Skocz do zawartości
DarXide

Nowy, złożony komputer - problem z uruchomieniem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
złożyłem zestaw:
Intel i5-4670K
Thermalright HR-02 Macho 120
MSI Z87-G45 Gaming
Gigabyte GeForce GTX 770
Patriot Viper 3 DDR3 2x4GB 1600MHz CL9 XMP
SilentiumPC Deus 80Plus Bronze G1 600W
Asus DVD-RW DRW-24B5ST
Seagate Barracuda ST1000DM003 (1TB)
SilentiumPC Gladius M40
 
Po złożeniu wszystkich komponentów i podłączeniu wszystkich kabli komputer stale restartuje się. Chłodzenie na karcie graficznej zaczyna pracować, to samo z chłodzeniem na obudowie i na procesorze. Próbowałem uruchomić komputer przy wyjętej karcie graficznej i odłączonym dysku i napędzie oraz po kolei przekładałem każdą kość ramu do slotów (poza pierwszym, zakrytym przez chłodzenie procka) i nic nie podziałało. Po wyjęciu kości pamięci w ogóle komputer chodzi dłużej, do kilku minut po czym wyłącza się. To samo dzieje się gdy kości pamięci są w środku, lecz wyłączone jest zasilanie płyty głównej 8 pinowe. Wyjąłem także baterię z płyty głównej na kilka minut i włożyłem z powrotem. Bez skutku. Płyta główna nie daje żadnych sygnałów, pomimo podpiętego speakera. Bardzo proszę o pomoc Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie możliwe żebyś miał coś zepsute, przecież wszystko masz nowe, ja bym sprawdził czy Macho dociska procesor jeśli źle jest dociśnięte to temp. procka rosną i jest reset,ram podłącz tak żeby pracowały w dual.Czy podczas rozruchu wyświetla ci się chociaż bios czy jest ciągle reset?A także powiec czy podczas rozruchu na płycie głównej wyświetlają się kontrolne diody Led powinny być przy procesorze jeden odpowiedzialny za grafikę a drugi za SATA.Chyba ze twoja płyta nie ma coś takiego

Edytowane przez Aurora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm dość tajemnicze to wszystko, a jest przynajmniej pikanie podczas resetu?Sprawdź także czy zasilanie od karty graficznej podłączone.Pewnie twoje ramy kolidują z chłodzeniem dla tego 1 slot nie możesz wykorzystać.Włóż ram w 2 slot i ostatni w ten sposób będą pracować w dualu a także sprawdź chłodzenie jak siedzi do krecz jeśli widzisz ze jest luz.Możliwe ze koszyk źle zamontowałeś w ten sposób chłodzenie źle siedzi podłącz wszystko razem nic nie odłączaj i próbuj uruchomić

Edytowane przez Aurora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy tam gdzie wkładasz pamięci obok masz coś takiego jak check memory mały przycisk kontrolny ramu.Niektóre Płyty główne pozsiadają taka funkcje w celu skonfigurowania pamięci z płyta główna, jeśli coś takiego masz wciśnij przez 5sec po tym powinien wystartować.Komputer w tym czasie muśi być ciągle włączony.Teraz spojrzałem mała szansa ze coś takiego masz na płycie głównej


Trudno tak pomagać nie widząc komputera sprawdź w instrukcji płyty głównej czy dobrze podłączyłeś power reset i speaker.Jeśli nadal nic to najlepiej wybrać się z komputerem do najbliższego salonu komputerowego i oni tam sprawdza sloty ramu wkładając inne pamięci w ten sposób będziesz miał pewność ze ramy są dobre lub uszkodzone.Grafika myślę ze dobra jest.Albo ram albo procesor

Edytowane przez Aurora
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ew. płyta główna, dziwne, że jak podłączam tylko jedną wtyczkę od niej to wszystkie pozostałe podłączone komponenty chodzą (wiatraki, karta graficzna) i komputer się nie restartuje, a jak płyta ma zasilanie w pełni to wywala... Jak piny na procesorze nie będą pogięte, to oddam go do serwisu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne ze speaker nie reaguje i nie wydaje żadnego dźwięku,rzadko się tak zdarza ze nowe podzespoły a już coś zepsute.No ale jak już wspomniałeś grafika wentylator od cpu wentylatory od obudowy chodzą a podłączone do płyty głównej więc źle z płyta nie jest szkoda ze speaker milczy.wyjmij pamięci i włóż  jeszcze raz dociśnij dokładnie ale nie połam płytę.Polecam płyty asusa mam i chwale jeśli coś nie tak jest z grafika, pamięciami, cpu lub dyskiem to płyta poinformuje mi o tym,więc sypko można wykryć usterkę

Edytowane przez Aurora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabrakło informacji o tym, że speaker działał jedynie wtedy kiedy nie było pamięci ram w ogóle i kiedy komputer chodził przez dłuższy czas, kilka minut przy w pełni podłączonej płycie. Wtedy zaraz po włączeniu wydaje trzy, długie piknięcia i na tym koniec, za moment komputer się wyłącza i włącza z powrotem i wszystko na nowo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to płyta jest dobra nie ma co ja podejrzewać.Załóż box i włóż pamięci w dimm1 i dimm3 jak nic to sprawdź na jednej kości.Jeśli zdecydowałeś się na takie duże chłodzenie powinieneś brać coś low profil.Trzeba próbować wszystkiego bo tak naprawdę nie wiesz co zepsute, a płyta morzę być dobra, najlepiej skombinuj jakieś inne pamięci i sprawdź

Edytowane przez Aurora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...