Skocz do zawartości
Wizzi

Prośba o pomoc w wyborze zasilacza do 200 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was serdecznie drodzy forumowicze.

Zwracam się dzisiaj do Was z pewną prośbą związaną bezpośrednio z tytułem tematu. Otóż z uwagi na fakt iż postanowiłem zacząć powoli modernizować swój leciwy już sprzęt:

MOBO: Asus P5K Pro
CPU: C2D E4500 2.2 Ghz @ 2.8 Ghz (OC)
GPU: Asus 8600 GT
Dysk: Seagate 250 Gb
DDR2: Geil Dual Ultra 4 GB Cl 4 800 Mhz
PSU: Chieftec 450w gps 450aa 101a

Potrzebuję porady dotyczącej zakupu zasilacza pod przyszłościową jednostkę bazującą najprawdopodobniej na procesorze intela klasy i5 i płycie z chipsetem serii Z bądź H. 
Dlaczego potrzebuję zasilacza już teraz? Ponieważ tuż po weekendzie ma się u mnie pojawić Gigabyte GTX 570 OC

którym mam zamiar nacieszyć się jeszcze na starej platformie przez jakiś czas. Niemniej jednak obawiam się, że mój o ile bardzo dobry i niezawodny zasilacz jakim jest Chieftec może już sobie nie poradzić z wymienioną kartą. W związku z powyższym szukam jakiegoś niezawodnego zasilacza z certyfikatem 80+ w okolocach 550-600 W za którego nie zapłacę więcej niż 200 zł aczkolwiek nie wymagam by była to jednostka modularna i nie musi być to również sprzęt nowy, grunt żeby miał powiedzmy jeszcze przynajmniej rok gwarancji.

Sam wypatrzyłem na allegro kilka aukcji które wpadły mi w oko:

COOLERMASTER RealPower M520
THERMALTAKE LITEPOWER 500W

CHIEFTEC CFT-600-14CS 600W

ZASILACZ OCZ 500W CoreXStream
Ogólnie rzecz ujmując, wybór jest tak duży, że sam nie wiem co wybrać dlatego proszę Was serdecznie o pomoc, a może nawet naprostowanie, bo kto wie i ten zasilacz, który posiadam będzie wystarczający, a jeszcze o tym nie wiem.

Edytowane przez Wizzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie zasilacze o mocy 450W wystarczą do Twojego sprzętu.Zerknij na jakieś testy tej karty po OC i zwróć uwagę na pozostały sprzęt użyty podczas tychże testów tj procesor,płyta.

 

Natomiast za nieco więcej niż 200 zł kupisz nowy zasilacz np Thermaltake Smart SE 530W,który dodatkowo jest modularny i z gwarancją na 3 lata.Moim zdaniem warto dołożyć te kilkanaście zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to, że mnie jednak naprostowaliście bo tak jak pisałem moje obecne PSU to chieftec o mocy 450W i powinien dać sobie radę ze wspomnianą kartą. No cóż w takim razie wstrzymam się z zakupem zasiłki do czasu aż karta do mnie nie dotrze, chyba, że pojawi się tutaj ktoś kto jasno na konkretnych przykładach będzie w stanie udowodnić, że wspomniane PSU nie da sobie rady.

Jeśłi chodzi o to co napisałeś Niezły Apacz, to szczerze powiem, że o dziwo ciężko znaleźć w sieci jakieś konkretne testy tej karty co mnie osobiście dosyć dziwi a dokładać powyżej 200 zł nie chcę i nie będę do zasilacza bo modularne kable nie są czymś co mnie specjalnie uszczęśliwia, bo i bez tego potrafię wykonać odpowiedni cable management, co więcej staram się obniżyć koszty znacznie poniżej tych 200 zł zamiast dopłacać, aczkolwiek cenię sobie twoją uwagę.

Aerial, czy mógłbyś coś podlinkować jeśli chodzi o allegro bo śledziłem ostatnio aukcje i nic podobnego w okolicach 100 zł nie wpadło mi w oko.

Edytowane przez Wizzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretyczny pobór mocy kart można sprawdzić w komparatorze GPU @ Benchmark.pl 

 

Na Anandtech masz podany pobór mocy całego zestawu z GTX570 na pokładzie - 390-412W w Metro 2033 czy OCCT , tylko nie wiem jaki CPU tam jest .

 

Na guru3D w trybie Fullstress z I7 965@3,75 Ghz pobór całego zestawu to ~370W  .  

 

Karta ma TDP 219W , wg. wyżej podanego komparatora pobór mocy to ~195 W .

 

E4500 ma TDP 65W , realny pobór mocy tego procka jest mniejszy , I5 ( np. 3470 czy pozbawiony GPU model 3350P ) mają nie wiele większe TDP - odpowiednio 77W i 69 W .

 

Więc dobre 450W spokojnie wystarczy .

 

Wracając do zasilaczy o mocy 450W - nie są one sobie równe .

 

Np. Corsair VS 450W vs. XFX Core 450W - patrząc po mocy maksymalnej można by powiedzieć że są identyczne , ale od strony mocy na linii +12V dzieli je jakieś 50W na korzyść XFX , moc na linii +12V identyczna jak HEXA 500W , OCZ CXS 500W nie wiele silniejszy - jakieś 36W . 

 

Co do twojego szefa - to nie napisałeś jaki to model oraz ile ma lat .

 

Kwestia modelu i jego mocy wyjaśniłem wyżej , co do wieku i wpływu na moc realną zasilaczy - elektronika się starzeje , kilku letni psu nie będzie miał już tyle samo mocy co nówka sztuka tego samego modelu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to, że mnie jednak naprostowaliście bo tak jak pisałem moje obecne PSU to chieftec o mocy 450W i powinien dać sobie radę ze wspomnianą kartą. No cóż w takim razie wstrzymam się z zakupem zasiłki do czasu aż karta do mnie nie dotrze, chyba, że pojawi się tutaj ktoś kto jasno na konkretnych przykładach będzie w stanie udowodnić, że wspomniane PSU nie da sobie rady.

 

Jeśłi chodzi o to co napisałeś Niezły Apacz, to szczerze powiem, że o dziwo ciężko znaleźć w sieci jakieś konkretne testy tej karty co mnie osobiście dosyć dziwi a dokładać powyżej 200 zł nie chcę i nie będę do zasilacza bo modularne kable nie są czymś co mnie specjalnie uszczęśliwia, bo i bez tego potrafię wykonać odpowiedni cable management, co więcej staram się obniżyć koszty znacznie poniżej tych 200 zł zamiast dopłacać, aczkolwiek cenię sobie twoją uwagę.

 

Aerial, czy mógłbyś coś podlinkować jeśli chodzi o allegro bo śledziłem ostatnio aukcje i nic podobnego w okolicach 100 zł nie wpadło mi w oko.

 

np. http://allegro.pl/listing/listing.php?string=corsair+*VX*&search_scope=closed&price_to=100&price_enabled=1

 

teraz akurat nie ma, ale się pojawiają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, wasze komentarze dają wiele do myślenia, obecnie na oku mam 
http://allegro.pl/zasilacz-corsair-vs-450w-atx-120mm-fv-gw-promocja-i3454376411.html

http://allegro.pl/promo-coolermaster-gx-550w-660w-max-12v-44a-80plus-i3421304546.html
 

http://www.morele.net/zasilacz-ocz-corexstream-series-500w-atx-non-modular-ocz-cxs500w-eu-463853/?gclid=CKTfzey497gCFUZZ3godJAoAag

I teraz mam tylko dylemat, przyznam szczerze, że niestety nie za bardzo znam się na odczytywaniu tych tablic znamionowych, które niestety niewiele mi mówią.

Niemniej z tego co widzę z tej trójki którą wybrałem najlepiej wydaje się prezentować zasilacz CoolerMaster GX-550W tylko akurat na tej aukcji dają tylko rok gwarancji za to cena bardzo przyzwoita.

Edytowane przez Wizzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500 W wystarczy do kazdej konfiguracji z jednym gpu i jednym cpu po oc. Chyba ze bys bral FX 8xxx plus 7970 albo tytana ewentualnie jakis i7 6 rdzeniowy plus maks OC to mozna sie zastanowic nad troche mocniejszym zasilaczem. Branie przecietnego 660W z zaledwie rokiem gwarancji to raczej srednio przemyslane posuniecie. Twoj zestaw z i5 i tym 570oc nie wezmie nigdy wiecej niz 300W z 12V i wystarczy spokojnie nawet dobre 350W. 

Na twoim miejscu bym zostawil tego szefa narazie. Jak podepniesz 570 i beda problemy ze stabilnoscia to wtedy wymienisz zasilacz. Szansa ze cos sie spali z winy zasilacza jest prawie zerowa. Swoja droga za ile bierzesz tego gtx570? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corsaira VS bym nie brał, to najtańsza budżetowa konstrukcja, już lepiej jakiś używany na znacznie lepszych podzespołach, jak choćby seria VX.

Jak znajdujesz jakiś model zasilacza, zobacz sobie recenzje, na jonnyguru albo hardwaresecrets, sporo się można dowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dw10 w porządku tylko że: Ten zasilacz który podałem ma 550W nie 660W, posiada certyfikat 80+ bronze i dosyć mocną linię 12V (44A - 528W) ale tylko rok gwarancji a z przesyłką wyjdzie 175 zł dlatego nie wiem czy w tej kwocie nie znajdzie się coś lepszego z pełną gwarancją.

Skoro VS odpada no to wybór leży pomiędzy CoolerMasterem 550W a OCZ CXS 500W

Edytowane przez Wizzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od siebie dam tego:  http://www.morele.net/zasilacz-fortron-atx-hexa-500w-120-mm-he-500-387227/

 

razem z kurierem zmieścisz się w 200zł Dołączona grafika

 

to moja propozycja ale może ktoś ci podać coś lepszego. tu masz nówkę no i te 2 lata gwarancji Dołączona grafika

 

albo coś takiego:  http://www.morele.net/zasilacz-thermaltake-litepower-black-500w-12cm-2xpci-e-lt-500pceu-455111/

Edytowane przez dolar444

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż jutro paczka z kartą powinna do mnie dotrzeć to wszystko się okaże, a przy okazji odpowiadając na wcześniejsze pytania, to jeśli chodzi o model mojego obecnego zasilacza to podawałem go w pierwszym poście wraz z resztą specyfikacji, a ma on jakieś 5 lat jak zresztą cały sprzęt oprócz płyty głównej xD
A kartę wyhaczyłem za 5 stówek jeszcze na gwarancji.

Edytowane przez Wizzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a właśnie co z tym http://allegro.pl/okazja-coolermaster-600w-realpower-m520-modularny-i3456668720.html CoolerMaster RealPower M520 
Zasilacz wydaje się być niezły. Jest 520 W jest modularny ma certyfikat 80+ i jest tani.
Co o nim sądzicie?

Edytowane przez Wizzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowy certyfikat 80+ ( nawet nie Bronze ) i 406 W na linii +12V ( na 520W ) - dziękuję , postoję .

 

Wolał bym dołożyć do czegoś lepszego np. XFX Core 450W czy SPC Deus G1 500W .

 

XFX ma 408W na 450W mocy maksymalnej i certyfikat 80+ Bronze . 

 

Generalnie zasilacze od CM nie cieszą się dobrą opinią .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że mam mieszane uczucia względem tego co napisałeś gdyż w międzyczasie zanim odpisałeś na mój ostatni post przeczytałem dosyć rzetelną recenzję tego zasilacza i wypadł całkiem nieźle:http://oclab.pl/artykuly/zasilacze/recenzja-zasilacza-cooler-master-real-power-m520/

Edytowane przez Wizzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...