu i gpu np skyrima z modami do grafiki to zobaczysz jaka czkawke zalapie twoj komp a kumpla bedzie smigac. poza tym na pewno minialny fps na twoim bedzie czesciej zaliczany i rzadziej zobaczysz stale 60fps.

 

dla mnie mniej niż 60fps oznacza jedno gra sie tnie.

Wysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2
 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz no popadanie ze skrajności w skrajność to też przegięcie ;-) Gry i tak i tak nie są zoptymalizowane, to wszystko ma na celu napędzanie rynku. To co dostajemy czy to od Intela czy Nvidii toi tak już tak naprawdę przestarzała technologia. Przykładowo w latach 70tych już wojskowe komputery czy też samoloty miały na pokładzie sprzęt klasy obecnych Core I 7 :) Kasa, kasa, nakręcanie rynku i rzucanie ochłapów dla spragnionych "nowinek" technologicznych szarych mas, mas bez świadomości tego co się dzieje na świecie. No ale żeby już nie odbiegać od tematu to zastanawiam się nad zmianą chłodzenia (chociaż ten DirectCu II jest calkiem wydajny i bardzo cichy) na http://www.arctic.ac/en/p/detail/index/sArticle/554/sCategory/2182 . Ewentualnie radiatorki jakieś na pamięci i przesmarowanie rdzenia pastą Noctua NT-H1. Czy taki zabieg z radiatorami będzie ok? Wejdą tam w ogóle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie popadam w skrajnosc tylko dalem ci dobry przyklad. osobiscie tluke skyrima od poczatku jego wydania i obecnie gra z modami wyglada rewelacyjnie. po dorzuceniu ENB komp zaczal mi kwiczec co skonczylo sie dokupieniem drugiej karty do sli. natomist w kwestii chlodzenia twojej karty to ja bym je zmienil tylko jezeli jest ci asusowe za glosne w innym razie strata kasy. pamieci radiatorow tez nie potrzebuja zdaj sie na inzynierow asusa. w msi afterburnerze mozesz sobie recznie ustawic profil wentyla jaki ci sie podona Wysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nieźle z tym Skyrimem że aż GTX 680 nie dawał rady oO

 

Co do pamięci to nie mam nic przeciwko żeby dodać im radiatorki, tylko kwestia tego czy wejdą.Szukam na googlu jakichś informacji o tym ale bezskutecznie.

 

 

Edytowane:

 

Mimo tego że mam  ASIC 77.7% to przy ustawieniu rdzenia na 1081 mhz wywala mi się po jakimś czasie (sterownik ekranu został zresetowany). Jest na to jakieś lekarstwo? Ewentualnie bios który pozwoli mi podnieść napięcie ?

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że do tego proca i te 1050 by starczyło. Ale jak Ci bardzo zależy to proponuje poczytać temat o serii 6xx.  Są programy od tweakowania Biosu (a.k.a Kepler Bios Tweaker), gdzie nie tylko podbija się napięcie, ale ustawia Power Target. Można nawet ustawić na sztywno taktowanie i wywalić Boosta. Ja tak zrobiłem z pomocą Sideband'a. Udało mi się podkręcić do 1241/7000 na obecną chwilę. Przy 1253 już łapie freeza w Heaven 4.0 i wywala sterownik. Napięcie mam ustawione na 1.212v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz proca to i tak niebawem będę zmieniał więc grafie i tak i tak się przyda lepsze o/c. Po za tym planuje Hybrida dowalić jako chłodzenie.

http://www.arctic.ac/en/p/cooling/vga/569/accelero-hybrid.html

 

Szukałem zmienionego biosu do mojej karty ale bezskutecznie, Twój bios by pasował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób moda własnego biosa:

 

zgrywasz biosa GPU-Z przepuszczasz przez ten program http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?284014-KGB-Kepler-BIOS-Editor-Unlocker

 

sprawdzasz co tam namodził w tym programie: http://pliki.onet.pl/Kepler.BIOS.Tweaker,Karty.graficzne.NVIDIA,Windows,112747.html

 

wgrywasz go z powrotem. 

 

to jest najlepsze rozwiązanie. 

 

przejrzyj ten temat tam masz opisane wszystko krok po kroku: http://www.overclock.net/t/1289489/gtx-600-series-unlocked-voltage-bios-downloads-and-tools

 

ja zmodowałem sobie swoje biosy tak że nie muszę już nawet kart podkręcać w msi afterburnerze który się gubił w ustawieniach kart w SLI, jedyne do czego używam obecnie msi afterburnera to ustawiłem sobie własny profil wentyli żeby nie wpadać w throtling. 

 

jak coś ci z tym nie wyjdzie to najlepiej jest się uzbroić w zwykłą vga na pci, wówczas masz możliwość wgrania spod dosu poprawną wersję biosu do karty gdyby ta nie chciała działać ze zmodowanym. w przypadku platformy 1155 nie ma takiego problemu bo mam kartę w cpu w razie czego ale na razie nie musiałem z takiej opcji korzystać nawet gdy wgrywałem biosy które nie działały za dobrze. 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zabieram się do roboty Dołączona grafika

 

http://wyslijto.pl/files/download/oalp6q2fol  <-------- Tutaj wrzuciłem swój bios, co tam zmienić po za napięciem? Bo zegary to sobie mogę ustawić potem .No i czym go najlepiej wgrać?

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol::lol::lol::lol: chlopie moze mamy to zrobic za ciebie zdalnie ? na overclockers masz taga the all in one flash tool tak ciezko poczytac linka ktorego ci na tacy podalem wysil sie trocheWysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego co wrzuciłeś to jest nie zmodowany? bo na takiego wygląda. żeby go przepuścić kgb musisz wpisać sobie składnię w "dosie" CMD,      "kgb gk104.rom unlock". wtedy jak zmienisz power limit na 150% w msi afterburnerze to będzie karta wchodzić na 1.212v. i najważniejsze zrób oczywiście backup'a biosa Dołączona grafika

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, karta tylko w trybie boost ma mieć 1.212v a jak zrobisz tak jak ty chcesz to będzie cały czas się smażyć na tym napięciu. 

 

zmodowałem ci biosa przy pomocy kgb weź go sobie ściągnij i wgraj.

 

https://www.dropbox.com/s/ptfrr2zq1m5qnm4/KGB_GK104.rom

 

w msi afterburner ustaw power na 150% i następnie podkręcaj. 


 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...