Skocz do zawartości
welyk

Intel Core 2 Duo E4300, 1.8ghz, 800fsb

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko skad takie fsb wyczesac ? :lol2:

Poza tym tylko 20$ roznicy wzgledem e6300, wiec imo sie nie oplaca.

Ma mnożnik 9 względem 7 w 6300, więc można jeszcze na pamięciach i płycie zaoszczędzić.

 

Poza tym ma fizycznie 2MB L2, (a 6300 i 6400 mają fizycznie 4MB, z czego 2MB wyłączone) więc może się lepiej kręcić.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma mnożnik 9 względem 7 w 6300, więc można jeszcze na pamięciach i płycie zaoszczędzić.

 

Poza tym ma fizycznie 2MB L2, (a 6300 i 6400 mają fizycznie 4MB, z czego 2MB wyłączone) więc może się lepiej kręcić.

Ja bym powiedział inaczej - może mieć mniejsze zapotrzebowanie na power.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział inaczej - może mieć mniejsze zapotrzebowanie na power.

... i tu moze być jego potężna broń w walce o klienta z Polski rodem :P. Nie dość że tańszy, potencjalnie (probabilistycznie) powinien się lepiej kręcić bez 2 MB zablokowanego L2 i oczywiście mniej żreć prądu = byc chłodniejszym = być podatnym na wysoki fsb... tylko pytanie brzmi jak wysokie :P

 

Poczekamy, zobaczymy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pyatanie brzmi: czym JESZCZE się on różni od E6300? Ja gdzieś czytałem, że pozbawiono go jakiś dwu funkcji (czy może instrukcji?)

 

Ten procesor to wielka niewiadoma wiążąca wielkie nadzieje: niską cenę i mnożnik 9. Może dzięki mniejszej pamięci uda się go zatem dobić do 9x500=4500Mhz, skoro konstrukcję rdzenia ma taką samą jak Extreme, którego udało się dociągnąć na 5300Mhz na XS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ponoć SSE4 czy jak oni to tam zwą ... ale komu to potrzebne w budżetowcu ? :D byle się wysoko kręciło bydlę :D

EDIT: eee.. nie jestem pewien ale jeśli chodziło o Conroe L to miał być chyba 32bitowcem więc i bez EM64T .... mam nadzieję ze to nie ten sam model... tamten powinien być czymś na wzór Celeroniady.. a może się mylę.

Pozdrawiam

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez jaj 32 bitowcem :lol: intel już nie robi desktopowych procy 32 bit(do laptopów też zresztą wchodza już c2d) więc raczej sie nie uwsteczni :wink:

 

osobiście też wiąże nadzieje na własnego c2d z 4300 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mi ulżyło ... może jednak czekanie się opłaca .. teraz miałem już użebrane około 1,5k na config z allendale'm ale zaczynam widzieć że może do tego 21 stycznia dobiję do 2,1 k zł coby sobie wypaśnie z takowym e4300 podziałać :D w sumie płytki powinny stanieć... może i DDR2 coś poleca .. choć niewiele ale zawsze to i może bedzie o co pytac po sklepach ... ale jak znam naszych distro to pewno walną tego e4300 dwa miechy po premierze coby im C2D schodziło z półeczek .. ale kto tam wie do końca :D

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad opchnięciem teraz E6400 i kupieniem jakiegoś P4/Celofana na przeczekanie, a po nowym roku E4300. Już nawet nie kwestie OC, ale co by był proc z gwarancją, to by był. Tylko właśnie pozostaje tradycyjne w w IV RP ryzyko: marna dostępność + zawyżone ceny, żeby wyższe modele też schodziły. Ech, dylematy...

 

Jakieś testy i porównania przedpremierowe też by się dla świętego spokoju przydały - czy przypadkiem nie będzie to powtórka [ciach!]ianego "konrołowatego" celerona (gdzieś w ogólnym wątku screeny były i bieda z nędzą).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, z tego co wyczytałem, premiera światowa (a przynajmniej europejska) jest 21. stycznia, więc chyba na 10-tego będzie ciężko im je załatwić i zacząć sprzedawać. U Deutschów ostateczna cena dla klienta w pre-orderze to ok. €160, dostępność od 21.01.07 właśnie. Podejrzewam, że u nas realnie będzie do kupienia na przełomie stycznia i lutego, za jakieś 600zł (o ile dystrybutorzy nie poczują smrodu pieniędzy).

 

 

A tu news z lekkim OC. Na razie bez rewelacji, jedynie 2,7 na def.V, maksymalnie 3,5 - no ale to ES i miejmy nadzieje, że z finalnymi będzie lepiej.

 

I chyba ważniejsze - dokładniejsze testy u skośnych! Wygląda na to, że siedzi tam normalny Allendale i nie przegieli z ew. kastracją (jeśli jakaś była), bo wyniki na pierwszy rzut oka raczej w normie!

Dołączona grafika

Kamień spadł mi z serca - bałem sie, że własnie go pochlastali i pod względem wydajności będzie gó.wno nie procek. Gut, sehr gut...

 

Jest ktoś chętny na przyzwoicie kręcącego się E6400? B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, spokojnie, poczekajmy na wrsję finalną. Może te pierwsze procesory kręcą się na razie niecudownie, ale miejmy nadzieję, że będzie lepiej. Jeśli taki "pierwszy z brzegu" E4300 w wersji finalnej da 9*500Mhz, powiedzmy na Gigabycie DS4 na 650i SLI to "mała bania" :D

 

A tak wogóle, to który z szanownych kolegów planuje NA PEWNO przetestowanie możliwości E4300?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fsb 500 na chipsecie nv :blink: :lol:

 

eh te marzenia

 

 

co do kręce nias ie to ja zauważa m tendencje odwrotną c2d kręća sie statystycznie coraz gorzej i niedługo bez selekcji to będzie cięzko dorwać dobrego proca :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał być 20 USD tańszy. Nie no, nastawiłem się, że w styczniu/lutym przejdę na wyraźnie wydajniejszą platformę nie wydając przy tym za dużo, a tu zonk, że kręcą się coraz gorzej i jeszzce ceny niekonkurencyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

jezeli róznica powaznie bedzie tylko te 20$ co dam nam przy wszystkich naszych polskich realiach róznice 20-30zł :D jezeli nwoke e6300 mozna dostac za 660zł boxa, to fajan cena jak za tkaieog powinna miescic sie w granicach 500-550zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam info ze E4300 mogo trafic do polskich dostawców jeszcze przed swietami ale kiedy beda sprzedawane w detalu to trudno powiedziec...

w sensie : sytuacja analogiczna do Dacii Logan. Teoretycznie nie miała byc produkowana ale się okazało że U.E nakazała produkcję auta poniżej 5 K Ojro i się zaczęło. Premiera w polszy i w rumunii najsampierw. Potem reszta nieco bogatzych sąsiadów. Wiadomym chyba jest że budżetówki trafiaą na ubogie rynki. Wrzucili trzochu C2D w pełnej odsłonie coby popatrzac jaki bedzie zbyt. Okazało się że li tylko elita może sobie pohasać więc wprowadzają e4300 dla biednych .. i jest spoko . D: wazne że siękręci i konkurencja nawet w obrębie jednego koncernu ale zawsze to jakaś konkurencja.

 

RE5PECT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sensie : sytuacja analogiczna do Dacii Logan. Teoretycznie nie miała byc produkowana ale się okazało że U.E nakazała produkcję auta poniżej 5 K Ojro i się zaczęło. Premiera w polszy i w rumunii najsampierw. Potem reszta nieco bogatzych sąsiadów. Wiadomym chyba jest że budżetówki trafiaą na ubogie rynki. Wrzucili trzochu C2D w pełnej odsłonie coby popatrzac jaki bedzie zbyt. Okazało się że li tylko elita może sobie pohasać więc wprowadzają e4300 dla biednych .. i jest spoko . D: wazne że siękręci i konkurencja nawet w obrębie jednego koncernu ale zawsze to jakaś konkurencja.

 

RE5PECT

ee ktoś tu bredzi..zwwłaszcza zę to procek w cenie 6300 wlaściweie..dla biednych to bęą 1 jajeczne celki na core ale mało kaszy = wydajnosć typowo celkowa :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sensie : sytuacja analogiczna do Dacii Logan. Teoretycznie nie miała byc produkowana ale się okazało że U.E nakazała produkcję auta poniżej 5 K Ojro i się zaczęło. Premiera w polszy i w rumunii najsampierw. Potem reszta nieco bogatzych sąsiadów. Wiadomym chyba jest że budżetówki trafiaą na ubogie rynki. Wrzucili trzochu C2D w pełnej odsłonie coby popatrzac jaki bedzie zbyt. Okazało się że li tylko elita może sobie pohasać więc wprowadzają e4300 dla biednych .. i jest spoko . D: wazne że siękręci i konkurencja nawet w obrębie jednego koncernu ale zawsze to jakaś konkurencja.

 

RE5PECT

 

Jak czytam twopje posty to mam wrtazenie ze jestes napity 24h na dobe :lol:

 

"RE5PECT"

 

//

troche szkoda ze bedzie taka cena... mialem nadzieje na przesiadke na c2d, ale cos mi sie to nie widzi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...