Skocz do zawartości
wujek-k6

Czy dysk nadaje się do naprawy?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chciałbym się zapytać czy dysk który sprawdziłem programem HD Tune nadaje się do naprawy programem MHDD?

 

Dołączona grafika

 

Czy jeśli bym go naprawił MHDD to czy powróci on do pełni sił i będzie jeszcze działał normalnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametr (01) Raw Read Error Rate wskazuje na uszkodzenie powierzchni talerza lub głowic.

Wykonaj jeszcze skanowanie powierzchni dysku przy pomocy programu MHDD, jeżeli wynik będzie podobny do tego z HD tune, to dysk nadaje się na reklamacje. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametr (01) Raw Read Error Rate wskazuje na uszkodzenie powierzchni talerza lub głowic.

 

Wykonaj jeszcze skanowanie powierzchni dysku przy pomocy programu MHDD, jeżeli wynik będzie podobny do tego z HD tune, to dysk nadaje się na reklamacje. 

 

Chyba że to dysk Seagate 

w których ten parametr nic nie znaczy.

Zresztą popatrz na odczyty dysków z nowej serii.

 

Na moje oko dysk jest OK

i nie ma tam ani jednego bada.

 

W dodatku to jest świeżo kupiony dysk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie czy wszystko jest ok z tym dyskiem, bo juz sam nie wiem jak mam interpretować odczyty smart.

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez floyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma sektory relokowane i oczekujące na relokacje. Zaczyna się proces destrukcji. 

W Cristal nic nie widać dopóki nie zmienisz wartości raw na system dziesiętny!

 

 

A tak w ogóle jest wątek o SMART http://forum.purepc.pl/topic/240796-smart/page-60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...