Skocz do zawartości
WOOJTAS

Podkręcanie Celerona 566 mhz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam procesor Intel Celeron 566 mhz na plycie glownej (starej jak swiat) Procomp BVC3A-E. Bardzo bym chcial go podkrecic chociaz do 700 mhz wtedy by mi wiekszosc gier chodzila a tak prawie mi nic nie chodzi... :cry: Co zrobic pomozcie mi bardzo was o to prosze. Podkrecanie zaczalem sie interesowac dopiero wtedy gdy moj kolega chcial podkrecic swojego procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw FSB na 83. Ja bawilem sie jeszcze w drut mod i osiagnolem 850MHz. Bawilem sie na plycie Gigabyte Ga-6VA7+

A o podkrecaniu celka bylo juz duzo. I jest to wszystko w archiwum. Wystarczy uzyc opcji szukaj znajdujacej sie na gorze ekranu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam procesor Intel Celeron 566 mhz na plycie glownej (starej jak swiat) Procomp BVC3A-E. Bardzo bym chcial go podkrecic chociaz do 700 mhz wtedy by mi wiekszosc gier chodzila a tak prawie mi nic nie chodzi... :cry: Co zrobic pomozcie mi bardzo was o to prosze. Podkrecanie zaczalem sie interesowac dopiero wtedy gdy moj kolega chcial podkrecic swojego procka.

WOOJTAS - o tym już było setki topików - trochę się postarać i poszukać - na pewno znajdziesz :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swoja 500 celeronka krecilem i wykręciłem 623 chyba jakos tak ale miałem titana d5tb i miałem na nim temperaturke pokojowa i dawac napiecie jakie chciałem a płyta była ecsa wiec nie mogłem zadużo poszaleć jak masz nowy wiatrak to daj najwieksze napiecie jakie masz i może nawet na magistrali 100 ci pudzie bo to jest ten pierwszy z celeronów na fcpga ja miałem jeszcze tego na ppga i to taki syf był nawet 1kb cahe nie miał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swoja 500 celeronka krecilem i wykręciłem 623 chyba jakos tak ale miałem titana d5tb i miałem na nim temperaturke pokojowa i dawac napiecie jakie chciałem a płyta była ecsa wiec nie mogłem zadużo poszaleć jak masz nowy wiatrak to daj najwieksze napiecie jakie masz i może nawet na magistrali 100 ci pudzie bo to jest ten pierwszy z celeronów na fcpga ja miałem jeszcze tego na ppga i to taki syf był nawet 1kb cahe nie miał

pierwszy nowy (fcpga) to byl 533A

 

mial 32Kb cache L1 i 128Kb cache L2 ,te fcpga nie mialy nawet 1Kb wiecej niz ppga :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sie jeszcze troche powymadrzam i powiem ze masz realne szanse na 850MHz ,ewentualnie troche bedzie trzeba zwiekszyc napiecie

ale wiekszosc 533A i 566 spokojnie szla na fsb100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WOOJTAS zachowuj sie kulturalnie :twisted:

Pytasz sie na forum to grzecznie czekaj na odpowiedz a nie jeszcze na ludzi krzyczysz...

Wystarczy pogrzebac w archiwum a wrzystko znajdziesz 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest mozliwe dojscie do 1000mhz zeby wszystko bylo w porzadku po podobno to prawda tylko trzeba miec dobre chlodzenie to wszystko a na stronie producenta plyty mozna miec procesor 1100mhz ciekawe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe wiecie moze jaka maksymalna temp. moze wytrzymac moj procek, po podkreceniu do 780mhz z 566 mhz temp. wynosila 47 stopni czy moze byc wieksza czy juz jest za duza no i oczywiscie jaka moze byc najwieksza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo bym chcial go podkrecic chociaz do 700 mhz wtedy by mi wiekszosc gier chodzila a tak prawie mi nic nie chodzi... :cry: .

Najnowszych gier...hmm.. nawet jak podkrecisz, to na takiej grafie i takiej ilosci ramu zadna nowa gra nie bedzie chodzic pozadnie, o ile wogule ruszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe wiecie moze jaka maksymalna temp. moze wytrzymac moj procek, po podkreceniu do 780mhz z 566 mhz temp. wynosila 47 stopni czy moze byc wieksza czy juz jest za duza no i oczywiscie jaka moze byc najwieksza :)

nie wiem ile ciepla pobiera twoj proc seryjnie i nie chce mi sie szukac :P

jak bys byl tak mily i podal mi ta wartosc to moge ci policzyc jaka temp trzeba zachowac dla podkreconego

(podaj jeszcze zegar jaki chcesz osiagnac,napiecie rdzenia seryjne - 1.5v czy 1.7v - i napiecie jakie chcesz mu zarzucic na max podkreconym)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj brat na Solteku 65-FVB kiedy swoją celinke 566 spokojne krecil do (stabilnie) 850, mial i wiecej wstala mu na 8,5*112 ale nie chcialo mu sie zainwestowac w dobrego coolerka wiec pozostal na 8,5*100. Ponoc 566 to jedne z lepiej sie krecocych starych celinke, jak masz dobre chlodzenie to sprobuj od razu ustaiwc 8,5*100 i jazdaaaa.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...