Skocz do zawartości
RaZzi

System Windows z preinstalowanymi aplikacjami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy istnieje taka mozliowsc aby po instalowaniu systemu na nim znajdowaly sie juz okreslone przeze mnie programy, tapety, frameworki sterowniki itp. , abym po kazdym formacie nie musial instalowac wszystkiego od nowa. I nie chodzi mi o backup tylko czysta instalka. Chodzi mi konkretnie o zrobienie sobie plytki z systemem w ktorym mam juz staly motyw, tapete, odtwarzacze aduio i wideo zdefiniowane przeze mnie i cala konfiguracje, cos jak nlite/vlite ale zeby programy byly zainstalowane tuz po instalacjii systemu. W vlite/nlite chyba sie tak nie dało, albo cos przeoczylem.

Rzecz jasna system mam oryginalny. Winda 7 64 pl

Edytowane przez RaZzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można dodać do istniejącego obrazu ISO systemu np. wszystkie dostepne aktualizacje, sterownik ekranu, dźwięku, framework, ale czy da się wrzucić tapetę, to już nie wiem i nigdy tego nie rozpatrywałem.

 

Tapeta, to 20 sek. roboty :P

 

Ściągnij i uruchom sobie programik integracyjny WHD i się "pobaw"  :)

 

http://www.softpedia.com/progDownload/Windows-Hotfix-Downloader-Download-235948.html

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok whd sprawdze poki co uparcie chce pobierac hotfixy do systemu.

Co do sysprepa bawilem sie tym dawno temu na xpku i niewiedzialem ze jest w 7, wolalbym cos z przyjaznym interfejsem, sysprep  robi cos w stylu mirroru dysku, czyli musialbym sobie przygotowac stanowisko. Sprobuje sie jakos za to zabrac ale powiedzcie czy niema zadnych ograniczen np. partycja przygotowanego systemu musi byc taka sama jak komputera na ktorym instaluje itp. tak jak w nortonie ghost.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok whd sprawdze poki co uparcie chce pobierac hotfixy do systemu.

Co do sysprepa bawilem sie tym dawno temu na xpku i niewiedzialem ze jest w 7, wolalbym cos z przyjaznym interfejsem, sysprep  robi cos w stylu mirroru dysku, czyli musialbym sobie przygotowac stanowisko. Sprobuje sie jakos za to zabrac ale powiedzcie czy niema zadnych ograniczen np. partycja przygotowanego systemu musi byc taka sama jak komputera na ktorym instaluje itp. tak jak w nortonie ghost.

 

Najprościej zrobić wirtualkę, na niej sysprepa ("odsprzętowienie"), a później klonować plik vhd/vmdk/vdi na fizyczne HD.

Osobiście zawsze używałem narzędzi sysinternals/technet vhd2disk i disk2vhd i virtualboxa pracującego na dysku wirtualnym w formacie VHD i jak pamiętam mój służbowy Win7 zaliczył 3 sprzęty fizyczne i trzy wirtualki, nim poszedł oficjalnie na emeryturę. 

 

Ale to nie będzie instalacja, jakkolwiek przenoszenie tego pomiędzy sprzętami jest dość proste - polecam zrobienie wirtualki ze kontrolerem w trybie IDE, ale podniesienie z poziomu rejestru msahci i iastorV i amdsata, żeby po klonowaniu była jak najmniejsza szansa na konieczność oglądania konsoli odzyskiwania systemu i podawania sterownika kontrolera z pendrive

 

Albo bawić się na całego, ale dla jednego deploymentu chyba nie warto:

http://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=5753

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...