Skocz do zawartości
ZeroSuper

Post 31. Grafika do zestawu.

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli potrzebujesz 8 wątków to kup Xeona.

Jak chcesz podkręcać to Z87 + 4670K. Jeśli nie to 4440/4570 i H81/B85.

 

4670 jest dosyć drogi w stosunku tańszych i5, a nie oferuje dużo więcej.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na i3 myślę, że będziesz dość stratny. Jak myślisz o zmianie na "k" w bliskiej przyszłoci, weź celerona G1820 lub pentium G3220.

Klaus, czemu jesteś niechętny G3420? Widzę już któryś raz preferujesz G3220. Tak, G3420 jest droższy, ale z tego co pamiętam chyba o z 20 zł

Twoim zdaniem nie warto? Takt wyższy o 200MHz i obsługa RAM 1600 (zamiast 1333). Jest też jakaś różnica przy iGPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Składamy zestaw dla znajomego. 

W sumie większość gratów już mamy, pojawiło się jedynie pytanie o mobo i procka.

Zaplanowany był:

I5 4570 + ASRock B85 HDS

ale w tej samej cenie mamy

I5 3570K + ASRock Z77 Pro3

no i teraz dylemat, nowa podstawka czy jednak lepiej OC. Znając Intela to i tak LGA 1150 pewnie umrze młodo :) 

 

Reszta gratów to GTX770; Thermaltake 600W; SSD 256GB + SATA 1TB

 

W sumie komp ma służyć do grania.

 

Pozdrawiam

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporej wydajności to nie stracisz w grach jeśli nie będzie OC. Tak masz dłuższą gwarancję i przyzwoitą wydajność. IVY Bridge też są gorące, ale kręcą się ciut lepiej.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z OC to loteria, ale teoretycznie 4GHz powinno spokojnie siedzieć na Ivy. Haswell w tej konfiguracji jest niepodkręcany co przemawia na korzyść LGA 1155.

Gwarancja taka sama, 2 lata na mobo i klocka w obu konfiguracjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale pamiętaj że Haswell sam w sobie ma już lepszą wydajność + Turbo i różnica jest niewielka  (zakładając max 4.0-4.2 ghz na rzecz nowszej podstawki. Osobiście bym sie nie pakował w IB nawet jak to na gwarancji, ale poczekaj jeszcze na opinie innych. ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre zestawienie, dzięki.

Hmmm, w sumie w grach podkręcone na 4.5 Ivy przegania 4570 o 3-10%, tylko pytanie czy kupiony procek będzie chciał pracować na tych 4.5GHz :)

Wygląda na to ze jednak chyba lepszy Haswell. Osobiście jadę na i5 4570 i jest super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie obecnie przy kompletowaniu nowego sprzętu Sandy/Ivy ma sens wyłącznie jako okazyjny zakup po okazyjnej cenie.

 

Kupowanie nowych to intelektualna ekstrawagancja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polećcie jakieś niedrogie chłodzenie na s1150 do i5 4750. Boxowy cooler psuje całe feng-shui mojego kompa.

Nie potrzeba mi jakiejś super efektywności, stawiam na cisze i wygląd w rozsądnych pieniądzach ~100pln. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre zestawienie, dzięki.

Hmmm, w sumie w grach podkręcone na 4.5 Ivy przegania 4570 o 3-10%, tylko pytanie czy kupiony procek będzie chciał pracować na tych 4.5GHz :)

Wygląda na to ze jednak chyba lepszy Haswell. Osobiście jadę na i5 4570 i jest super.

Trzeba mieć super pecha by nie podkręcić 3570k do 4.5ghz , do kręcenia haswella czy ivy to trzeba ściągać czapę i zaopatrzyć się w dobre chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co edytować posty na "solved"? Chciałem sobie poczytać, czego problem dokładnie dotyczył, a tak to mogę wnioskować tylko po tytule...

BTW to na B85 już się nie da podkręcać? Non-Z OC na Asrocku nie działa? A downgrade UEFI?

Edytowane przez forthal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scalono mi dwa tematy a ze były o rożnych bajkach to tak wyszło i żeby nie mieszać edytowałem posty nie w temacie.

Akurat temat jest adekwatny do tego co pozostało w postach + doszła dyskusja o chłodzeniu.

Da się podkręcać na B85 i Non-Z działa, a chodziło o to co wybrać, czy LGA1155 i procka z K czy LGA1150 i procka bez K.

Wyszło ze Haswella pod każdym względem lepiej :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za skrót (aż zaplusowałem!).
Też się zastanawiam, bo jeżeli już ktoś ma płytę na s1155 to taniej wychodzi używka IB + sprzedać obecny procek (jaki ktoś posiada). 
Jeżeli ktoś nie ma nic (np. ma s775), to Haswell.
Dobrze rozumuję?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...