Skocz do zawartości
nomud

Obudowa z duża ilością miejsca na dyski twarde 3,5"

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie dyski - 2.5 czy 3.5 cala?

Ile w sumie dysków?

 

Bo ten Lian-li ma miejsce na 7 dysków (sporo, jak na taka obudowę), obawiam się, że trudno będzie znaleźć coś podobnego.

 

Ja widze trzy opcje:

- dokupic drugie pudlo na dyski i podlaczyc jako DAS po esata, albo zrobic NAS.

- wymienic dyski na większe - łatwiej Dołączona grafika

- kupic nowa obudowe typu rack, gdzie mozna wsadzic 24 dyski ;)

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem w temacie dyski 3,5 cala. I tak jak napisałem potrzebowałbym czegoś 7 + 2/4 czyli 9/11 miejsc. Drugie pudło może wchodzić w rachubę - już to rozważałem (na przykład lian-li ex-50).

 

Obudowa typu rack - super tylko gdzie ja postawię szafę rack 19'' - chociaż kuszące ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.fractal-design.com/?view=product&category=2&prod=111

 

ta ma 8 zatok 3,5" + 4 5,25"

 

Wysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2

Posiadam tą budę w moim biurkowym komputerze - jest bardzo dobra nie mam zastrzeżeń, tyle że do tego zastosowania raczej się nie nadaje. Od czegoś tej wielkości spodziewałbym sie miejsca na 12 dysków. No chyba że zatoki 5,25 można by zastąpić jakimś fajnym koszykiem na dyski

 

Na allegro znalazłem jeszcze coś takiego:

http://allegro.pl/sharkoon-8-bay-raid-station-gw-fv-raty-i3446576714.html

 

Co myślicie (cena trochę za wysoka.....)

Edytowane przez nomud

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam tą budę w moim biurkowym komputerze - jest bardzo dobra nie mam zastrzeżeń, tyle że do tego zastosowania raczej się nie nadaje. Od czegoś tej wielkości spodziewałbym sie miejsca na 12 dysków. No chyba że zatoki 5,25 można by zastąpić jakimś fajnym koszykiem na dyski

 

Są do kupienia koszyki, umożliwiające montaż 4 dysków w 3 kieszeniach 5.25", ew. po prostu sanki 5.25->3.5 w każdym slocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej gigabajtów przestrzeni dyskowej w tej samej objętości fizycznej, oraz zwiększa IOPS.

W zatoke 5.25" mozna wsadzic 1 dysk 3.5" albo 4x 2.5".

 

Tylko pamietaj, ze przy dorzucaniu dyskow do tej samej obudowy zwieksza sie ilosc kabli - moze byc wymagany dodatkowy kontroler.

 

Wszystko zalezy jakie masz priorytety i ograniczenia.

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam tą budę w moim biurkowym komputerze - jest bardzo dobra nie mam zastrzeżeń, tyle że do tego zastosowania raczej się nie nadaje. Od czegoś tej wielkości spodziewałbym sie miejsca na 12 dysków. No chyba że zatoki 5,25 można by zastąpić jakimś fajnym koszykiem na dyski

Zwykły Fractal jest 10cm niższy od XL a też ma miejsce na 8 dysków + 2 x 5.25 gdzie można wsadzić 3 dodatkowe dyski. Razem 11.

 

Tylko pamietaj, ze przy dorzucaniu dyskow do tej samej obudowy zwieksza sie ilosc kabli - moze byc wymagany dodatkowy kontroler.

I niezły zasilacz jeżeli mobo nie ma sekwencyjnego startu.

Edytowane przez borsuczy_król

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...