Skocz do zawartości
Danaki

Jaką kartę graficzną kupić? (do nowszych gier)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

    Mam problem związany z zakupem nowej karty graficznej, otóż posiadam w tej chwili kartę "NVIDIA GeForce 7600 GT" (DDR3) i chciałbym wymienić ją na nową by działały na niej nowsze gry (Skyrim, Crisis 2, BF3, Mass Efect 3 itd.) jednak nie mam pojęcia którą kartę wybrać żeby osiągnąć pożądany efekt.  

 

    Parametry Komputera: AMD Athlon 64 X2   2.3 GHz

                                         3.00 GB RAM 

                                         Płyta główna: ASRock N68C-S UCC

 

    (Karta graficzna oczywiście DDR3)

 

    Proszę o jakieś wskazówki, ewentualnie linki do kupna 

 

    Poza tym interesuje mnie także różnica między kartami 2GB a 4GB (128bit) DDR3 

    Którą bardziej opłaca się kupić 

    mój budżet to ok.400 zł 

 

    Z góry dziękuję i proszę o w miare szybką odpowiedź Dołączona grafika

Edytowane przez Danaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5770 na tym zestawie będzie działał jakby miał zaciągnięty hamulec ręczny i wyrzucony wsteczny. Pora na nowy zestaw. Sensowny budżet to 1700-2000 na procka, ram, płytę i grafę. Pewnie bez nowego zasilacza się nie obejdzie.Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez radiergummi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jednak nie masz szans na wymianę platformy to poszukaj PII X4 i GTX 460 1GB. Uważaj żeby nie kupic 460 SE.

Za około 200zł kupisz używanego procka. Na allegro jest  x2@x4 za 200zł, ale jest to starsza rewizja. Na pclabie czasem można tanio dostać.

Po sprzedaży procesora i karty zmieścisz się w podanym przez Ciebie budżecie.

Napisz jaki zasilacz posiadasz.

Edytowane przez andrew777
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jednak nie masz szans na wymianę platformy to poszukaj PII X4 i GTX 460 1GB. Uważaj żeby nie kupic 460 SE.

Za około 200zł kupisz używanego procka. Na allegro jest  x2@x4 za 200zł, ale jest to starsza rewizja. Na pclabie czasem można tanio dostać.

Po sprzedaży procesora i karty zmieścisz się w podanym przez Ciebie budżecie.

Napisz jaki zasilacz posiadasz.

Zasilacz 230 V i ani śladu marki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie wymień go na coś dobrych marek np. Amacrox, Antec, Astec, be quiet, Chieftec, CoolerMaster, Corsair, Delta, Enermax, Enlight, Fortron, OCZ, PCPower&Cooling, Pentagram, Seasonic, Silver Power, Tacens.

Aż prosi się o pożar przy obecnym zasilaczu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie wymień go na coś dobrych marek np. Amacrox, Antec, Astec, be quiet, Chieftec, CoolerMaster, Corsair, Delta, Enermax, Enlight, Fortron, OCZ, PCPower&Cooling, Pentagram, Seasonic, Silver Power, Tacens.

Aż prosi się o pożar przy obecnym zasilaczu!

Nigdy o tym nie pomyślałem... ale rzeczywiście, tym bardziej że zasilacz nie był wymieniany od 7 lat :O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

530W? Dobre 400W nie będzie miało najmniejszego problemu.

Od kilkudziesięciu zł można szukać Fortrona/Delty z gwarancją na kilka miesięcy.

W okolicach 150zł np Corsair CX.

powiedz mi jeszcze jak odczytać z zasilacza ile ma mocy bo wg pewnej strony mój typ zasilacza "4life 450" to już 450W

chyba że się mylę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na zasilaczu powinna byc tabliczka znamionowa z paramterami. jak okaze sie ze zasilacz jest zaslaby to zasadniczo jezeli jest markowy to powinno skonczyc sie restartem kompa pod obciazeniem jak jakis noname to moze byc juz roznie. Wysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuśc sobie wynalazki typu GT630 jeśli chcesz w coś zagrać.

w takim razie co polecasz żeby pograć w skyrim bez klatkowania ?

I wgl jaka jest różnica między wersją 64 bit a 128 bit? bo w cenie duża :/

Edytowane przez Danaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz komplet informacji i zero pojęcia o sprzęcie.

Zacznij wyciągać wnioski zamiast męczyć nas infantylnymi pytaniami.

Nie próbowałem nigdy sam składać komputera więc jestem w tych sprawach zielony 

chodzi mi poprostu o radę "co kupić" od kogoś kto się zna Dołączona grafika KONKRETY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie to masz za słaby komputer by w niego inwestować cokolwiek.

o taką odpowiedź mi chodziło... zaoszczędziło by to kilka moich infantylnych pytań ;)

ale jeżeli chciałbym składać nowy sprzęt do bardziej wymagających gier to zmieszczę się w budżecie ok 1000 zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

minimum 2000. ale trzeba mieć ze 3000 żeby kupić sprzęt który ci trochę posłuży. no chyba że chcesz od razu grać z detalami na medium... 

 

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_pazdziernik_2013?page=0,8

 

odejmij od tego zestaw to co posiadasz czyli pewnie napęd i dysk twardy, dołóż do lepszej grafiki np gtx 760 i będziesz zadowolony. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...