Skocz do zawartości
pzilk

dwie karty dźwiękowe?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
posiadam płyte główną asrock b67 i chciałbym zainstalować do niej drugą karte dźwiękową(pierwsza zintegrowana). czy jest mozliwość zrobienia takiego połączenia? Czy będę mógł poźniej ustawić np. głośniki + odtwarzacz filmów na dodatkowej karcie a słuchawki i normalnie win na zintegrowanej? W takim połączeniu mogłbym puszczać obraz filmu na tv a na monitorze robić coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim połączeniu mogłbym puszczać obraz filmu na tv a na monitorze robić coś innego.

A czym chcesz puszczać ten obraz na tv? Jeśli hdmi to obecne karty graficzne mają swoją dźwiękówkę. Wystarczy zainstalować sterowniki i w odtwarzaczu filmów wybrać urządzenie wyjściowe audio.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yyy ale czy ja dobrze rozumiem, autor chce mieć aktywne w jednym momencie dwa urządzenia?

Siedzi na monitorze i słucha muzyki na sluchawkach (integra), a druga karta  obsługuje film na TV?

 

Jak to zrobić normalnie?

Ja do tej pory zawsze jakieś profile itd, przełączanie urządzeń, ale nigdy nie ogarnąłem tego tak jak to opisałem wyżej.

Czy aby na pewno będzie to działać w jednym momencie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będzie, trzeba w programie w którym odtwarzamy muzykę/wideo przełączyć urządzenie wyjściowe.

Ja od dawna muzykę słucham na głośnikach a dzwięki z gier na słuchawkach ;p (na zewnetrznej karcie dzwiekowej)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w tym samym momencie?

Jednocześnie muza+gra?
Zaraz instaluję integrę, zawsze miałem problem bo mogłem ustawić domyślnie jedno urządzenie, a gdy ustawiłem na zewnetrznej karcie (SPDIF) np film w DD to nie działał film

Albo jedno, albo drugie

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W odtwarzaczu multimedialnym wybrać zewn. układ dźwiękowy, jako defaultową kartę tą integrę;

Też tak od dawna stosowałem, zewn. układ w foobarze jako domyślny + microlaby w niego wpięte, a filmiki z sieci czy dźwięk z filmów z integry z piź**** w monitorze;

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie zadziwił ten temat i czekałem właśnie na takie info. Fajnie.... HeatheN, nie lama tylko stary wyjadacz co ma wszystko ustawione od dawna i nic już nie dotyka. Pamiętam jak z nudów i ciekawości się inny system co 2tyg. stawiało...a teraz? :D Zaraz też odpalę integrę i się pobawię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z kilku kart dzwiękowych to już od win95 można było korzystać :> (aczkolwiek nie bez grzebania w systemie).

Gorzej było w drugą stronę - gdy dwie aplikacje chciały skorzystać z jednej karty ^^

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w poniedziałek dojdzie może mi karta to wypróbuje. Tymczasem bardzo dziękuję w imieniu swoim i kolegów :) W razie draki odezwę się.

Mam gtx560ti od asusa. Jakie stery muszę pobrać aby ustawić osobno dźwięk po hdmi.

Edytowane przez pzilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

realtek umożliwia odseparowanie tylnego panelu od przedniego (słuchawki), co też by spełniło twoje wymagania

opisz dokładniej jak to uzyskać.

 

obecnie mam głośniki podłączone do płyty a jak chcę korzystać ze słuchawek wpinam jej w przedni panel. A czy jest możliwość aby słuchawki w panelu grały równocześnie to samo co głośniki podłączone z tyłu?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam, że można używać głośników i słuchawek naraz mając tylko integre (np. system głośniki, a muzyczka z foobara na słuchawkach albo komunikator). Z tym, że moje słuchawki są na bluetooth (logitech h600) i w menadżerze dźwięku są widoczne jako osobne urządzenie - to chyba istotne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam, że można używać głośników i słuchawek naraz mając tylko integre (np. system głośniki, a muzyczka z foobara na słuchawkach albo komunikator). Z tym, że moje słuchawki są na bluetooth (logitech h600) i w menadżerze dźwięku są widoczne jako osobne urządzenie - to chyba istotne

twoje słuchawki są niezależnym urządzeniem - z kartą dzwiękową w PC nie mają nic wspólnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam, że można używać głośników i słuchawek naraz mając tylko integre (np. system głośniki, a muzyczka z foobara na słuchawkach albo komunikator). Z tym, że moje słuchawki są na bluetooth (logitech h600) i w menadżerze dźwięku są widoczne jako osobne urządzenie - to chyba istotne

Tak, to istotne, są osobnym urządzeniem. Ale w większości realteków w opcjach sterówników da się ustawić tak, żeby wyjścia na płycie i front-panelu pracowały niezależnie i obsługiwały niezależne strumienie:

Dołączona grafika

 

 

Dostałem kartę sb0880 zainstalowałem grać gra  :) teraz jak ustawić. Chciałbym żeby dotwarzana muzyka wychodziła na 5.1. jak to ustawić?

 

Zaopatrzyć się w muzykę 5.1 lub odtwarzacz z DSP robiącym 2.0 -> 5.1, ale to syf. Upewnić się, że w konfiguracji odtwarzacza urządzenie widoczne jest jako 5.1, lub jeżeli używane jest domyślne urządzenie direct sound windows, że w konfiguracji windowsa urządzenie skonfigurowane jest jako 5.1. Hint: wydaje mi się, że windows sam potrafi robić 5.1 ze stereo - popatrz w konfiguracji, nie sprawdzę, bo nawet analogowego wyjścia nie mam podłączonego. A prawie na pewno potrafią to sterowniki Creative. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj było git jak poustawiałem. Dziś jak podłączam pod przedni panel słuchawki dźwięk leci ale nie zmieniają się ustawienia że są podłączone słuchawki. Musze zmienić ręcznie i tak samo jak odepnę zostają słuchawki a nie 5.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...