Skocz do zawartości
Gosu

GTX 470 Windforce 3

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś miesiąc temu znajomy kupował ową kartę, wszystko było ok aż do zeszłego piątku.Chociaż wcześniej kilka razy resetowała sterownik graficzny.

Oglądał coś na YT i nagle BSOD + restart i Win 7 już nie wstał. Pojechałem dziś do niego sprawdzić co i jak i sprawa wygląda następująco.

W momencie odinstalowania sterów karta wchodzi do windy i da się na niej pracować ,pisać, czytać itp Dołączona grafika

Kiedy zainstaluje stery, sprawdzałem kilka ostatnich wersji to niestety ale albo od razu zwiecha albo nie chce nawet wejść do windy.

Zabrałem kartę do siebie i mam dokładnie te same objawy.Chociaż raz przeszła 3dM11 przy wentylach na full, kiedy wziąłem na auto to nawet w windzie zwiecha...Co za tym idzie obstawiałem że się przegrzewa.Zdjąłem chłodzenie, przesmarowałem rdzeń Noctuą Nt-H1 i niestety nic to nie dało

 

Znajomy ma I5 3550P  zasilacz OCZ 500 Xtreme, także nie powinno być problemów.

 

 

Jakieś pomysły?

 

 

Żadnego biosa innego się nie da się do tej karty wgrać :/

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta nie jest moja, tak jak pisałem jest to sprzęt znajomego. Kiedy ją sprawdzałem to od razu po odpaleniu systemu miała 49-51 stopni w idlu, niby fermi się mocno grzały ale to chyba za dużo tym bardziej że to nie referent z konkretnym chłodzeniem. Dałem jej wentyl na 100% i jak przeszła raz 3dm11 to miała maks wtedy 71 stopni także źle nie było jednak z uwagi na te tempy z idla przesmarowałem ją pasta Noctuy.

Temperatury spadły o jakieś 8-10 stopni w idlu w stresie może o 2-3.

Karta jest z Allegro - używka, nie ma już gwary także kiszka mocna. Z tego co się doczytałem to sporo GTX 470ątek cierpi na problem podawania zbyt małego napięcia w 2d stąd takie historie. Niestety karta nie przyjmuje żadnego innego biosa, próbuje jej wrzucić biosa ze zmienionym napięciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gosu

 

ja na pulpicie mam 51-54 st.C ( referent)

W grach dochodzi do 88 st.C, Furmark chyba 105 st.C jeśli dobrze pamiętam

Bios mam wgrany od EVGA.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...