Jump to content
Sign in to follow this  
spex

Modernizacja kompa pod BF3/4 (medium)

Recommended Posts

Witam

Chciałem sobie trochę pograć, ale by to zrobić muszę zmienić komputer. NIestety nie mam pomysł jak to zrobić.

Co w tej chwili mam:

Procesor: E2160
Płyta: Asus P5KC
Ram: 4GB (nie pamiętam jaki)
Grafika ATI 4770
Zas.: 450-500W, z średniej półki. Docelowo do wymiany.

Co chciałbym osiągnąć: Pograć w BF3/4 na medium.

Na pewno potrzebuję wymienić trafikę na coś typu 7770 lub coś lepszego, ale nie mam pomysłu co zrobić z procesorym. Czy zostać na tej płycie i kupić jakiś Q6600 czy zmienić wszystko w jakieś G czy i3.

Ktoś pomorze? Oczywiście nie chce wydawać majątku. Nie wymagam od gier by chodziły na Ultra. Choć przejście na G/I3 pozwoli by mi wolnymi krokami modernizować go w górę co 2-3 miesiące.

Edited by spex

Do BF3 na medium to powinno wystarczyć G2030 ( lub nowszy G3220 ) + HD7770/HD7790 .Gorzej do BF4 - taki konfig może z ledwością wystarczyć do ustawień low - tutaj lepiej troche się wykosztować i kupić I3 i HD7850 przynajmniej .

• Upvote 1
  • Downvote 1

Do multi gdzie musi być najlepiej stałe 60 fps? Nie niżej się nie da.

P.S.  że tak się pytam z ciekawości. Posiadasz jakąś tradycję grania w serię BF czy po prostu ulegasz hype?

Napisz ile zł możesz wydać na modernizację i jaki konkretnie zasilacz posiadasz.

Edited by andrew777

w singla B3 pograsz i na słabszej 5770,6770 nawet z podkręconym prockiem co masz,  co do B4 to podejrzewam że może być lipa bo nie wiem czy tu nie będą rządziły procki z czterema jajkami i wyżej, tak straszą, a jak będzie to zobaczymy, może być że 7770 na low starczy z bólami

Edited by TSRules

Chciałem koło 800 ma wszystko, ale tu wychodzi iż będę musiał całość zmienić. To pewnie z te 1000-1200zł, pójdzie. 

Plan jest taki w tym miesiącu grafika, by się pozbyć 4770 bo strasznie buczy, a potem jedziemy procek i mobo - no chyba iż wezmę wszystko na jakiś sensowny kredyt i zrobię to za jednym razem.

Trochę ponad te 800zł + to co dostaniesz za to co obecnie posiadasz i coś można złożyć.

i5 750 z płyta na P55 dostaniesz do 500zł. 4GB DDR3 za 80zł. Do tego coś typu HD7850/GTX 570 i masz w miarę sensowny zestaw, W przyszłości dorzucić kolejne 4GB, chłodzenie na procka i kręcić na  4GHz.

Sprawdź jaki dokładnie masz zasilacz.

Edited by andrew777

Bez przesady - 8GB ramu do BF3 to w trybie Ultra + MP .SP + medium powinien się zadowolić 4GB ramu , choć im więcej tym lepiej ; gry są coraz bardziej ramożerne .