Skocz do zawartości
supreme

Wymiana podzespołów

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, niebawem planuje zmodernizować troche mój komputer, mianowicie chodzi mi o zmiane płyty głównej, procesora i pamięci RAM. Moje aktualna konfiguracja to: Gigabyte P35-DS3L (socket 775), GeForce GTS450, 2GB RAM DDR2 667MHZ, Intel Core 2 Duo E8500 3.16ghz, Zasilacz iBox 400W. Szukam osoby która pomoże mi przejść na socket 1150, narazie planuje zmienić tylko płyte główną, procesor, pamięć ram(4gb) - jeżeli będzie to konieczne to też zasilacz. Chciałbym żeby wyszło to jak najtaniej, ponieważ narazie nie mam aż tak wysokiego budżetu na inwestycje w lepszy sprzęt, ale z drugiej strony ulepszanie socketa 775 jest nieopłacalne, tak samo jak ramy DDR2. Chciałbym otrzymać tutaj najtańszą możliwą opcje. 

 

Z góry przepraszam za błędy językowe, jestem dyslektykiem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz obowiązkowo do zmiany .

 

Ile masz kasy na zmiany .

 

Przesiadka na S1150 to koszt minimalny ~500 zł ( MSI H81M-P33 + Pentium G3220 + Crucial 4GB DDR3 1 600 mhz CL11 ) , do tego 150+ zł na zasilacz np. Corsair VS 450W lub droższy i lepszy XFX  Core 450W , ew. jak jechać bo bandzie to AeroCool VP-450 450W za ~120 zł . 

 

Trochę taniej wyjdzie przesiadka na starszy socket S1155 - np. MSI H61M-P20 + Celeron G1610 + ww. ram to koszt ~420 zł .

 

A wydajnościowo nie wiele gorzej niż Pentium G3220 . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500złotych raczej dam rade, z tego socketa 1150 będe mógł potem rozbudować procesor na i5 czy to już będzie wymagało kolejnej modernizacji.
 

Pytanie numer dwa - czy Pentium G3220 jest lepszy od E8500 (pytam z czystej ciekawośći)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz mógł wrzucić i5/i7/Xeona, które są aktualnie dostępne w sprzedaży.

http://www.msi.com/product/mb/H81M-P33.html#/?div=CPUSupport

 

http://www.purepc.pl/procesory/test_procesorow_amd_i_intel_core_2_duo_e8400_wiecznie_zywe

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli do wymiany na i5 byłoby bliżej niż dalej, to mógłbyś pobujać się na Haswellu trochę z Celeronem ewentualnie... Mają być dostępne na początku przyszłego roku. Dużo nie zaoszczędzisz, teraz różnica pomiędzy najtańszym Pentiumem a Celeronem to chyba 50, albo 60 zł, więc nie wiem, czy jest sens tu oszczędzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haswell - kodowa nazwa obecnej architektury procków na socket S1150 .

 

Celeron to chyba wiesz co to jest ( choć nie jest już tak zły jak kiedyś choć pełni identyczną funkcję ) . 

 

Celeron będzie trochę słabszy niż Pentium G3220 . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...