Skocz do zawartości
welyk

Intel Core 2 Duo E4300, 1.8ghz, 800fsb

Rekomendowane odpowiedzi

czyli te funkcje ce1 i eist lepiej jak sa włączone zbiło by to ogólna temp proca ,nie chodzi mi czy w idle bo to wiadomo tylko czy w stresie . Co do temp to jednak ct094 pokazuja dobra ?? możliwe żebym miał na 2,9 w idle tylko 34stopnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C1E i EIST obniżają pobór mocy tylko w idle lub niewielkim obciążeniu, niemniej jeśli komp chodzi stabulnie to nie ma co wyłączać. Od siebie dodam, że na tej płycie co masz, te funkcje tzreba wyłączyć gdy ręcznie obniżasz mnożnik w biosie.

możliwe żebym miał na 2,9 w idle tylko 34stopnie ?

Przecież już dostałeś odpowiedź :angry: poza tym w idle przy włączonym c1e i eist to on ma 2,9Ghz*(6/9) Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie rowniez po kilku dniach walki udalo sie ruszyc 4300.

 

 

Zestaw:

 

E4300

P5B Deluxe

2x1gb gskill 800 5-5-5-15 value

x1900xt

TopPower 550w

 

Chlodzenie black water xt na procku, na grafie zwykly bloczek miedziak.

 

Na mobo na gorze i na dole wieja wiatraki 80x80 + z boku na karte i troche na mobo 120x120

 

Na chlodnice chwilowo biurowy wiatrak 200mm na full speed ( ale to daje :D )

 

Mam stara bude modecoma i troche mnie ograniczyla bo hdd'ki musialem wrzucic w.. 5.25... Inaczej nie da sie podpiac zasilania do mobo bo buda jest za mala. Czas zmienic...

 

Generalnie mam problemy z o/c tego tak jak bym chcial.

 

Na poczatku bylo niezle, udalo mi sie go odpalic na max 3.6ghz @ 1.6V ale dlugo to nie pochodzilo , orthos sie wywalil w 12sek :D

 

Potem zaczal sie cyrk. Problemy ze stabilnoscia at all, nawet na defaulcie byly schody.

 

Okazalo sie jednak ze pamiatki nie daja rady ( mimo ze w aukcji zarzekali sie ze odpalili 1000@4-4-4-13 )

 

Postanowilem je olac i zobaczyc co moze proc. Memki chodza teraz 5-5-5-13 na 4:5

 

Proc 9x320 = 2880 @ 1.4V - jest stabilinie.

 

Zobaczymy do ilu dzis dociagne, bede updatowal, potem powalcze z memorkami.

 

Troszke martwia mnie temperatury: w idle 33 w stresie 66-67max - duzo jak na wode :(

 

Chcialbym miec chociaz 333x9 24/7 ale chyba niepodola.

 

Zobaczymy co bedzie jak doloze wiatrakow i ulepsze nieco chlodzenie.

 

PS. Mam 2 hdd x 500gb wd, strasznie sie to grzeje... po 60-70 stopni :( Wam tez tak goraco na hdd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc 9x320 = 2880 @ 1.4V - jest stabilinie.

 

Zobaczymy do ilu dzis dociagne, bede updatowal, potem powalcze z memorkami.

 

Troszke martwia mnie temperatury: w idle 33 w stresie 66-67max - duzo jak na wode :(

 

Chcialbym miec chociaz 333x9 24/7 ale chyba niepodola.

 

Zobaczymy co bedzie jak doloze wiatrakow i ulepsze nieco chlodzenie.

jaka ta woda ?

 

u mnie dzisiaj w stresie (WCG) procek dobił do 70st.C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie procesor chodzi stabilnie na 2,7Ghz przy 1,36v według cpu-z. Jeśli tylko podniose FSB do 333mhz tak aby mial ~3.0Ghz winda uruchamia się, ale V musi mieć 1,45V bo inaczej nawet winda nie startuje. Chciałem zapuścić jakiś test na stabilność i reset i tak w kółko. Ram oczywiście chodzi na 333mhz. Czy to może wina płyty? Wie ktoś jakie jest stabilne FSB dla Abita IB9??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deek

Opymalny do czego? Zeby zobaczyc stabilnosc? ~6h orthosa i 32M w spi mi styka. :wink:

 

Marcinas83

:blink: :blink:

Czy ostatnie procki sa takie oporowe czy chlodzenie wam nie bangla :?:

Chyba ze cos innego... :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstyd się przyznać ale mam chłodzenie standardowe. Właśnie zastanawiam się jaki kupić wentyl, żeby zmieścił się na Abicie IB9 i nie był drogi. Rewizja moja tak jak widać na screenie L2 procek z '06r. Może faktycznie jakieś kijowe teraz już robia?? :blink:

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w na 2,9ghz na standardowym napieciu w orthosie wysypał sie na 1h:55 min ale wydaje mi sie ze temp była w normie i to wina napiecia wiec dałem mu 1,3500. Teraz dałem mu właśnie to 1,3500 i chodzi już 1h:20 min .Jutro już zapuszcze Orthosa na 6h ,żeby ,mieć pewność że proc jest STABILNY.

 

Jak narazie ct 094 pokazuje temp 64stopnie na 2,9ghz@1,3500 orthos chodzi jak narazie 1h:20min.

Edytowane przez deek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Orthosta na 2,7ghz robił właśnie 6h i wszystko było ok. Zmieniłem wentyl z Pentiumowego D925 na fabryczny i teraz mam temp o około 4 stopnie wyższą(68 st.C.) niż wcześniej(64 st.C.). Zauważyłem, że ma maxymalne obroty mniejsze(2500obr/min) niż ten z Pentiuma(4500obr/min)

 

Skąd ściągnąć ct 094?

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linka. Też tak przypuszczałem ze Aida32 jak i Everest przekłamują w odczytach!!! Według tego programiku temp jaką mam w stresie to 58st a w spoczynku 33st :D na box'ie Tylko czy ten programik nie głupieje z FSB?

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.4Ghz - 1.25V (pare dni temu he was pulling an all-nighter, wiec sadze ze mozna to nazwac full stable)

http://img529.imageshack.us/img529/4403/2400fd3.jpg

room temp. - 28C

BOX dzielnie sie trzyma ;) (mam nadzieje ze w najblizszym czasie ustapi miejsca dla czegos wiekszego)

3.0Ghz - 1.425V (tego ta akurat nie jestem taki pewien...)

Edytowane przez Kojiro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja woda to black water xt na procu i zwykly miedziak na grafie, przesmarowane arcticiem, pompa eheim, chlodnica samochodowa 240x130x40 alu, weze 12/16, rezerwuar pudelko po zelkach...

 

Na chlodnice wieje duzy wiatrak biurowy ( czekam na wiatraki )

 

Niestety pamiatki sa nedzne, spodziewalem sie wiecej po gskillach. Nie chca wstac na 1000 nawet przy 5-5-5-15 na 2.1V - lipa.

 

Proc poszedl na 9x360 i narazie chodzi. Orthos przeszedl z 15min, wiecej mi sie czekac nie chce :P

 

Wazne ze wow/stalkier/lost planet mozna grac godzinami i temp nie przekracza 60 stopni.

 

Wiecej mi w sumie nie trzeba, teraz bede dazyl do tego zeby to bylo tak ciche jak moj DFI z Venice ( w nocy bez odkrecania chodzil na total passive )

 

Czas na 8800GTX :)

 

PS. W smarku 2k5 na 2.8 + karciocha bez oc zrobil mi 12.500 - na venice z karta wykrecona na maxa mialem 11k - chyba ujdzie?

Edytowane przez MaxDamage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh... Dziwie sie jednej rzeczy - wczesniej ( bylo chlodniej na dworzu i cieplej na boxie ) nie chcial liczyc 1m na tym napieciu. Potrzebowal oczka wyzej... Boje sie ze gdybym zabral sie za olowkowe zabawy na plycie moglbym siedziec na 1.1v... Nie... To juz niemozliwe :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh... Dziwie sie jednej rzeczy - wczesniej ( bylo chlodniej na dworzu i cieplej na boxie ) nie chcial liczyc 1m na tym napieciu. Potrzebowal oczka wyzej...

Najwyraźniej potrzebował czasu, żeby się do nowych warunków zaadaptować. Jak każde zwierzątko :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Orgiusz

Ale zaraz. Jeśli nie wyłączysz tych oszczędzaczy energii, to i tak masz w idle koło 1,15V. To znaczy, że ustawiłeś stres 1,1V, a w idle masz poniżej 1,0?

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłem test mojego na 3ghz i wszystko ładnie pięknie tylko, że jak puszczam orthosta pochodzi z 2 min i reset. nie ważne czy mam na procu 1,450V czy 1,475V i tak reset jest. Nawet na chipset dałem 1,400v zamiast 1,250V i to samo. Może płyta już nie wyrabia? Dziwne jest tylko napięcie pokazane przez cpu-z? Oto screeny:

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłem test mojego na 3ghz i wszystko ładnie pięknie tylko, że jak puszczam orthosta pochodzi z 2 min i reset. nie ważne czy mam na procu 1,450V czy 1,475V i tak reset jest. Nawet na chipset dałem 1,400v zamiast 1,250V i to samo.

RAM? GoldMem w dłoń, dla pewności...

 

Dziwne jest tylko napięcie pokazane przez cpu-z? Oto screeny:

Standardowo - pokazuje to dla C2D, kiedy nie wie, co ma pokazać (= przestaje od poziomu ok. 1.4v poprawnie czytać)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram sprawdzałem już Goldmemory i to jak ustawiłem go na 800mhz i 0 błędów przy napięciu 2v. Wcześniej przy napięciu 1,8v Gold pokazał błędy. Przy 3ghz ram dałem na 667mhz więc nie powinien być tutaj problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra już znalazłem przyczynę. Musiałem na chipset dać 1,3v zamiast standardowych 1,250v. Wcześniej napisałem, że dałem 1,4v ale mi się pomyliło bo dałem 1,275v. Płytę mam chłodzoną tym co w standardzie dają :lol: właśnie na próbę dałem FSB 333 i napięcie 1,5v :blink: na napięciu 1,475V proc po 19 sekundach wywalił błąd. Orthost pochodził 2 i 27sek i zaczęło coś pikać a temperatura w granicy 70st. C :blink: :mur: chyba trzeba lepsze chłodzenie zakupic :huh: w spoczynku mam 35st. C., ale kijowa sztuka mi się trafiła :sad:

 

zasilacz już dodałem :D

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wroc. Daj napiecie jakie pokazuje VID dla cepka. I pusc fsb 266 na poczatek.

 

Moje boje z v-core zakonczone, nizej 1.16 z biosu wystartuje ale zawiesi sie przy ladowaniu, a pozniej na starcie biosu :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Abicie IB9 nie mogę schodzić z napięciem poniżej tego co fabryka dała(to odnośnie Twoich eksperymentów :D z napięciem). Max ustawienie jakie udało mi się zrobić stabilnie to 2,7ghz przy napięciu 1,375V. Jak dam napięcie 1,350V to orthost się już wywala.

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...